LucieT LucieT komentáře u knih

Měla jsem obavu, jak se autorovi podaří navázat na první díl, který se mi moc líbil, ale zbytečně - postavy si drží svůj charakter a moc jsem si další setkání s nimi užívala. Doba je opět mistrně popsána, až z toho mrazí. Moc se těším na třetí díl, jak to dopadne s rodinou Smolíků, Františkem, Jarmilou a jsem zvědavá, jak (a zda vůbec) do děje pak zasáhne i Paula. Dávám jednoznačných 5* a i těm, co nečetli první díl, tak určitě doporučuji, v ději se rychle zorientujete.

30.08.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Půjdu proti většině, ale já od knihy prostě čekala víc. Styl psaní je pro mě příliš neosobní a u toho ze sebe emoce nedostanu, navzdory všem těm popisovaným hrůzám nejen z koncentračního tábora. Navíc konec mi také moc nesedl, vlastně ani postavy, nejsympatičtější mi byl pan Liebeskind. Váhala jsem mezi 2* a 3*, nakonec dávám tři jen z úcty k samotnému tématu.

22.08.2023 3 z 5

Wow, naprostá pecka, vůbec jsem nemohla knihu odložit.

02.01.2023 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Super čtení, i když chvílemi to byl fofr, že jsem nemohla knihu odložit a chvílemi se to (na můj vkus) zase trochu vleklo. Příběh má pochopitelně několik zvratů a zlomových událostí - snad nebudu jediná, kdo byl nespokojený s událostí na přepadení trhu s vlnou (kdo četl ví, ostatním nebudu prozrazovat), nějak se mi nechtělo uvěřit, jak se autor s onou postavou rozloučil. Jinak ale opravdu super čtení, které zase obohatilo moje povědomí o středověku.

05.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nááádhera, ve stoje tleskám paní Lednické za tento počin. Bála jsem se, zda i druhý díl mě strhne stejně, jako ten první...a po pár řádcích bylo jasné, že už se “zase vezu”. Okamžitě jsem vplula do příběhu a nechala se unášet, i slzu jsem párkrát zamáčkla. S blížícím se závěrem jsem se pak dostala do situace, kdy jsem dychtivě chtěla vědět, jak to s hrdiny dopadne, zároveň jsem ale číst nechtěla, protože se s každou stranou blížila chvíle, kdy se s příběhem rozloučím. Za mě je i pět hvězdiček málo, ještě dlouho ve mě kniha rezonovala a doznívala.

16.03.2021 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Začínala jsem s druhým dílem a ten se mi líbil víc, proto u prvního ubírám jednu hvězdu. Nicméně i tohle je čtivá a svým způsobem i pohodová detektivka, která se obešla bez severských brutalit. Vše do sebe zapadá a na konci je grande odhalení ve stylu Agathy Christie.

26.02.2024 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Tak tohle bylo něco. Ze všech postav mi bylo už od prvních stran smutno a na všechny jsem měla svým způsobem zlost, na Tea, matku, otce a následně i Mojmíra. Místy mě čtení až úplně rozčilovalo a říkala jsem si, kam se to všichni řítí, copak se dočista pomátli?! Kniha se ale vůbec nedala odložit a stále jsem musela číst a číst dál, přes všechny ty silné emoce. Takhle umí psát jenom paní Hanišová, všechna čest. A ten závěr... ani jsem nedýchala.

29.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Není to jednoduché ani odpočinkové čtení, naopak čtení historických přepisů mě stálo spoustu sil a nebýt toho, že knihy ze zásady dočítám, možná bych se těmi přepisy i nechala odradit. Obdiv autorce za nastudování tolika historických pramenů, teď si ale ráda přečtu něco “lehčího”.

27.11.2022 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pro mě bezva, od prvních stran mě to chytlo a i jsem se při čtení musela pro sebe spokojeně usmívat, jakou jsem z dalšího setkání s Harrym měla:-). To, jak je pachateli (jehož osobu však přesně neznáme) od počátku vidět do hlavy a přitom se kolem něho pomalu stahuje smyčka se mi moc líbilo - konec mě překvapil, opět jsem však tipovala špatně:-D

04.06.2023 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Opět nemohu jinak, než dát stejně jako u prvního dílu 5 hvězd. Moc mě čtení bavilo, některé pasáže možná trochu méně, ale o pár stran dále už to zase frčelo. Na to, jak jsou oba díly rozsáhlé, tak mi čtení krásně ubíhalo a opravdu jsem tím příběhem v danou chvíli žila.

27.06.2022 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Jsem nadšená, pro mě naprosto perfektní historický román, který mě opravdu bavil a i jsem ve volném čase nad postavami přemýšlela, což se mi často nestává:-D. Rozhodně mi to nepřišlo jako červená knihovna, jak se tu v některých komentářích píše.

14.06.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Za výpravnost bych dala maximální počet hvězdiček, ale samotný příběh mě maličko zklamal - některé pasáže pro mě byly zbytečně dlouhé a klidně bych je o půlku zkrátila. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale vzpomínat na ní asi nebudu.

28.09.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Úplně super, pro mě snad nejlepší kniha z celé kriminální série této autorky. Úplně mě mrzelo, když jsem došla na konec, ráda bych četla dál:-)

31.08.2020 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Z knihy mám zvláštní pocity. Se žádnou ze tří hrdinek nesouzním a jejich chování vlastně moc nechápu (natož pak ztrátu mateřských citů Amálie vůči Věrce). Přesto dávám 4*, příběh mě i tak vtáhl a byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

10.01.2024 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Poutavá rodinná sága (převážně) z prostředí Austrálie. Matně jsem si děj pamatovala z dětství, kdy jsem to viděla zfilmované, přesto jsem se od čtení nemohla odtrhnout. I když část, kdy děti Maggie odrostly a děj se více přesunul do Evropy mě už bavil o něco méně, tam už se mi to místy trochu vleklo - proto také dávám v konečném hodnocení o hvězdu méně, i když celkově to hodnotím velice kladně.

26.12.2023 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Přebal knihy mě moc nenalákal, ale naštěstí jsem se nenechala odradit - příběh mě doslova vtáhl. Ano, místy je možná trochu naivní, ale byla to příjemná změna oproti jiným, brutálnějším titulům. Kavkám jsem moc fandila a nezbývá než před odvahou obdobných skupin 2.sv.v. hluboce smeknout.

09.11.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Nemám slov, velmi silná kniha.

07.07.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc příjemné překvapení, dvě hlavní hrdinky nemají zdánlivě nic společného, povahově, ani způsobem uvažování, žitím, hodnotami, přesto každé svým způsobem fandíte. Střídání kapitol dle postav mě bavilo, až jsem kvůli tomu nemohla knihu odložit. Těším se na další knihy, autorka má opravdu talent.

13.06.2023 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Parádní oddechovka - nic moc velkého se narozdíl od předchozích dílů neděje, přesto děj příjemně plyne a odsejpá. Na Pilíře země tento díl asi nemá, přesto mě ale bavil víc, než Ohnivý sloup. PS: někdo tu psal, že je to červená knihovna, tak s tím za sebe úplně nesouhlasím, rozhodně mě ta červená linka nijak nerušila.

20.12.2022 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Za mě pecka, moc se mi kniha líbila a příběh mě úplně pohltil. I jsem často ve volném čase přemýšlela nad tím, jak se osudy postav budou vyvíjet dál... a to se mi upřímně často nestává:-). Jedinou nevýhodou je těžký svazek knihy, který se špatně přenáší/drží, nedejbože když vám spadne při usínání na hlavu:-DD.

22.01.2022 5 z 5