LPG LPG komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak a máme tady moji TOPovku. Mistr KING nezklamal a vyhrnul lať zase o něco výš. Nechápu jak to dělá..
Dlouho jsem obcházel regál s KINGovkama a dokola přecházel obálku s JFK. Odrazovalo mě to ne z důvodu smrti JFK, ale měl jsem obavu ohledně zabrušování do témat politiky. Z běžného světa mám už politiky plný brejle tak proč si tím kazit ty vzácné chvíle s knihou?
Obrovský opak pravdou. Bombasticky neuvěřitelné čtení. Opravdu mám 63 na vrcholu. Vykreslování toho co vás napadne.. na jedničku. Možná už i ta jednička je chabé hodnocení. Závidím těm co tohle dílo ještě nečetli. Čeká vás parádní jízda.
Sakra jak to, že Stephen dokáže slovy popsat hudbu tak, že ji opravdu slyším? Nebo když popisuje zimu, je mi fakt kosa. Jak to dělá?
S Kingem jsem si zacestoval časem a děkuji mu za to. Děkuji i za to zamyšlení nad teorií, kterou teď nechci prozrazovat.
Závěrem nervy drásající dovětek a poznámky k celému dílu + fakta.
No a ten konec .. brrr ..

21.05.2018 5 z 5

Vemte mixér. Vložte tetralogii Švejka. Přidejte DVD Forresta Gumpa. To celé zalijte vodkou a na závěr nechte ovanout severským větrem. Zaručeně vznikne toto dílo.

12.05.2014 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Sic to dějově nebyl úplně můj šálek, ale napsaný perfektně. Děkuji Michaelo

19.04.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Hmatatelně cítím jak mi tahle kniha mění život. Děkuji

08.02.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Když jsem začala číst Vzkaz v láhvi, až poté jsem zjistila, že jsem vynechala Zabijáky. Proto jsem je začala číst jako třetí knihu v pořadí. Začátek mě lehce zarazil, vzhledem k tématu a ději, kde se příběh odehrává. Ale musím uznat, že jsem se opět utvrdila v mém názoru na pana spisovatele. Dokáže upoutat (někdy až moc, že nejde knížku odložit z ruky) a vtáhnout čtenáře do děje, přestože mu děj nemusí být blízký. Proto dávám opět pět zasloužených hvězd!

15.05.2014 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Děj už prozrazovat nebudu. To proběhlo v pár komentářích níže. Ale co musím napsat..je to bomba. Tenhle styl psaní opravdu můžu. Jo a nesmím zapomenout na Alžbětin překlad. Alžběto, to co tomu dáváte je přesně to co potřebuji (potřebujeme). Děkuji

06.01.2023 5 z 5

Živý jako nikdo z nás Živý jako nikdo z nás Olga Scheinpflugová

Trochu jinačí pohled na velikána našich literárních dějin. Veselé, smutné a dechberoucí.
Po přečtení se s vervou vrhám do povinné četby pana Čapka. Obsáhlé znázornění jak ohromný a renesanční člověk to byl (je).

17.03.2015 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

To tajemno, které se na Vás na začátku nalepí a je na Vás až do konce... dokonalé. Jak to jen ti autoři dělají. No asi to prostě umí, že?

24.01.2019 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Je mi z toho krásné smutno. To jsem u kinga ještě nezažil.

18.09.2014 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Pátou hvězdu přihodím za neobvyklé setkání s pánem na baru. Naše setkání proběhlo náhodně a v poslední fázy deliria. Při otázce zda čte, odpověděl pouze MERLE - MALEVIL. Tím mi dal do ruky knot a ten jsem zapálil když u mne MALEVIL přistál na veletrhu knih v hale antique. Opravdu nehorázný osud.
Bylo to první setkání s Merlem a nezapomenutelné. Konec světa jsem si až do teď představoval tak nějak, ale tohle je manuál na přežití v psychologii vztahů. Neuvěřitelný

02.08.2014 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četla, především díky reálnosti celého příběhu. Ráda bych si ještě někdy přečetla takto poutavý příběh plný zvratů a náhlých objevů při vyšetřování. Škoda, že mohu dát jen pět hvězd. Pan Hailey by jimi měl mít lemovanou celou cestu do nebe.

20.01.2014 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Jo to je ono. Takhle nějak jsem si představoval postapo knížku. Všechno tak nádherně odsejpá a pozastavuje tam kde je potřeba. Autor tak jako víno. Jdu si pro další díl. Pak se ozvu. Díky

05.01.2018 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Ano. Fakt dobrý. Hvězda za to, že je to KING, druhá za neuvěřitelný příběh a nápad, třetí za pomoc dostat se ze všedních dní. No a ta čtvrtá? Za to neuvěřitelné finále. Poslední strany ubíhaly tak strašně rychle. Pravidelně jsem listoval na konec a přepočítával listy. Prosil jsem aby to tak rychle neletělo. Ti, kteří nečetli se mají opravdu na co těšit. Nojo prostě Mr. KING.

31.10.2017 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

KINGA neberu do ruky abych se bál, ale abych se ponořil do úhlu pohledu mistra. Opět jsem se nezklamal. Krásně počtení. Kolikrát i zamyšlení. Jen si kolikrát říkám zda za tu reklamu dostává Stephen zaplaceno. Tolik značek na jednom místě jsem u jiného autora nezaregistroval.

09.08.2016 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Jo jo..prostě fakt dobrý..

29.02.2016 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Opravdu nádhera. Dlouho jsem doma chodil  okolo knihovny se zahanbením a obavou začít číst DUNU. Nejsem zatvrzelý milovník sci-fi, ale nepohrdnu. Další obava nastala při zjištění kvanta postav(nakonec se ukázalo, že to není nic strašného). Zakousl jsem se do rtu, vzpomněl na dětská léta a překonávání tmy. Vzal tu žlutou nádhernou věc a pustil se do čtení. Po každém návratu z ARRAKISU do reálu jsem vyklepával z tepláků písek.

31.12.2014 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Tak jo..druhý díl zamnou..a třetí v ruce čekající na přečtení..hodně dobře se bavím..je to parádní cesta..jdu na to..dojmy a pocity shrnu ve třetím dílu...

16.01.2018 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ale jo. Dobrý. Takže za 3.

24.10.2017 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další odškrtnutá povinná četba. Ani to nebolelo.

11.08.2015 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Až dokončím stroj času a začnu napravovat životní chyby, rozhodně si přečtu tuhle knížku. Měl jsem jí číst tak před desti lety. Možná by bylo všechno úplně jinak. Uvidíme.

17.04.2015 5 z 5