Lovana Lovana komentáře u knih

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Tahle druhá série od Andrewa Mayna mě hodně baví, skvělé je prostředí, se kterým se v knihách zase tolik nesetkáváme.
Znovu se setkáváme se Sloan a některými postavami z prvního dílu, ale přibudou i nové postavy a bavil mě nový Sloanin kolega.
Trochu mě mrzelo, že v této kníze bylo méně scén ve vodě, tyto scény mě hodně baví a jsem při nich vždy napjatá, jak to dopadne, doufám tedy, že v dalších dílech bude těchto scén více...
Kniha je opět velmi čtivá, nečíst ji ve společném čtením tak bych knihu určitě přečetla hodně rychle.
Osobně mě druhý díl bavil o trošku více než Dívka pod hladinou a už se těším na další díl.

17.08.2022 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Pokračování série o rodině (a nejen rodině) Melzerových mě bavilo, ráda jsem se opět setkala s postavami, které již známe z prvního dílu.
Ve druhém díle se dostáváme do období první světové války, v podstatě máme možnost nahlédnout nejen do života lidí, kteří zůstali doma, ale zlehka i do života vojáků, ale opravdu jen zlehka, za což jsem byla ráda.
Přesto, že se tento díl odehrával v období první světové války, tak to pro mě byla odpočinková literatura a ráda si přečtu i další díly série, abych věděla, jak to s mými více či méně oblíbenými postavami bude dál.

Hodnocení 3,75*/5*

12.08.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Na knížku mě nalákaly krásné recenze, které jsem četla a slyšela. Knížky, které jsou zasazené do období druhé světové války, ale nezabývají se přímo boji či koncentračními tábory, naopak mám ukazují, jaký byl život "obyčejných" lidí, mám ráda.
Příběh odehrávající se v knize byl velmi čtivý, stránky mi samy ubíhaly pod rukama a já si zhruba po sto stranách přála, aby měla kniha více stran. Vzhledem k období, kdy se příběh odehrává je jasné, že to nebylo úplně jednoduché čtení, ale přesto jsem hltala stránku za stránkou, abych věděla, jak to bylo dál. V knize bylo i několik překvapení a přesto, že jedno mi bylo jasné víceméně jasné hned od začátku, tak ostatní jsem vůbec netušila a byla potom velmi překvapená.
Byla jsem velmi zvědavá na osudy jednotlivých členů rodiny, které jsem si všechny více či méně oblíbila, nejvíce jsem si oblíbila hlavní hrdinku Soňu. Naopak autorka krásně popsala i jin osoby, že jsem neměla problém tyto postavy nesnášet...
Snad jediné, co mi malinko chybělo byl trochu větší pohled na přítomnosti, ale to je drobnost a možná se toho ještě dočkáme...
Každopádně za mě nádherná kniha a nemůžu se dočkat až vyjde další kniha autorky.

12.08.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Další kniha, kterou jsem zhltla během pár dnů a od doby, kdy se na scéně objevil Jake, tak už jsem knihu nechtěla vůbec odkládat.
Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a užívala jsem si jiskření mezi nimi, až jsem si někdy říkala, jak je možné, že to nevidí... Za mě to byla moc dobře napsaná hate to love linka, která mě opravdu bavila a často jsem se smála interakcím mezi hlavními hrdiny, případně "jménům", kterými Asha v duchu nazývala Jakea. Byla jsem velmi ráda, že jsme se opět setkali i se známými s prvního dílu, zejména s Eden a Paulem.
Každopádně přesto, že jsem víceméně celou knihu, respektive od doby, kdy se Jake objevil na scéně, tušila, kam zřejmě celá kniha směřuje, tak mi to vůbec neubralo na zážitku a kniha mě moc bavila. Vůbec mi nevadilo, že je kniha slow-burn romantika, o to více jsem poté věřila tomu, co se mi hlavními postavami děje a dávalo mi to větší smysl, než kdyby se vše odehrálo na dvaceti stranách.
Hodně se mi také líbilo prostředí nakladatelství, jako knihomol miluju kniha filmy či seriály z tohoto prostředí a ani Profesor sympaťák nebyl výjimkou.
Tento díl se mi osobně líbil o malinko více než Pan romantik. Rozhodně se pustím i do třetího dílu, až se ho dočkáme i u nás.

28.07.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Kniha mě zaujala hned, když vyšla a pak jsem na ni slyšela samou chválu a konečně jsem se k ní dostala. Kniha byla docela emočně náročná, místy jsem byla opravdu velmi smutná a i znechucená, Lilka to opravdu neměla jednoduché... Je prakticky nemožné ji soudit, pokud člověk nebyl ve stejné situaci a nezažil to co ona.
Všechny postavy jsem si oblíbila (samozřejmě kromě Matěje, toho snad nemůže mít rád nikdo...), kromě ústřední dvojice Lilky a Mata i Malvínu, tým Pink Tattoo a samozřejmě malého Oskárka. Jsem ráda, že kniha je začátek trilogie a ve druhém díle se znovu setkáme s již známými postavami.
Přesto, že kniha v sobě má několik velmi těžkých témat, tak přesto ji nechybí čtivost a stránky mi mizely pod rukama. Těším se až si přečtu druhý díl Malvína.

25.07.2022 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Druhý díl ze série Prokurátor jsem opět přečetla hodně rychle, stránky mi mizely pod rukama rychlostí světla a než jsem se nadála, tak jsem byla na konci. Autorka prostě píše velmi čtivě a všechny její knihy, které jsem zatím četla to měly podobně.
V tomto díle jsou hlavními postavami Zuzanna a Radek a přiznám se, že tentokrát jsem s hlavními hrdiny docela bojovala, zejména pokud šlo teda o Zuzannu, hodně mi přišlo, že holka absolutně neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane... Pokud jde tedy o hlavní postavy, tak jsem rozhodně měla radši Kingu a Lukasze z Prokurátora a byla jsem velmi ráda, že se s nimi poměrně hodně setkáváme i v Komisařovi.
Pokud jde o příběh, tak mi přišlo, že tentokrát se autorka více zaměřila na akční linku a erotika zůstala více v pozadí (zatím asi nejméně ze všech knih, které jsem autorky četla - Prokurátor a celé série Kolotoč), ale mě to možná překvapivě vůbec nevadilo a byla jsem hodně zvědavá, jak to celé dopadne. Už se těším na poslední díl této série - Podezřelý.
Vzhledem k tomu, že některé věci se mi líbily více a jiné méně než u Prokurátora, tak hodnocení zůstává stejné. Každopádně musím souhlasit s tím, že série Prokurátor je lepší než série Kolotoč.

Hodnocení: 4,25*/5*

21.07.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Konečně jsem se dostala ke knize této autorky, určitě nebyla poslední a přečtu si i další. Kniha je napsána velmi dobře, rychle jsem se ponořila do příběhu a chtěla jsme vědět, co bude dál...
Hodně mi sedly zejména ženské vypravěčky, na druhou stranu k jedné mužské postavě jsem cítila vyloženě odpor a poměrně dost jsem ho častovala dosti nevybíravými jmény...
Tak jako asi většina čtenářů jsem o této katastrofě nikdy neslyšela a velmi jsem ocenila závěrečnou poznámku autorky, která by podle mě u podobných knih nikdy chybět neměla...
Rozhodně to není jednoduché čtení, velmi často mě mrazilo, místy mi bylo i nevolno a zejména hodně smutno, ale kniha určitě stojí za přečtení.

19.07.2022 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Na pátý díl ze série o sourozencích Bridgertonových jsem se moc těšila, protože Eloise je moje asi nejoblíbenější postava, nicméně se to týká hlavně seriálové Eloise, protože knižní Eloise je trochu jiný a musela jsem se při čtení odprostit od představy seriálové Eloise, protože se mi k příběhu vůbec nehodila a nedokázala jsem si ji tam ani představit... Když jsem se odprostila od seriálové Eloise, tak už mi připadl příběhu uvěřitelnější. S Phillipem jsem měla ze začátku docela problém, zejména teda způsob "nabídky k sňatku" mi přišel dost přitažený za vlasy, ale jak příběh postupoval, tak jsem si na něho zvykla.
Celkově byla kniha opět velmi čtivá, stránky mi opět mizely pod rukama. Byla jsem ráda, že jsme se opět aspoň na chvíli opět setkali s některými z ostatních sourozenců, i když bych je tam ráda viděla více, stránky, kde se setká více sourozenců Bridgertonových jsou vždy ty nejzábavnější z celé knihy a je škoda že jich bývá tak poskrovnu.
Kniha u mě splnila přesně to, co jsem od ní chtěla, oddechovku, u které si odpočinu, trochu se zasměju, možná uroním i pár slz, a přesně to jsem i dostala.

19.07.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

První dva díly se mi moc líbily a proto jsem byla velmi natěšená na pokračování a třetí díl je prostě perfektní!
V podstatě od začátku až do konce jsem byla napjatá, nedokázala knihu odložit a druhou polovinu přečetla prakticky v kuse a musela jsem vědět, jak to vše vlastně bylo... Jedna věc mě napadlo o něco dřív než Sayer, ale vůbec mi to nevadilo a u jiných věcí jsem zírala doslova s otevřenou pusou... A tentokrát jsem si u knihy i pobrečela, což se mi u thrillerů a detektivek často nestává.
Sayer jsem si oblíbila již v předchozích dílech a jsem moc ráda, že jsme se znovu setkali s ostaními, které už známe z předchozích dílů, já osobně mám asi nejradši Ezru a babičku Sayer a samozřejmě Maxe s Konou a vlastně úplně všechny... Hrozně nerada se s nimi loučím a doufám, že budou další díly, i když vlastně všechny otázky byly zodpovězeny...
Každopádně si určitě přečtu i další knihu autorky, pokud nějaká bude, ať už bude se Sayer nebo s někým jiným.
Za mě teda velké doporučení a jsem moc ráda, že jsem si sérii přečetla.

Hodnocení 5*/5*

18.07.2022 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Třetí díl ze série Znovu jsem si dlouho šetřila, protože první dva díly se mi moc líbily a konečně jsem se do něj pustila a jsem za to moc ráda, protože tahle série mě opravdu baví.
Sawyer jsem v prvním díle málem nesnášela, ve druhém díle už to bylo o něco lepší, ale pořád jsem měla trochu strach z toho, že v tomto díle bude zrovna ona hlavní ženskou postavou... Ale mé obavy byly zbytečné, jakmile jsme začali Sawyer trochu poznávat, tak jsem dokázala i pochopit proč je taková, jaká je. Isaac mě bavil hned od začátku a moc jsem si oblíbila i jeho rodinu. Bavilo mě sledovat interakce mezi Sawyer a Isaacem, vtípky mezi nimi a také jiskření.
Co mi trošku chybělo byl pohled z obou dvou stran, více se mi líbí, když se střídají ve vyprávění obě hlavní postavy. Ke konci mi trošku lezla Sawyer na nervy, ale jelikož jsem si naštěstí neprožila to, co ona, tak nemůžu říct, jestli to bylo normální nebo přehnané.
Protože jsem hrozná plačka, tak jsem si párkrát opět pobrečela, ale to u Mony jinak nebude nejspíš ani v dalších dílech. Moc se těším i na zbývající dva díly.

12.07.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Na druhý díl s vyšetřovatelkou Sayer jsem se moc těšila, oblíbila jsem si ji v prvním díle a byla jsem zvědavá, jak to s ní bude dál...
Opět to bylo napínavé, velmi rychle jsme se dostali do středu dění, žadné 100 stránkové okecávání, mám ráda, když je čtenář thrilleru autorem hozený hned do vody a nemusí dlouho čekat než se něco stane. Kniha byla opět velmu čtivá, přesto, že jsem knihu četla ve společním čtení, tak jsem dočetla o tři dny dříve, protože jsem ji nedokázala odložit...
Opět jsme se kromě Saeyr setkaly i s některými postavami z prvního dílu, jednak z její rodiny, jednak i z FBI, kromě těchto postav nám tam přibývají i nové a musím říct, že hlavně Maxe s Konou jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, zda ve třetím díle bude mít Sayer zase nového partnera při vyšetřování nebo někoho, koho už známe...
V tomto díle musím říct, že se mi podařilo pachatele odhalit o dost dřív než Sayer, až jsem si chvílemi říkala, jak je možné, že jí vůbec nenapadne, že by pachatelem mohl být tento člověk... Mimochodem, začínám být alergická na slovo nezpach... V prvním díle se sice objevilo taky, ale v tomto druhém bylo velmi často, snad ve třetím bude už zase méně...
Na třetí díl se moc těším, doufám, že se v něm dozvíme více o Sayeřiném životě, o Jakeovi a také o jejím výzkumu a kdo je 037...

09.07.2022 5 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Po dlouhé době se mi dostala do ruky dystopická kniha, i když upřímně po covidu to zase až tak úplně dystopie nebyla... Každopádně v této knize šla autorka ještě dále a vir "můžského moru", jak je v knize nazývám způsobí smrt 90 % mužské populace...
Nejprve se mi kniha četla velmi dobře, i když se mi trochu pletly postavy, kterých tam bylo poměrně hodně a občas jsem zpětně dohledávala, která ta postava to zrovna je... Ke konci se mi kniha četla trochu, možná i tím, že tam přibyly ještě další postavy a já už se v nich trochu ztrácela... Nejvíce jsem si asi oblíbila postavy Catherine a Amandy a kromě jejich příběhu mě hodně zajímal také "příběh z lodi" (kdo už četl, ví, ten, kdo ještě ne, pochopí při čtení), naproti tomu na jednu postavu jsem začala být alergická...
Bylo šílené to, čím vším si ženy musely projít, ke konci už to byl opravdu úplně jiný svět a nedokážu si představit, že by se toto někdy stalo... Naprosto nepochopitelné je pro mě to, jak autorka dokázala tuto knihu napsat ještě před vypuknutím pandemie covidu a jak se to v mnoha věcech podobalo skutečnosti...

09.07.2022 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Poslední díl ze série Roční období je za mnou a já jsem opět spokojená. Velmi rychle jsem se začetla, stránky mi rychle utíkaly pod rukama a já chtěla co nejdříve zjistit, jak to všechno bylo. Střídaní pohledů do minulosti a do současnosti mě opět nutilo číst dál a dál.
Hlavní postavu jsem si docela oblíbila, oproti ní zbytek rodiny, to byl děs běs... Ostatní postavy byly tak půl na půl, některé byly fajn, jiné na zabití... Postav bylo opět poměrně hodně, ale nedělalo mi žádný problém se zorientovat, kdo je kdo.
V porovnání s minulým dílem mi možná malinko chybělo více napětí ke konci, ale to je možná jen můj pocit, možná zapříčiněný i tím, že šlo o čtvrtou knihu autora. Rozhodně ale zápletka byla skvěle vymyšlená, všechno krásně zapadlo do sebe jako jednotlivé dílky puzzle. Pokud někdo zvládl vše odhalit, jak to bylo, tak smekám...
Každopádně celkově se mi tento líbil asi o malinko více ne předchozí, hodnocení zůstává stejné jako u Zimního ohně a Podzimního případu.

29.06.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Na knihu jsem se těšila hned když jsem viděla, že bude vycházet a ještě více poté, kdy začala sklízet jednu nadšenou recenzi za druhou. Knihy časově zasazené do minulosti mám ráda, takže jsem tušila, že se mi kniha bude líbit.
Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale spíše byl problém v tom, že předchozí dny jsem četla hodně a potřebovala jsem trochu pauzu. Ale dřív než u stránky 100 už jsem byla ponořena v příběhu a byla hodně zvědavá, jak to bude dál a zejména, jak to skončí.
Oblíbila jsem si oba dva hlavní hrdiny, i když u Sebastiana mi to trvalo o něco déle, než u Annabelle. I když jsem později ne vždy rozuměla jejich chování, tak mi to zase až tak nevadilo.
Líbilo se mi, že jsme v knize měli možnost nahlédnout do Anglie konce 19. století a viděli jsme, jak těžké to tehdy měly ženy. Jsem velmi zvědavá na pokračování v dalším díle, protože tohle byl jen začátek. Doufám, že i u dalšího dílu mě bude bavit ústřední dvojice, tak jako tady.
Pokud jde o konec, tak mi přišlo, že by ticho po pěšině a najednou konec během pár stran, tam bych to možná trochu přepracovala.
Celkově se mi kniha hodně líbila a už se těším až si přečtu druhý díl.

Hodnocení: 4,25*/5*

24.06.2022 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Čtvrtý díl o sourozencích Bridgertonových, tentokrát o Colinovi a Penelope, tento díl byl pro mě druhý nejočekávanější z celé série (nejvíce se těším na pátý díl - S láskou, Eloise) a pouštěla jsem se do něj s lehkými obavami, vzhledem k některým recenzím, ale mé obavy se nakonec nenaplnily a opět jsem si čtení užívala.
Trochu mě mrzí, že vzhledem k tomu, že jsem viděla seriál, tak jsem byla ochuzena o hádání totožnosti lady Whistledown, bylo by to určitě zajímavější, kdybych již dopředu nevěděla, kdo se za touto "maskou" skrývá, ale i tak mě to bavilo a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
S výjimkou hlavní dvojice se opět setkáváme s ostatními členy rodiny Bridgertonových a za to jsem vždy velmi ráda, protože to jsou pro mě vždy pasáže, při kterých se hodně bavím. Další postavou, u které jsem moc ráda, že jsme se s ním v tomto díle znovu setkali je lady Dunbary, kterou já osobně miluju, jak v knize tak v seriálu a za mě by mohla dostávat větší prostor.
Konec byl za mě trochu uspěchaný, mohlo to tam být více rozvinuto, ale možná se něčeho ještě dočkáme v následujícím díle série, ale kdo ví.
Takže pokud jste četli předchozí díly série a líbily se vám, tak myslím, že ani tentokrát nešlápnete vedle, i když má tento díl docela rozporuplné recenze. U mě stále vede druhý díl - Vikomt, který mě miloval a ostatní tři díly hodnotím stejně.

19.06.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Nejprve mě kniha úplně nelákala, ale nechala jsem se přesvědčit, že si ji musím přečíst a určitě jsem za to ráda a už teď se těším na druhý díl.
Hned v úvodu jsem si říkala, že Spencer je nafoukaný namyšlenec, ale docela rychle jsem zjistila, že je v mnoha ohledech vlastně fajn. Charlotte jsem si oblíbila okamžitě a pak už jsem se jen nechala unášet příběh. Je fakt, že místy mi přišlo, že se příběh poněkud vytratil a zůstalo jen to jedno, ale na druhou stranu u takovéto knihy to člověk už trochu čeká... Každopádně jsem se u knihy hodně nasmála a místy byla i trochu naměkko...
Na konci byla jedna věc, kterou jsem nečekala a která mě potěšila.
Celkově jako oddychová kniha do parných letních dnů, kdy nemáte chuť přemýšlet nad nějakou složitější knihou, je Můj klenot super a můžu jen doporučit. Je to také napsáno velice čtivě, knihu jsem měla přečtenou raz dva.

19.06.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Jelikož už jsem četla obě dvě předchozí kníhy, které u nás vyšly, tak hned když jsem zjistila, že autorce bude vycházet třetí kniha, tak jsem věděla, že ji určitě budu chtít číst a byla jsem zvědavá, zda se autorce opět podaří mě rozložit jako v případě Pařížské švadleny, tak zejména Skříně plné Diora. A povedlo se jí to? Ano, povedlo...
Dům na Riviéře je dost podobný předchozím dvěma knihám, ale přesto je jiný - opět máme dvě časové linie příběhu, které se střídají, přičemž jedna je z období 2. světové války a druhá víceméně ze současnosti, opět jsou hlavními hrdinkami ženy, opět se tyto dva příběhy někdy protnou, ale i přesto se Dům na Riviéře od Pařížské švadleny i Skříně plné Diora liší, mimo jiné tím, že tentokrát nejde o módu, ale o obrazy. Opět musím ocenit to, že autorka se nechala inspirovat minulostí, například využila reálné postavy.
Obě časové linie se mi opět líbily, obě hlavní hrdinky jsem si oblíbila a byla jsem velmi zvědavá, jak se jejich životní příběhy protnou. Ze začátku jsem měla malinko problém začíst se do současné linie příběhu, ale to bylo zejména tím, že zrovna linie z minulosti skončila v takovém bodě, že jsem v ní chtěla pokračovat a současnost mě nezajímala... Ale to trvalo jen pár stran a pak už jsem hltala obě časové linie úplně stejně. Klasicky jsem si u knihy pobrečela, knihy této autorky mě nikdy nenechají chladnou, ale přiznám se, že tentokrát jsem byla spíš dojatá a i když došlo i na slzy, tak jich zdaleka nebylo tolik jako u "Švadleny" a "Diora"...
Přesto, že kniha má téměř 500 stran, tak jsem ji přečetla docela rychle a ke konci už jsem ji vůbec nechtěla odložit.
Jediné co mě mrzí je možná malinko uspěchaný konec, ale celkově se mi kniha velmi líbila a už teď se moc těším na další knihu autorku. Celkově ale u mě stále vede Skříň plná Diora.

14.06.2022 5 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Hned po přečtení Zrádných mlh jsem věděla, že v této sérii budu pokračovat a na další díl jsem se hodně těšila. A Mrtvé hlasy mě rozhodně nezklamaly, hrozně ráda jsem se opět setkala s našimi malými hrdiny, které už známe z prvního dílu. Byla jsem ráda, že v knize byl i Olliin táta a Coco máma.
Mě osobně přišly Mrtvé hlasy strašidelnější než Zrádné mlhy a líbila se mi opravdu mrazivá atmosféra, umocněná zimou, mrazem a sněhem... Naopak v Zrádných mlhách mi více sedlo zakončení příběhu, tady mi to přišlo trošku moc urychlené a docela složité, zvlášť když vezmu, pro jakou věkovou skupinu je tato série určena... Tady bych každopádně opět dodala, že knihu bych rozhodně nedávala číst osmiletým dětem... Jedině nějakým hodně nebojácným...
Celkově se mi knížka líbila hodně, něco za mě bylo lepší než v prvním díle, něco se mi naopak více líbilo v díle prvním, proto hodnocení zůstává stejné a já se už teď těším na pokračování.

09.06.2022 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Začala jsem sérií Kolotoč a teď se vrátila k sérii Prokurátor. I když už jsem díky tomu věděla, jak tento díl dopadne, tak mi to nijak zvlášť nevadilo, u téhle literatury člověk už dopředu tuší, jak to dopadne...
Styl autorky mi sedl už v sérii Kolotoč, takže jsem předpokládala, že i Prokurátor pro mě bude taková jednohubka na jeden, dva dny. Byla jsem ráda, že se tento díl točí okolo Kingy a Lukasze. Některé věci v jejich vztahu mi vadily, ale to už bylo i v dílech ze série Kolotoč, ovšem tohle je hodně subjektivní.
Přišlo mi, že v Prokurátorovi je více toho napětí než bylo v jednotlivých dílech série Kolotoč a hodně mě to bavilo. Místy jsem byla opravdu hodně napnutá a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne.
V brzké době se vrhnu i na zbývající díly série Prokurátor a jsem zvědavá, jaké budou.
V porovnání se sérií Kolotoč mi tento díl přišel o něco lepší než celá série, v porovnání jednotlivých dílů bych to přirovnala k Chobotnici, druhému dílu série Kolotoč, tyhle dva díly se mi líbily zhruba nastejno.

08.06.2022 4 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

Dlouho jsem uvažovala, zda si knihu přečíst, ale když jsem nakonec měla možnost zúčastnit se štafety, tak jsem neváhala a šla jsem do toho.
Na začátek musím říct, že kniha byla velmi čtivá, dost tomu asi pomáhalo vyprávění od více postav, kdy se jednotlivé postavy střídaly a neměli jsme jen jeden úhel pohledu. Jsem ráda, že jsem dopředu v různých recenzích četla, že kniha je spíše psychothriller než krimi a já podle toho také ve knize přistupovala. Toho krimi je tam i za mě opravdu malinko a také bych to spíš zařadila do kategorie psychothrilleru.
V podstatě žádnou postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila, ale i přesto se mi kniha četla dobře. Co mě trochu zklamalo bylo, že jsem zhruba od poloviny knihy tušila, jak to dopadne a to přesto, že většinou se mi v knihách pachatele odhalit nepovede... Na druhou stranu se mi líbilo, jak byla vykreslena psychologie jednotlivých postav.
Celkově kniha vůbec nebyla špatná a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale asi na ni brzo zapomenu...

02.06.2022 4 z 5