Louisareading Louisareading komentáře u knih

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Autor má dar psát tak, že se dojímáte a vše vidíte jako poetický film od nějakého italského režiséra. Tleskám a jdu i po dalších jeho knihách.

22.04.2024 5 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Moc dobře ukázané, jak prostý, naplněný a krásný život člověk může projít, pokud se vymyká stádovitosti. Knihu považuji za poučnou a moc milou.

02.04.2024 5 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Libí se mi prostředí i nadhled, s nimiž je kniha napsaná. Oddechovka.

28.03.2024 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Připadalo mi to nejdřív mystické, ale potom jsem pochopila, že se to vlastně může dít kdekoliv. Bravurní, bez plýtvání slovy.
Je to těžké, smutné s krásné čtení zároveň.

26.02.2024 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Nejdřív jsem viděla seriál, který moc dobrý nebyl. Vlastně vůbec, ale kniha byla zpracovaná dobře, plná dojemných momentů a hlavně jsem té hrdince opravdu fandila. Je zde akcentován její vnitřní svět, na což v audiovizuální nebylo (pochopitelně) tolik prostoru.

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Detektivka, která v dnešní době, kdy je spousta dobrých detektivek na trhu, obstojí.

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Kniha plná zamyšlení o smyslu života na pozadí hor. Líbilo se mi to, protože slova a místa spolu hezky kontrastovala nebo se doplňovala. Poetický styl příběh ještě pozvednul.

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Skvělý příběh, četlo se to samo. Je to velmi oddechová literatura, ale velmi poutavě zpracovaný děj. Na každé stránce se něco děje, člověku buší srdce a je zvědavý, jak to dopadne. Sice je to Michle, ale čte se fakt sama.

24.02.2024 5 z 5

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

Téma mě zajímá, jen je potřeba ta historická témata pojímat víc moderně. Uchopit je tak, aby odpovídaly, alespoň trochu, stylově tomu, na co jsme zvyklí dnes. Protože jinak je to velice těžkopádné, což je škoda, protože naše dějiny jsou plné dramatických zvratů a událostí. Nevadí, zkusím od autorky ještě něco.

24.02.2024 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nálož emocí a temnoty, kterou jsem nečekala, ale užila jsem si ji díky podání a autorčině stylu. Knihu jsem teď přečetla podruhé a její silný účinek a působení na mé emoce se stále nezmírnily.
Doporučuji!

24.02.2024

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha se mi líbí jako celek. Příběh je podaný přímočaře, bez zbytečných kudrlinek, tak, jak nám události servíruje sám život.
Snaha sester uchytit se v životě a vzájemně si pomáhat, byla dojemná. Přednesení možnosti tvorby a přežití ve válce zajímavé.
Forma i styl se mi zdají zvládnuté.
Někdo píše o chybách, nenašla jsem jich tam ale víc, než je v jiných knihách běžné a dojem z díla mi těch pár drobností nezkazilo.

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Ta kniha není špatně napsaná, čte se dobře a není v ní skoro nic navíc. Skoro – kromě té její úporné snahy být slavná a po boku lidí, kteří něco znamenají. Je mi sympatické, že se k tomu autorka přiznává, ale na druhou stranu tomu moc nerozumím.

24.02.2024 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Ty nejrůznější podivnosti, která tady autorka vyšvihla, mě na knize bavily nejvíc. Skvělý nápad, skvěle napsané.

24.02.2024 5 z 5

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Pěkně shrnuté, mnoho věcí jsem o svém rodišti nevěděla.

25.01.2024 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nádherná kniha, skvěle popsané pocity a vnitřní pnutí hrdinů. Husí kůži jsem měla během celé četby.

29.12.2023

Krásná a citlivě napsaná kniha.

28.12.2023 5 z 5

Umírání duší Umírání duší Markus Heitz

Občas si říkám, že ty špatné knihy, by neměly vůbec vycházet, protože degradují společnost.

28.12.2023 odpad!

Ada Ada Veronika Jonášová

Skvělé! Mám ráda podobné příběhy z minulosti, nechybělo mi tam vůbec nic. Postavy, dialogy, děj - vše skvěle fungovalo.

29.07.2023 5 z 5

Kniha me prekvapila svou stravitelnosti. Libila se mi, cetla se lehce a dobre.

29.07.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Skvělé deníky, pohled do duše umělce, kterého jsem předtím neznala. Velmi intimní s poutavé.

15.06.2023 5 z 5