Louisareading Louisareading komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Depresivnejsi nez na co jsem u autora zvykla, cte se to tezko, ale krasne napsane.

25.11.2020 5 z 5

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Je to uplne jine nez nejslavnejsi kniha tohoto autora a jsem nadsena. Jak se pise, ze kniha pripomina Kafkuv styl, tak s tim nesouhlasim, ale jinak je to skvele!

25.11.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět skvělá a hlavně napínavá Keplerovka.

24.11.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavá a místy až děsivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.11.2020 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Jsem milovnicí historických knih, filmů a seriálů a tuhle lahůdku jsem přečetla po doporučení mou nejlepší kamarádkou. Knihu jsem četla poměrně dlouho, asi dva měsíce, ale to i proto, že jsem si od tohoto historického tématu skákala do současnosti k jiným autorům, abych nelítala vzduchem několik století zpátky. A mohu ji jen doporučit. Pět hvězdiček.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Líbí se mi popisy postav, jejich přemýšlení. Líbí se mi názorový průřez napříč generacemi, a tak jsem zase o kousek blíž k pochopení mých rodičů, prarodičů a praprarodičů a možná taky svých budoucích dětí. Podobné knihy jsou na tohle dobré a tato je navíc dobře napsaná.

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Je to takové bytostně bolavé čtení. Nemám moc ráda podobné knížky, ne, že bych tíhla k povrchosti, ale četba je pro mě především nástroj na uklidnění, a podobná knížka, už kvůli svému názvu nikoho uklidnit nemůže. Takže jsem si ji zakázala číst před spaním, abych neměla špatné sny. Vždycky jsme v rodině považovali za hrdinu, takže jse si ji ale přečíst musela. A nelituju toho. Jen ta obálka je příšerná. Ale fakt příšerná!

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tahle knížka mě chytla hned na prví stránce a nepustila mě až do úplného konce. Četla jsem ji pomalým tempem, takže jsem u ní vydržela sedět zhruba pět rán a večerů, ale neskutečně jsem si je užívala. Je to taková sonda do dívčí duše, to prostředí, ta doba, chování těch postav.
Jo, podle někoho to je šablonovité, nudné ve své předvídatelnosti, ale přece nečekáme od knihy s podobnou obálkou a názvem nějaký intelektuální pamflet, ne? I proto si myslím, že je pět hvězdiček na místě, kiha splňuje vše, co ve své žánru splňovat má.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že kniha mohla být delší a děj na některých místech rozvinutější, ale já se bavila i tak. Knihu jsem četla už tak před měsícem, možná dokonce před delší dobou a stále si pamatuju, o čem byla a několik "scén si dokonce ještě pamatuju, což je pro mě vždycky znamení toho, že je kniha dobře napsaná. Kniha mi nemusí změnit život nebo mnou po dočtení rezonovat, jako kdybych doposlouchala hodinové nezapomenutelné houslové sólo. Já si chci u knížky vždycky hlavně odpočinout, což se u této povedlo.
Je tam dostatek reálií, tedy pro mě je jich tam dostatek, protože jsem vědomostí z této zeměpisné šířky prostá. Sarkasmus postavy mi byl taky docela blízký. Pět hvězdiček.

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Četla jsem ji několik měsíců a vždycky jsem ji odložila, protože mi pod ruku přišlo vždycky něco lepšího. Dneska přes den jsem ale na ni dostala chuť a posledních sedmdesát stran jsem si neskutečně užila. Asi hodně záleží na tom, v jakém rozpoložení tuhle knihu člověk čte a já dneska potřebovala něco přesně takhle odpočinkového.

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Přečteno za jeden den. Je to hravé, má to spád, není to až tak vtipné, jak jsem čekala, ale bavila jsem se i tak.

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Knížka se mi líbila, je to taková s lehkostí napsaná oddychovka, a takové já mám nejradši.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha mého mládí.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Osvědčená klasika, skvělý jazyk, ikonický příběh.

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Poučné, čtivé, zajímavé, spousta nových informací, které se v učebnicích nepíší.

20.11.2020 5 z 5

Vzestup a pád Třetí říše: dějiny nacistického Německa Vzestup a pád Třetí říše: dějiny nacistického Německa William L. Shirer

Poučné a čtivé.

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Jedna z mých nejoblíbenějších knih této autorky.

20.11.2020 1 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Napínavá a dojemná kniha.

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Krásná kniha.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Nejkrásnější a nejzábavnější kniha pro děti, kterou jsem kdy četla, ano, je to o vkusu a ano - je potřeba si odmyslet ty ohavné české ilustrace. :-)