Orinokem k přechodu

Orinokem k přechodu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5171/orinokem-k-prechodu-5171.jpg 4 95 17

Jsou čtyři a do Venezuely je přivedly profesní zájmy. Každá s sebou vleče své životní postoje, svůj humor, skepsi, ideály. Konfrontují. Občas příliš emotivně, občas trošku nefér, za všech okolností však žensky. Situace, střídané tempem jihoafrických rytmů a tropické kulisy, jim k tomu poskytují dost příležitostí. Kniha přináší chápavě ironickou výpověď o stavu ženské duše ve věku, kterému se říká „trapný”. Má šanci se zabydlet na každém nočním stolku: mužům nabízí nové světy a ženám, - ženám balzám. ... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Rod

Louisareading
28.03.2024 5 z 5

Libí se mi prostředí i nadhled, s nimiž je kniha napsaná. Oddechovka.

Chesterton
24.02.2024 1 z 5

Díky prostředí a lehkému peru autorky se všechno dlouho tváří, že půjde o smysluplnný útvar. Vydržela jsem docela dlouho za polovinu a byly to čtyři pipiny na cestách noo...fakt chvílemi neskutečná slepičárna! Škoda. Ale tušila jsem to... trochu Patrik Hartl v sukni.
Postava jíž domorodec šátrá v buse po stehnech směrem do kraťasů...tu jsem ještě chvilku doprovázela...ale ono to fakt nejde :o)
Snad u toho Patrika Hartla je to snesitelnější :o)
Tohle je to, čemu Radka Denemarková říká "čtivo"!
2/0

Janadvorackova
11.07.2023 4 z 5

Poměrně čtivé a místy zábavné, někdy životně smutné, ale vesměs asi dost ne daleko od běžných pravd.
Libilo se mi prostředí příběhu. Bez něj by mě asi trable čtyř ženštin ve středním věku moc nevzaly.

Vilma232
01.03.2022 3 z 5

Čtyři rozdílné ženy na cestách po Venezuele. Jsou "v tom podivném věku, kdy si ještě pamatují začátek, ale už dohlédnou na konec." Mají svoje kariéry, životní zkušenosti a důvody, proč se na cestu vydaly. Jsou překvapivě silné. "Jejich mládí už dávno couvlo do bezpečné vzdálenosti, na druhé straně - tyhle obličeje mají přesně tolik vrásek, aby nevypadaly prázdně, a přitom zůstávaly ženské".

Danafantom
11.12.2021 4 z 5

Mně se na knížce líbí, že situace ukazuje z pohledu všech aktérů. Nikoho neodsuzuje.
Ženy byly čtyři, každá dost jiná, vyhraněné charaktery. Ani s jednou bych se neztotožnila, ale v každé jsem našla kousek sebe. A to je na tom pro mě tak zajímavé. Ta konfrontace odlišností.

regulax
24.05.2021 4 z 5

MH je skvělá čtivá spisovatelka a já "jsem ve věku, kdy si ještě pamatuji začátek a zároveň už dohlédnu na konec", přesto mi tato kniha připadala jako parodie na seriál Sex ve městě a někdy to přehnaně drhlo.

soukroma
04.01.2021 1 z 5

Zastaralé, pitomoučké, slepičí. Jak mne jen mohlo napadnout, že je tohle cestopis?!

JaLenka
29.12.2019 2 z 5

Několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec si mě vždy něčím udržela a pustila jsem se i do volného pokračování, které mi knihovnice nabalila společně s první knihou. Možná se časem vrátím i k dalším knihám autorky..

JIVaJaH
16.12.2019 5 z 5

Milena Holcová nezklame! Nemám pochyb, že se brzy vydám v jiné její knize zase s radostí do světa.

Doubravka1975
08.08.2019 3 z 5

Dárek od kamarádky k narozeninám. Jsem ve stejném věku jako všechny čtyři hrdinky a jsme na tom stejně. Doma, v práci, odrostlé děti, láska, manželství....tak mi příběh moc nesedl, ale špatné to nebylo, spíš průměr

knihovniceS
22.08.2018 5 z 5

Výborná kniha, moc se mi líbila

aralka
28.03.2018 5 z 5

Jedním slovem paráda!! Rozhodně doporučuju všem ženám ročníku narození 1970 - 1977 :-) mladším ne, to nemá cenu!! jde o naprosto vytuněný a s osvěžujícím humorem podaný pohled do zralých ženských duší, v žádném případě ale nejde o červenou knihovnu!! to upřímně fakt nesnáším! Tohle je zhuštěná jazykově vybroušená, inteligentní sonda do života žen po 40.roce věku... " toho podivného věku, kdy si člověk ještě pamatuje začátek, ale už dohlédne na konec" , jak je v knize trefně řečeno.... je to zkrátka zábavné, vtipné, ironické a prostě to sedí!!! Velký obdiv paní spisovatelce... :-)

bosorka78
22.10.2017

Doporučuji všem ženám kolem čtyřicítky,jsme na tom asi všechny stejně s pocity,s láskou a manželstvím, stojí za přečtení

MagdaS
08.05.2016

Skvělá kniha od Mileny Holcové. Doporučuji k přečtení, příběh stojí opravdu za to. Vtipné a pravdivé postřehy, vhled do cítění osob, seznámení s prostředím... Pro mě výborná spisovatelka, která má co říct a navíc ví, jak to napsat :).

gab72
05.02.2016 5 z 5

Již jsem přečetla několik knih od M. Holcové a mohu jen přisvědčit, že to nejsou "cajdáky". Výborné postřehy, nejspíše svou zkušeností získané. Hluboce opět smekám před touto paní, hlavně díky str.222, kde popisuje základní rysy středního věku žen. Výborné. Nejenže to objevila, jako možná spousta žen, ale ona to dokázala i popsat tak, že tomu druhý rozumí. Paráda:).

olejnice
21.11.2013 4 z 5

Výborná spisovatelka, moc dobře se to čte. Jde vidět, že je to žena, a ženské duši rozumí. Líbilo se mi tam spoustu pasáží, které by stály za to, aby si je člověk každý den přečetl, ale tahle mě moc potěšila:" Poprvé v životě ji napadá, že střední věk je vlastně obrovská šance."

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Milena Holcová patří k mým oblíbeným autorkám. Píše skvěle pro ženy, ale nejsou to cajdáky, z kterých kane ...

Venezuela

Milena Holcová
česká, 1954
2011  79%Babky na divoko
1995  84%Nech tu děti a zmiz
2014  84%Láska v moll
1999  81%Orinokem k přechodu
2010  80%Romance na tři doby

Kniha Orinokem k přechodu je v