loudomar loudomar komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak tedy bohužel nemohu sdílet nadšení ostatních čtenářů. Jasný důkaz toho, že né vše co je mainstreamové je také kvalitní. Nevím co je to za módu, ale severské detektivky se snad obecně vyžívají v naprosto zbytečné brutalitě a omezenosti jako tato kniha. Je to pro mě první setkání s "Keplerovými" a je pro mě tedy spíše zklamáním. Kniha je sice čtivá a napínavá, ale chvílemi naprosto nevyvážená a navíc ve mě zanechává dojem, že autoři nevěděli co už psát a tak nakombinovali kde co a navíc se ještě řídili heslem: Čím víc krve tím lépe, čím víc orgánů venku, tím čtivější. Docela by mě zajímalo kolik milovníků této knihy by se zájmem shlédlo její zfilmování. Styl psaní na mě působí zároveň dost Nesbovski, což už tu také někdo zmiňoval. V neposlední řadě mě na detektivkách irituje nedokonalost a nereálnost některých situací v knize viz. ,POZOR SPOILER, střelba na pohřbu...Ministr tam má sice kopici bodyguardů ale nechají ho tam klidně dvacet minut ležet na dostřel a vůbec se ho nesnaží ukrýt. Navíc vrahem je nespíš sám Rambo neboť jednou rukou odtáhne člověka s minimálně osmdesáti kily živé váhy a nejlépe ještě jen za jednu nohu. Dále nepochopitelná situace v kuchyni při vraždě Rajena, který do sebe nechá bodat a sekat jak je libo? A mohla bych pokračovat. Být tu půlhvězdičky tak tu půlku přidám, ale to je tak maximum.

05.12.2017 2 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

No tak tato kniha mě dostala, spíše však ve mně zanechala negativní pocity. V prvé řadě musím přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní autorky, ale po pár stránkách se to již dalo číst volněji. Láska matky až za hrob a to doslova? Sama mám dvě děti a nedokážu si představit že je odpustitelné všechno. Myslím že v tomto případě byla Mary Williamsová opravdu zaslepená a hloupá, ale možná ještě časem změním názor.

06.11.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Po pravdě...kdyby tato kniha nevznikla, mylsím, že by to snad ani nikoho neurazilo. Od začátku až do konce mi přišla jako nudné tlachání o ničem co nemělo ani moc hlavu ani moc patu. Nic moc děj, žádná hlubší myšlenka ani nápad. Ačkoli k tomu dávalo téma (homosexuality) rozhodně dostatek prostoru.

13.06.2017 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moc pěkná odpočinková kniha. Jak sám píše autor na obálce: Je to knížka, která Vás rozesměje i dojme. Ze všech třech autorových knih jednoznačně ta nejvydařenější. Každá postava měla vlemi zajímavý příběh a zárověň důsledně vykreslenou povahu.

29.05.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha pozvoĺně vykresluje jednotlivé postavy. Jejich skryté myšlenky, neřesti, touhy, obavy. V podstatě 80 % knihy je spíše popisného charakteru, který je ale psaný velmi čtivě a nezabředává do klasického nudného výčtu informací. Navíc postupné odkrývání jednotlivých postav napomáhá vykreslování celého hlavního příběhu. Závěr knihy byl rychlozvratý a né příliš očekávaný a za to 4 hvězdy.

06.05.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Z knihy mám smíšené pocity. Povídky mám ráda ale tady mi poměrně vadilo že většina povidek měla otevřený konec. Pár povídek se mi opravdu hodně líbilo Sběratel mušlí, Lovcova žena a pak poslední Mkondo. Autor si pohráva s popisem krajiny a přírody ale celkově depresivnější příběhy.

20.03.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka se mi líbila, byla vtipně napsaná, příběhy zajímavé a pestré. Vážněmě bavila. Přečteno za tři dny. Trochu nadmíra sexuální tématiky, jsem zvědavá na Malý pražský erotikon, ten k tomu ovšem předesílá již názvem.

13.03.2017 4 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky Carlos Busquets

Hezky ilustrovaná kniha pro děti. Má velká písmena takže pro prvňáčky jak dělaná. Pohadky jsou krátké, jde o ty nejznámější. Stylem vyprávění tak průměr.

04.03.2017 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha je čtivá, ale chvílemi jsem se nudila. Skoro 400 stran a všechno podstatné snad až na posledních 80 stránkách. Ke konci samozřejmě musí přijít rozuzlení ale mě to přišlo přeci jen přehnaně vyhrocené.

04.03.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě si přečtu i jeho předchozí dvě. Příběhy obou sourozenců jsou velmi emotivní a plné zvratů, což zaručeně čtenáře zaujme. Najdete v ní velmi smutné okamžiky ale určitě se i zasmějete. Začala jsem příběhem Veroniky a při následném čtení Jáchymova příběhu jsem prvních padesát stránek měla pocit, že se bude autor hodně opakovat a druhá polovina knihy už mě nebude tak bavit. Ale naštěstí díky pestrému Jáchymovu příběhu se kniha pak stočila úplně jiným směrem.

12.02.2017 4 z 5

Machiavelli pro mámy Machiavelli pro mámy Suzanne Evans

Kniha je spíše autobiografie autorky, né že by jste v ní našli nějaké užitečné a osvědčené rady pro výchovu vlastních dětí. Ale zas autorčin život je docela zajímavý, tak mě kniha alespoň neudila.

07.02.2017 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velká očekávání, nakonec bohužel jen tři hvězdy. Kniha je velmi čtivá, od počátku čtenáře vtáhne do děje a nutí ho číst dál a dál. Od začátku je jasné, že nic nebude tak jednoduché a přímočaré jak je nastíněno, ale možná je to mou vlastí podezřívavostí a tak jsem závěrečný zvrat v knize prostě předvídala. Chvílemi na mě ale kniha působí až umělě natažená. Další hvězdičku ubírám hlavně za naprosto nepochopitelnou nedokonalost příběhu a neprozíravost autora a teď nechci spoilerovat, ale pokud jde člověk sněhem a za pár minut někdo po něm, asi tam po něm uvidí stopy ne?!

30.01.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se četla opravdu rychle skoro sama, jen z hlavní hrdinky a jejími věčnými opileckými excesy jsem byla chvílemi už znuděná. Zápletka zajímavá, ale vzhledem k menšímu počtu postav a vývoji příběhu se dalo dost brzo předvídat, kdo je hlavním viníkem.

25.01.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je čtivě napsaná. Ale na můj vkus se v ní vyskytuje příliš mnoho postav a je potřeba ji opravdu číst téměř v kuse. Vadí mi že některé příběhy i přes moje závěrečná očekávání zůstaly naprosto nedořešené.

24.01.2017 3 z 5