Lizard Lizard komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ke knize jsem se dostala díky "čtěnářské výzvě". Je to první kníha od této české autorky, kterou jsem četla a byla jsem opravdu mile překvapena. Oddechová, usměvavá kniha, které nechybí ani trocha životního drama. Lehce se četla a potěšila. Určitě se díky této knize k autorce vrátím.

09.01.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Poslechnuto jako audiokniha a vůbec mě to nebavilo. Zpočátku jsem byla opravdu několikrát ve velkém pokušení knihu odložit, ale pokaždé jsem si říkala "Co kdyby, dej jí ještě šanci". Šanci jsem jí dala... nakonec celé knize.... ale jsem ráda, že to mám za sebou. Nebavilo mě to a nepřišlo mi to ani tolik vtipné jak ostatní píšou... Byla to první kniha od Patrika Hartla a bohužel jsem celkově dost zklamaná.

28.07.2021 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Poprvé jsem tuto knihu četla někdy na střední škole a vzpomínám si, že se mi líbila. Teď jsem se ke knize více než po deseti letech vrátila a opět mě nezklamala. Pohádková kniha s duchovní a filosofickou tématikou o vnímání znameních, které nám pomáhají žít svůj životní příběh... Myslím si, že kdo "hledá", tak v této knize "to své najde" :-)

25.02.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Co na tuto knihu napsat? Někdo ji vychvaluje, někdo říká že měl problém jí díky "nechutným scénám" dočíst a musel jí často odkládat.... Osobně jsem se s knihou taky prala, ale spíš z důvodu, že jsem už od začátku autorovi příběh nevěřila a tak mě kniha nebavila ani moc číst. Jinak zmíněné nechutné a drsné scény mě nijak zvlášť citově nezasáhli - což se třeba o jiných knížkách z koncentračních táborů říct nedá.
Dokážu pochopit co chtěl autor knihou říct, četla jsem i co všechno vydání této knihy způsobilo.... ale za mě opravdu nějak ne....

28.01.2020 1 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha. Už podruhé mě paní Tučková přesvědčila, že její knihy stojí za to číst. Jsem velmi ráda, že dokáže své vzdělání propojit se studiem historie a vytvořit pak tyto dechberoucí příběhy. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

03.06.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Hledala jsem oddychovou četbu a našla jsem ji. Celkově thrillery moc nečtu, ale tenhle příběh (vraždy z prostředí tatérů) mě opravdu moc bavil. Knížku jsem přečetla jedním dechem během krátké doby. Za mě skvěle napsaná knížka, která nenudí.

09.05.2019 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Poslechnuto jak audiokniha - skvělá interpretace v podaní Dany Černé.
Na knihu jsem narazila v různých recenzích již několikrát. A dávala si celkem na čas, než jsem po ní sáhla i já. A ačkoliv tento žánr nečtu/neposlouchám, tak to byla vážně jízda! Napětí od začátku do konce. Během některých pasáží jsem ani nedýchala. Po knize jsem se podívala i na film, ale knihu nepřekoná. Ta je mnohem syrovější, krutá, totálně vás vtáhne a nutí vás přemýšlet, co by bylo, kdyby se tento děj stal skutečností. Kniha má sice určité mezery, ale její námět je naprosto skvělý.

31.08.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Nenáročná kniha, ve které mi dost věcí spíše vadilo. Též patřím mezi ty, kterým nevyhovoval ani styl psaní.... bohužel....

17.06.2021 1 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Poslechnuto jako audiokniha - velice příjemný příběh. Autor dokázal bravurně popsat přírodu, pocity, myšlenky a životy hlavních hrdinů. Krásná kniha.

07.05.2021 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Poslechnuto jako audiokniha + dočteny závěrečné pasáže z knihy (dopisy).
Příběh mě velmi zaujal a díky příjemnému načtení totálně vtáhl do děje. Jeptiška byla dopsána v roce 1780 a údajně byla inspirována skutečnými událostmi. Ani se nedivím, že dílo vyšlo až po smrti Diderota. Osobně ho i dnes považuji za kontroverzní.
Každopádně si myslím, že Diderot dobře analyzoval konflikt mezi právem občana na svobodu a jeho potlačováním rodinou či círvkví. Nelituji času nad poslechem a dočítáním a vřele doporučuji.

29.10.2020 5 z 5

Život střídá smrt Život střídá smrt Petr Prouza

Na tuto knihu jsem narazila v jedné knihobudce. Už při listování v ní, jsem si všimla, že obsahuje tužkou značené věty, souvětí, odstavce…. Tak jsem si řekla, že knize dám šanci a nelituji - nějakou dobu u mě zůstane....
I přesto, že v ní člověk nachází naději je to velmi bolestné čtení a určitě není vhodné pro všechny (i když na druhou stranu bych ji doporučila velkému počtu lidí). Autor velmi důvěrně a detailně popisuje život jedné rodiny bojující s nevyléčitelnou nemocí. Předem tušíte konec, ale pořád nějak doufáte, věříte, že prostě takhle ten příběh skončit nemůže…. Opravdu těžké čtení co se prožívaného příběhu týče. Velké množství myšlenek o životě…Kniha ve mně zanechala opravdu mnoho zvláštních pocitů.... Těším se na další knihy tohoto autora.

"Když klesáte dolů ke dnu, mění se podoba toho minulého. Čím hlouběji padáte, tím víc vám dřívější vrstvy, kterými jste procházeli, připadají lehké a prostupné. A každé nadechnutí, každý zásvit světla vnímáte mnohem, mnohem procítěněji než dřív."

14.10.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tma je moje druhá (poslechnutá) kniha od Kariky. Vcelku mě to mrzí, ale děj mě tentokrát vůbec neoslovil. Na audioknize mohu pochválit zdařilé a dramatické načtení, ale myslím si, že v případě vlastního čtení, bych knihu odložila ...

29.08.2020 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Docela fajn nápad propojit dvanáct přběhů, ale nějak mě to vůbec nebavilo a vím, že ke knize se rozhodně vracet nebudu.

08.01.2020 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

R.U.R. jsem si chtěla přečíst, ale čtení divadelní hry mě moc nechytlo. Tak jsem si ji stáhla jako rozhlasovou hru a ta byla skvělá. Také si myslím, že na dobu vzniku tohoto díla jde o nadčasovou myšlenku. V tomto díle můžeme najít zajímavá témata: zánik lidstva, jednoduchost lidského myšlení, lidské pohodlí, potřeba citů a lásky, varování před technikou, .... Některé části pro mě byli sice trošku na hraně jakési logiky, ale rozhodně nelituji času stráveným nad tímto Čapkovým dílem.

09.12.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Moje první povídka od Murakamiho a nebylo to vůbec špatné! Nalezla jsem tam několik pasáží, které mi v hlavě utkvěly na delší dobu a mohla jsem se díky nim zamyslet i nad plynutím vlastního života.... Pro mě povídka, kterou jsem četla v pravou chvíli a kterou doporučuji hlavně těm čtenářům, kteří nad knihou rádi přemýšlí :-)

06.12.2019 4 z 5

Je pro mě docela těžké tuto knihu hodnotit. Čtení pro mě bylo jak na houpačce.... jednou nahoře, jednou dole..... stejně tak se u mě střídalo nadšení z četby. Jeden úsek mě bavil, další mě nebavil a přemlouvala jsem se do čtení, pak jsem se zas od knížky nemohla odtrhnout a zase nuda a tak podobně až do konce. Chvilku mi také trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčský styl. Takže hodnocení 50:50....

13.02.2019 2 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a poslechla jsem si ji jako audioknihu. A musím uznat, že byla velmi dobře samotnou autornou načtena. Toť asi vše...
Za mě velmi jednoduchá odpočinková kniha, u které se vůbec nemusí přemýšlet (což mi při poslechu u uspávání dcerky nevadilo). Paní Devátá je v knize vtipná, občas tam člověk narazí na zajímavý seskupení slov ("správný hlody"), ale ten vtip na mě působí dost strojeně, nuceně, takže mi vlastně ani nevytvořil úsměv na tváři - za tuto snahu vtipu dávám alespoň tu jednu hvězdu. Jinak mě dílo paní Deváté ani trošku nenadchlo. Považuji to za opravdu slabé dílo (takové kapitoly si představuji spíše v nějakém ženském časopise). Kniha mi nic nepředala a bohužel ve mě ani nic nezanechala...

12.01.2021 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Poslechnuto jako audiokniha (skvěle namluveno Ivanem Trojanem).
Upřímně jsem z hodnocení této knihy dost zmatená. Kniha je psaná jednoduše, přímočaře, dala by se více rozepsat, děj i postavy mohly být víc propracovaný. V celkovém kontextu knihy mi něco chybělo. Jinak velmi oceňuji zachycení smutné reality z pohledu psa, důvod vzniku knihy a její poselství - z toho důvodu dávám o hvězdu víc.

31.12.2020 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Poslechnuto jako audiokniha.... A jak už tady někdo psal, je to taková pohádka pro dospělé, děj je těžko realizovatelný :-) Audiokniha byla skvěle načtená, takže její poslech byl příjemný (i když poměrně dlouhý). Ovšem, nejsem si jistá, že bych knihu zvládla přečíst. Myslím, že by mě děj nezaujal, vadily by mi hodně krátké kapitoly a tak bych se u čtení nudila.

23.12.2020 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a jelikož jsem četla již Kříďáka (první knihu autorky) byla jsem zvědavá i na tuto. Knížku jsem přečetla během 24 hodin a celkově se mi četla dobře. Vše do sebe zapadalo, příběh byl svým způsobem napínavý, autorka zvolila zajímavé téma.... Za mě škoda toho "mysteriózního" konce, ten se podle mě moc nepovedl. Kniha neurazí, nenadchne. Pro mě se jednalo o hodně odpočinkové čtení, ale bohužel kniha nebude patřit mezi mé oblíbené či dále doporučované apod.

11.12.2020 3 z 5