lisell lisell komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Knížka měla super dynamiku. Krátké kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Hltala jsem každé slovo. Netrpělivě jsem čekala, jak se celá záhada s Čarodějem rozmotá a bohužel mě ve finále konec trochu zklamal. Nemůžu si pomoc, ale přišel mi trochu nedotažený až odfláknutý. Když vezmu, jak skvěle byl celý děj postavený, čekala jsem finále víc propracované. Ale hned se pouštím do druhého dílu, tak uvidíme...

03.12.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Knížka splnila přesně to, proč jsem se do ní pustila. Chtěla jsem něco lehkého u čeho nebudu muset přemýšlet. Vrátila mě do puberty, kdy jsem podobné romantické příběhy hltala jak šílená. Dneska jsou zaručeným způsobem, jak na chvilku vypnout.

17.05.2023 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První setkání s autorkou a spokojenost. Knížka se četla velice dobře. Námět zajímavý, děj měl spád, napětí se stupňovalo, nechtěla jsem od knihy odejít, abych zjistila, jak to dopadne, i když se přiznám, že konec mě trochu zklamal.

25.04.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Na tuhle knížku jsem se nechala zlákat chválou, kterou jsem slyšela ze všech stran. A výsledek?? Pane bože bylo to fakt super! Ani se nenadějete a děj vás tak pohltí, že nebudete chtít, aby vše skončilo. Po dlouhé době kniha, která mi doslova vzala dech.

02.02.2022 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Milé oddychové čtení. Pokud hledáte přijemnou knížku, kterou přelousknete za jeden večer, je Karamelová džungle přesně pro vás.

02.12.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Bohužel musím říct, že Pustina je po dlouhé době knížka, která mě moc nebavila. Děj byl táhlý a za mě se skoro celou dobu nic pořádného nedělo. Čekáte, že s další kapitolou už konečně přijde nějaká akce..nic..rozuzlení mne překvapilo a mrzí mě, že některé otázky zůstanou otevřené. Co se mi naopak na autorce moc líbí, je její způsob, jak poutavě dokáže popsat místo, o kterém vypráví.

05.07.2021 3 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Opět jsem se díky knížce dozvěděla něco z historie. Nikdy mě asi nepřestane udivovat a děsit, jak se v minulosti zacházelo se ženami, které byli pro muže nepohodlné, chytré či na jejich vkus příliš "pokrokové". Knížka je jednohubkou, kterou zhltnete za jedno odpoledne. Četla se mi skvěle a už teď přemýšlím, že zkusím od autorky další titul.

21.06.2021 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Knížka zpracovává velice zajímavou myšlenku v podobě těhotenství Evy Braunové s Adolfem Hitlerem. Námět mě zaujal na první dobrou, ale ve finále jsem čekala něco víc. Autorka vypráví zajímavou formou a vy se na konci neubráníte otázce, zda jde opravdu jen o smyšlený děj nebo je na něm zrnko pravdy, kdo ví.. Ale co se týče tématiky 2.světové války, patří tento titul za mě k těm slabším.

16.06.2021 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha vypráví příběh lásky mezi dvěma lidmi, kteří už víc odlišní být nemohou - on je SS příslušník v Osvětimi a ona slovenská židovka, která se do tábora smrti dostane s prvním ženským transportem. Ano, je to další kniha s tématikou holocaustu a Osvětimi, ano už jich bylo napsáno nespočet, ale za mě je důležité, aby tyhle příběhy žily dál a díky nám čtenářům se tak děje. Mám ráda, když autor vychází ze skutečných postav, což tady bylo splněno. Dávám pět z pěti a to hlavně díky konci.

15.02.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha krásně ukazuje, jak předzvěst blízké smrti dokáže změnit naše vnímání okolního světa. Jak dokáže náš život naplnit pozitivní energií, když nezištně pomáháme druhým. Protože ruku na srdce, není nic hezčího než dělat radost někomu jinému. Za mě nesmírně motivující a milá knížka, která pohladí po duši.

11.01.2021 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ztracený symbol jsem poslouchala jako audioknihu. Příběh se mi líbil a jak už to u pana Browna bývá, od začátku vás chytí a nepustí až do konce. Profesor Robert Langdon patří mezi moje oblíbence, takže se těším na každé jeho nové dobrodružství. Námět perfektně vykreslen do nejmenších detailů, svižné tempo, napínavé pasáže, které vás nutí číst nebo poslouchat dál a dál. Opět jsem měla pocit, jako bych byla součástí děje a ne pouhým čtenářem, v tomto případě vlastně posluchačem.

11.01.2021 5 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Hodně těžko se mi četlo, díky formě vyprávění ve druhé osobě. Po přečtení anotace jsem se těšila na napínavý a zamotaný děj, ale ve finále pro mě byla knížka velkým zklamáním a to hlavně díky svému zakončení. Young adult tématika mi nevadí, ale k téhle knížce už se nevrátím.

21.04.2020 1 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knížka je napsaná čtivou formou, autorka dokáže vtáhnout do děje a s každou stránkou se nemůžete dočkat, jak to bude dál. Téma, ze kterého běhá mráz po zádech. Po celou dobu čtení jsem měla v hlavě několik verzí, jak to nakonec dopadne, ale tohle finále mě dost zklamalo, nejsem fanoušek otevřených konců. Když jsem dočetla poslední větu, myslela jsem si, že je to vtip a někde tam přece ještě musí být nějaký doslov, vysvětlení, prostě něco....bohužel nic...

05.04.2020 3 z 5

Žiji v blízkosti Plzně a v hotelu Continental jsem byla půl roku na praxi v posledním ročníku hotelové školy. I když je to už nějaký pátek, hotel mám v živé paměti, protože jsem si prošla všemi profesemi. Bylo pro mě tedy velmi zajímavé, přečíst si kousek z historie hotelu a hlavně seznámit se s jeho majitelkou. Líbil se mi styl psaní, i když ze začátku pro mě byl příběh těžkopádný. Nakonec jsem ale moc ráda, že jsem vydržela a určitě se pustím do další knížky od autorky. Doma na mě čeká ještě Alžběta a Nina.

05.07.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Asi mě tu ukamenujete, ale jsem ve své podstatě zklamaná. Je to samozřejmě jen můj pocit a problém :) ale moje představa o knize byla úplně jiná...na druhou stranu musím uznat, že autorka píše neuvěřitelně čtivou formou a dokázala mě vtáhnout do děje, fandila jsem June a následně pak Nině. Ale znovu bych po knize nesáhla.

11.04.2022 3 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Velká paráda. Miluju Sagerův styl psaní, jak dokáže vtáhnout do děje. Pokaždé jsem u knižky jako přikovaná a nechci ji odložit, protože potřebuju vědět, jak to dopadne. Nechápu jak to dělá, ale než se rozkoukám jsem na konci příběhu.

23.02.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Z mě příjemná oddechovka, která se mi po depresivních příbězích z 2.světové války moc hodila. Strašně se mi líbil nápad s grimoáry, které ožívají a promlouvají k lidem. Ze začátku se děj trošku táhnul a nemohla jsem se začíst, ale někdy od 150 stránky už to bylo mnohem lepší. Kouzla rodu Thornů jsou pohádkovým příběhem, jež je v téhle době pohlazením po duši.

26.11.2021 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Příjemné oddychové čtení, pro milovníky anglického venkova a Jane Austenové. Já měla ze začátku problém se do knihy začíst a udělat si pořádek v postavách. Někde kolem poloviny jsem se díky bohu chytla a i příběh se rozjel. Fandila jsem všem členům Spolku, aby se jim podařilo zachránit odkaz Jane Austenové a přiznám se, že ke konci jsem měla trochu strach, že jejich úsilí vyjde na prázdno. Knížka je na zadní straně přirovnávána ke Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů, ale ta mne chytla mnohem víc. V každém případě jsem ráda, že jsem knížku přelouskala, protože díky ní jsem objevila jedno dílo Jane Austenové, které mi ve sbírce chybí a musím to napravit :)

25.10.2021 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Asi jsem od knížky čekala trochu víc, proto jsem byla ve finále zklamaná. I tak jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože ukazuje válku zase z jiného úhlu. Příběh Bílé myši jsem neznala, takže mne překvapilo, že je děj inspirován skutečnou Nancy.

12.10.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na knížce mně strašně vadil tvrdý paperback, díky němuž se absolutně nedala číst. Zkazilo to celkový dojem z knížky a ubralo body. Jinak čtení oddechové, milé, ale spíše pro náctileté. Ale i tak jsem ráda, že jsem přečetla a chystám se i na "druhý" díl, "Miluju tě. Já vím". Občas je totiž fajn vrátit se do bezstarostného období puberty a prvních lásek.

21.06.2021 3 z 5