Lindaly6 Lindaly6 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha, nejdříve se mi do ní nechtělo, protože proč zas válečné téma? Když jsem si představila půlstránkový popis tanku nebo něco podobného ... , ale po několika stránkách už se z děje nedalo vystoupit. Ještě nějakou dobu po dočtení jsem si představovala jak bloudím ulicemi Saint-Malo a hledala jsem na googlu fotky města abych se utvrdila, že vypadá opravdu tak jak bylo v knize popsané.
A také se mi líbilo, že na konci jsou dotažené osudy jednotlivých postav.

08.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Krásné, smutné, současné ... úplně z toho hrůzou mrazí jak je to promyšlené ...

26.11.2016 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná, smutná. Přestože nemám ráda knihy o válce, tuhle jsem opět zhltla jedním dechem.
Doporučuji všem, a jelikož už mám od autorky (až na Strašidýlko) všechny knihy přečtené, budu netrpělivě čekat na další.

26.03.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ještě hezčí než Hotýlek. Hlavní postava mi byla velice blízká, pomyslnou houpačku na kole štěstí znám také velmi dobře. Na konci jsem chvílemi skoro nedýchala jak to bylo vypjaté ...
Už se chystám na Hanu.

08.03.2019 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Kniha se krásně četla. Akorát pořád nějak nevím co si o tom úplně myslet, chvílemi jsem přemýšlela jestli jsem blázen já, nebo Jakub nebo snad pan spisovatel. Každopádně Hanuš je nejvíc, ale potkat bych ho nechtěla.

31.05.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásně čtivá kniha, taková oddychovka. Od této autorky je to moje první, ale určitě né poslední :-).

21.02.2019 5 z 5

Krásně, čtivě napsané a přestože byla Nirvana nedílná součást mého mládí tak i kdyby byla kniha o komkoliv jiném pořád by se nechala číst ... myslím to tak, že je to trochu psychologický rozbor každého dítka z rozvedené rodiny té doby a každý si tam může najít tu svoji odpověď.
O skutečné pravdivosti tohoto a ostatních životopisů už můžeme jen spekulovat ...

28.10.2016 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Promyšlené. Trochu jsem zprvu tápala v místech a postavách, ale pak už se nedalo odtrhnout. Asi by jsme to nechtěli nikdo zažít.

19.10.2019 2 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Za mě ani dobré ani špatné, všichni se shodují jaká je to depka, mě to zas taková depka nepřišla. Četla se mi celkem dobře, ale nijak výrazně mě nezasáhla. Přesto jsem začala číst od autorky hned další knihu.

12.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem a přesto, že mi přišlo, že už jsem na ten příběh trochu stará ;-), (protože v pětadvaceti by se mi četla o dost lépe), knihu jsem zhltla jedním dechem.

04.11.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Román mě tolik zaujal a vtáhl do prostředí knihy, že se mi po dočtení okamžitě začalo stýskat po jeho postavách a hned jsem zhltla i povídku, která už bohužel nebylo to ono ...
Možná zkusím ještě film ... :-)

28.12.2016

Rok ohně Rok ohně Petr Eisner

Krásně napsané, super myšlenka. Doporučuji. :-)

12.10.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Trochu zklamalo, čekala jsem asi něco jiného, škoda. Ostatní autorčiny knihy byly skvělé.

12.04.2019 2 z 5

Netopýří chmýří Netopýří chmýří Veronika Komorousová

Přečteno již před dlouhou dobou, jen jsem si dnes všimla, že kniha má málo hodnocení, přitom je to moc krásně napsaná kniha pro děti. Zajímavě vymyšlený příběh i mnoho užitečných informací o netopýrech.

09.01.2023 5 z 5