Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Čtivá originální oddechovka, která vás ale donutí se nad sebou zamyslet. Bohužel ji uškodila otravná hlavní hrdinka a hloupá romantická linka, která byla pro příběh až moc důležitá. A konec zbytečně zbrklý.

10.06.2020 3 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Ano, Děti ze stanice zoo to nejsou... Ale mnohem lepší než Memento, které jsem nebyla schopná dočíst. Autorka trochu skáče v čase a rodiče se chovali dost nelogicky, ale styl psaní s vulgarizmy mi vyhovoval. Bylo to syrové a autentické. Myslím, že by to měla být povinná četba. Doporučuji! A dá se přečíst za den.

29.05.2020 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ano, je to YA, ano, je to pohádka, ale v rámci žánru velmi luxusní!

11.05.2020 5 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Jak hodnotit knihu, ze které máte noční můry? Která vám zničila představu o západní civilizaci? Ne, to nejde

02.03.2020

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Velmi zvláštní knížka, v dobrém slova smyslu. Přijemná změna oproti jiným YA. Ale chápu, že není pro každého

22.08.2019 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Ano, je to obyčejný slaďák. Ale plný krásných myšlenek a s inspirativní hlavní hrdinkou. Příběh je jen kulisou pro předání poselství o hledání sebe sama

13.07.2019 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Je to už nějaký ten pátek, co jsem ji četla, ale pamatuju si, že to bylo zklamání. Hezký svět, ale nic moc příběh

12.07.2019 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ráda bych řekla, že můj jediný problém je hloupost a jednoduchost této knihy. Já ale letní čtení hledala, účel splněn.
JENŽE v příběhu se objevují těžší témata (psychické problémy). A kniha má být humorná. Je na úzkostech něco humorného? Myslím, že autorka by si měla uvědomit, jestli píše naivní červenou knihovnu, a nebo příběh o citlivých a aktuálních tématech (úzkosti a deprese u mládeže)

11.07.2019 2 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Milá oddechovka

22.06.2019 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Hodnocení je průměr za všechny dějové linky:
Chaol/Aedion - něco se tu dělo, bavilo mě to číst 4*
Manon - obsahově je to o ničem, ale baví mě to číst 3*
Celaena - nuda, nuda, klišé, Mary Sue, OP hrdinka... 2*
Zklamání

19.04.2019 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Dokonalé. Temné, drsné a zároveň plné naděje a moudrosti. O mnoho lepší než první díl a jedna z nejlepších knih, minimálně mezi YA

06.04.2019 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Hezky se to četlo a základní myšlenka dobrá, ale jinak bída. Málo postav, skoro všechny nesympatické, hrdinové byli zlí bez nějaké hlubší motivace, prostě jenom aby zlí byli. A zápletka téměř nulová. Škoda

04.04.2019 2 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Takový závěr jsem od docela povedené Slzy nečekala.
První hvězdu strhávám za přemíru akce a neuvěřitelné situace a tu druhou za Eureku. Je to ****

01.09.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

13.07.2018 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tato kniha se dá vystihnou jedním slovem: klišé

13.07.2018 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Odloženo pro prapodivný styl psaní a úvod děje

15.06.2018 odpad!

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Dokonalý, ale štve mě otevřený konec a další díly nejsou přeloženy...

20.05.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Spousta nevyužitého potenciálu. Krásný nápad, svět a sympatické postavy, ale styl psaní mi nedovolil se do postat vžít a oblíbit si je. Přesto dám dalším knihám od Cassandry Clare šanci a uvidíme, jak to nakonec dopadne.

18.05.2018 2 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Velmi originální svět a příběh, ale tak nějak to nebylo úplně ono. A hlavní hrdinka na zabití

26.04.2018 4 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Hezká a originální kniha, ale ty postavy jsou prostě ploché

05.04.2018 4 z 5