LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nevybavuju si, kdy naposledy mě z knihy takhle moc mrazilo a kdy mi její dočtení skutečně nedalo spát!
To byl opravdu masakr!
První polovina byla hodně dobrá, nadprůměrný dystopický román, ale druhá polovina byla naprosto dokonalá s gradujícím napětím i celkovou pointou! Prostě to nemělo chybu.
A všechny ty osudy, které nakonec byly tak dokonale ironicky propojené!!!!
Vážně všem vřele doporučuji! Čtěte a nechte se pohltit!

07.05.2016 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Číst další a další knížky od Colleen Hoover? To chce odvahu. Pokaždé se děsím toho, co za emocionální výzvu mi autorka připravila tentokrát. A musím říct, že tohle byl masakr! Snad ještě nikdy jsem se tak strašně moc netěšila, až budu mít knížku konečně za sebou a budu si moct přečíst epilog. Přitom ten příběh byl tak skvěle napsaný, že se mi ho vůbec nechtělo odkládat.
Knížka je to opět dokonalá, s několika drobnými wau efekty, které jsou pro Colleeniny knížky typické. Je to smutné, srdcervoucí a přitom nádherné, úsměvné, chytré a vtipné.

12.10.2019 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

V rámci žánru naprostá špička :-) Lilian byla nad poměry dobře napsaná hrdinka. Westcliff jí byl dobrým soupeřem, ale naštěstí se to nepřetavilo v žádnou šílenou pranici, kde až na posledních 10 stránkách si ti dva uvědomí, jak se vlastně milují. Prostě ta knížka přirozeně plynula a neměla jsem potřebu tak přeskakovat.
A ač se mi tomu skoro nechtělo věřit, chyběla tomu trapnost, která provází většinu děl červené knihovny. Prostě zasloužených 5 hvězdiček ;-)

21.03.2016 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Vhodné pro milovníky osudové tématiky, mezi něž se řadím :-) Ostatním těch náhod v příběhu bude možná připadat poněkud příliš.

A teda Kate s Elliotem neměli chybu, jejich vztah mě strašně moc bavil. Především to, jak pozvolna se navzájem dostávali jeden druhému pod kůži.

23.08.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Óóó tak to se povedlo :-)
Krásný příběh o přátelství, lásce, diskriminaci, boji za spravedlnost... Prostě skvělé.
Více takových.

26.02.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Pro mě jedna z nejlepších autorčiných knížek. Hokejový Romeo a Julie. Opět čtivé hned od začátku. Skvělé postavy, které si zamilujete. A strašně se mi líbilo, kolik prostoru bylo tentokrát věnováno Bernninu vztahu s otcem, obávaným trenérem Jensenem.
Celkově bylo skvělé, že jsme mohli nahlédnout do obou znepřátelených táborů :-)

22.01.2020 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Tak tohle se opravdu povedlo. V žánru už se klišé nikdo neubrání a právě díky nim to všichni chceme stále číst.
Postavy mě bavily, líbilo se mi, jak autorka využila jejich rozdílná společenská postavení a z Jasona udělala sem tam rozmazlené princátko. Povedlo se jí to nepřehánět, aby si jeden neříkal, že tohle už prostě není chlap.
Nechybělo jiskření, pro mě zábavné hádky a na to, jaká to byla bichle bych řekla, že to mělo i pěkný spád.
Už teď se těším na Tristana.

25.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tenhle příběh je strašnej... Teda v dobrým slova smyslu.
Ale je tak uvěřitelnej, až se mi z toho chce brečet. Nejhorší je, že člověk ví, že takhle strašný rodiče opravdu jsou a že některé osudy dětí jsou ještě mnohem horší.
Moc se mi líbilo, jak autorka střídala úhly pohledu týráné dívky a šílené matky. V tak útlé knížce se jí toho podařilo sdělit opravdu hodně. Myslím, že mi ještě nějakou dobu nedá spát.

05.10.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Teda! Tohle je dokonalý příběh. Mliuju silné ženské hrdinky, které předčily svou dobu.
Obě časové roviny byly skvěle vymyšlené a strhující. Na to, že je knížka docela bichle jsem se vůbec nenudila. Jako u všech románů z války mi i tady běhal mráz po zádech, protože popisované události se vážně děly.
Jediné, co mě zaráželo, byla těhotná Charlie pijící tvrdý alkohol. Ale v té době se to asi tolik neřešilo.
Po přečtení poznámek autorky se mi knížka líbí snad ještě víc. Obdivuhodně propletla reálné postavy s těmi smyšlenými a vystavila okolo nich velkolepý příběh.

14.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Je to typická Colleenina knížka. Červená knihovna jak vyšitá. O něco mrazivější, vážnější a s prvky thrilleru.
Doopravdy, mám zkrátka pocit, že oproti jiným autorčiným knížkám je tam jen o něco víc šokujících scének, působí to zvráceně i trochu děsivě. A posledních pár řádků? Thrillerový wau efekt, kdy se jako čtenář můžete rozhodnout, co to pro vás znamená.
A proč je to typická Colleen? Už po prvních stránkách budete tak vtažení do příběhu, že se budete jen opravdu obtížně odtrhávat. Zase jsou tam dva lidé v nezáviděníhodné situaci, kterým budete strašně přát společný happy end. Opět je tam spousta krásných pasáží i pasáží k zamyšlení a celkově je to hotový emoční tobogán. Colleen svůj rukopis zkrátka nezapře.
Pokud máte rádi i jiné její knížky, určitě propadnete i Verity (ten český název se mi prostě nelíbí, zůstanu u původního). Autorka prakticky každou svou knihou znovu a znovu dokazuje, že vážně umí psát. Když se to vezme kolem a kolem vždyť ono ani Námi to končí nemělo do thrilleru daleko.

03.06.2020 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

To bylo roztomilé :-D Bavilo mě, jak to mezi nimi jiskří a jak mu vyvářela :D

03.02.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak jo :-D To byla vážně prča. Vtipný, sexy a jak bylo slibovaný tak to bylo plný skvělých klišé, který jsem si vážně užila.

12.07.2021 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Ono je to spíš tak 4,5 hvězdičky. Na 5 plných to úplně nebylo, ale co už... Styl mi vyhovoval. Hrdinka psaná v ich formě, hrdina v er formě. Díky tomu se autorka vyhnula potřebě nějak víc rozlišovat jejich myšlenkové pochody.
Příběh mě vážně bavil od začátku do konce.
Postavy byly sympatické a chemie mezi nimi fungovala.
Až na hlavní hrdinku, tam všechny důležité role zaujímali muži a to se mi taky moc líbilo. Sexu tam bylo akorát. Takže je to vhodné i pro ty, co zrovna erotické romány nemusí.
Všem vřele doporučuji. Sice tomu chybělo... nevím prostě něco, aby to byl opravdu MUST READ se vším všudy, ale i tak to bylo skvělé čtení.

10.03.2020 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

V ramci zanru to nema chybu. I kdyz se musim priznat, ze Sabrina byla opravdu nekdy az moc zabednena...
Kazdopadne Tucker si me hned ziskal a celkove propojeni s predchozimi dily bylo taky na jednicku :-)
Kdo jste cetli predchozi dily, tak se smirte s tim, ze je to trochu jine... Vaznejsi.

10.09.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kéž by to mělo aspoň 1000 stránek! Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Úžasné postavy, které prostě musíte milovat. Záporňáci, které musíte nenávidět. Napínavé akční hravé svůdné.
Ale hlavně se to vyvíjí a nestagnuje :-)
A ten konec?!

23.08.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Čte se to hezky, ale to už bohužel nestačí. Hezky se čte kde co ;-) Sice zastávám názor, že všechno už bylo napsané, a tak je logické, že vám každý příběh bude něco připomínat, ale tohle bylo vážně moc... Moc Selekce, moc Hunger games a moc Skleněného trůnu a přitom to ani jednomu pořádně nesahalo ani po kotníky.
Spousta nedomyšlených míst, násilně vyvedený trojúhleník,... mohla bych pokračovat dlouho... Hlavně nesnáším, když na vás na každé druhé straně křičí, jaké to bude mít rozuzlení a přitom by to chtělo zachovat aspoň jeden moment překvapení...
Ale zase tak otřesné to nebylo a říkám si, že kdybych to četla dřív než Selekci nebo Skleněný trůn, tak by se mi to možná i líbilo ;-) za to je ta 3. hvězdička.
Jo a Mare mě pěkně vytáčí... Jako by celou dobu křičela: "Ach, já chudinka obyčejná!!!"

21.12.2015 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Asi jsem divná, ale pro mě to bylo utrpení. Hlavní hrdinové jsou otřesní, s takovými lidmi bych se asi stýkat nemohla. Podvádí, lžou, přetvařují se...
Ani styl psaní resp. překladu mi vůbec nevyhovoval, opakující se slova... celkově i děj byl stále stejná písnička. Ani jedna z postav mně nebyla sympatická. No a jako vrchol všeho si autorka ještě jako závěr vybrala jednu z nejkýčovitějších zápletek.

05.09.2015 1 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Vzhledem k tomu, že jsem si přečetla předchozí komentáře, jsem tak nějak tušila, co mám čekat. Ano, uvítala bych více toho intrikaření, knížka mohla být ještě lepší.
Ale teda takhle žhavou knihu už jsem dlouho v ruce neměla :-D

23.10.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek, v angličtině jsem ji četla hned několikrát a určitě si ji přečtu znova. Jen teda ta paní na obálce pro mě v žádném případě není Vanessa.

28.05.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Opět velmi chytlavé. Několik zajímavých rovin, které se všechny propojují. A opět obdiv k odvážným ženám. Bojovnicím.

14.02.2021 5 z 5