Kouzlo podzimu

Kouzlo podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1944/bmid_cekanky-kouzlo-podzimu-0fe-1944.jpg 4 486 54

Čekanky série

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa. Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

It Happened One Autumn , 2002

Ewe291
29.09.2023 4 z 5

Slabsie ako jednotka ale stale dobre. Pacilo sa mi ako si vedela hrdinka povedat svoj nazor a nedala sa zastrasit

parvitas
26.08.2023 2 z 5

V druhej časti série sa má vydávať Lilian, drzá Američanka. Jej proťajškom je nik iný ako najsľubnejšia partia vtedajšej Londýnskej smotánky. Lezú si na nervy ako nikdy, ale pozor, objavuje sa aj humor! Mladá je drzá a nevychovaná, myslí si, že používa afrodiziakum, ale je to čistá - síce trochu hádavá - láska. Etiketu by si mala prečítať aj autorka, alebo prekladateľka, lebo pár chybičiek sa našlo.
Ľúbostné scény ako cez kopírovací papier.
Šedá eminencia v pozadí sa nedá prehliadnuť, dokonca je až veľmi priehľadná... motív únosu je dosť obohraná záležitosť, ale tak je to rozprávka, nejaký zvratok (toto slovo sa mi páči, lebo lepšie vystihuje malý zvrat udalostí) sa tam musí objaviť.

Senza Jenka
02.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Škoda toho rychlého vývoje - špičkování mezi Lillian a Westcliffem sice mělo své nedostatky, ale bylo celkem zábavné. Ta první líbací scéna za živým plotem byla trochu nevěrohodná. A za zneužití Liliiny opilosti má hrabě černý puntík. Hraběnka - čekala jsem to od ní.
Také škoda příliš upozaděných Čekanek.
St. Vincent mě zklamal a jsem vážně zvědavá, jak mu po tomhle autorka hodlá v dalším dílu napravit reputaci.
A když už se tady tak omílala etiketa - správný úchop partnerky při (nejen) valčíku: levá ruka partnera drží pravou partnerčinu ve výši jejích očí a pravou ruku má tanečník nikoliv v pase či kříži dámy, ale na její levé lopatce!

padajicidvere
24.07.2023 3 z 5

Těšila jsem se na linku hate to love mezi protagonisty, ale tady dojde k proměně velice brzo, bohužel. Na škodu knihy. Po prvních pár stránkách jsou do sebe jako dva malí puberťáci.

L. je sice sympatická svou beraní hlavou, ale místy byla až otravná svou neomaleností. Zato W. byl mnohem zajímavý, sice sem tam kýč jak bič, ale pořád kouzelný.

rampapa
28.06.2023 5 z 5

Na druhý díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Miluji tuhle autorku a tuhle sérii. Lillian jsem si dneska oblíbila a Marka taky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl o Evie. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

pip11
08.02.2023 5 z 5

Co se týče humoru, tak v tomto díle ho bylo požehnaně již od začátku. Lillian byla skvělá, zábavná a bláznivě nespoutaná. Příběh je svižný, stránky ubíhaly lehce a rychle, líbilo se mi to.

beruzzka
15.01.2023 5 z 5

Lilian je úžasná, každá serie od L.K je naprosto boží.

lucie.dc
20.11.2022 5 z 5

Někdy mě Lillian rozčilovala, přesto opět vtipné dílo, které pobaví.

Jen mi tam chybělo zapojení čekanek, žádný společný záludný plán, děj plynul jaksi sám, bez intrik a pomoci ostatních, jak se původně dohodly v prvním díle.

Dámaskloboukem
23.09.2022 5 z 5

Patřím do tlupy fanynek Lisy Kleypas.
Píšu záměrně “fanynek”, protože její knihy není schopen přečíst žádný muž ;)
Odhaduji.
Příběhy jsou vymyšlené, v podstatě hloupé, nijak zvlášť obohacující a hlavně všechny podle jednoho kopyta, včetně erotických scén.
Ale přesto se kraaasně čtou.
Hlavní hrdinové se úžasně špičkují, po celou dobu čtení si užíváte vtipných přestřelek a vše dobře skončí - ve jménu lásky.
Nu, co chtít víc?
Nemusí každá kniha nutně vzdělávat.
Tady se mi nelíbí obrázek na obalu, ale hodně se mi líbí název. I když tedy úplně neodpovídá překlad originálu.

KOUZLO PODZIMU.

Každé roční období má své kouzlo. Pro mě - možná trosku nespravedlivě - má největší kouzlo podzim.
Kam se hrabe Zima se sněhem a Vánocemi, Jaro s pučící přírodou nebo Léto s teplými večery a posezením na zahrádce.
Na podzim mám narozeniny, podle barevné typologie jsem podzimní typ a kdybych mohla, tak se budu nezřízeně rochnit v té voňavé a krásně barevné vrstvě spadaneho listí na našem sídlišti. To jako sociálně uvedomely jedinec nemůžu, tak aspoň podzimu naddrzuji.
První známkou letošního podzimu byl pro mě kaštan na chodníku před postou v obci Leština.
Bylo krátce po dešti, chodník umyty, kaštan se leskl v odpoledním slunci, opodál jeho zelený obal s trny, sem tam list. Kouzelné, impresivní.
Tak mě napadlo, ze podzim už mě nemá čím překvapit.
A ono ouha.
Má.
Vedle zmíněné velko-obce, kde je balikovna, pekařství, dvě zmrzlinarstvi a další civilizační vymoženosti, se nachází naše malá obec, která má pouze kostel, nic moc prosperující hospodu a konzum. Já svůj život travim napůl ve velkoměste - kuli práci a napůl na venkově - kuli zachování duševní pohody.
K té intenzivně přispívají moje dvě kozy a čuník a…
Toho kaštanového dne jsem je potřebovala dostat z pastvy co nejrychleji do přístřešku. Začalo zas pršet a koza nerada zmokne.
Vždy je vodím jednu po druhé, ale ta první je ve výhodě, protoze má více času na dobroty, které jim tam nachystam.
Tak jsem z te rozumnější kozy sundala obojek s provazem s tím, ze půjde za mnou a druhou kozou do ohradky, se schovat pred deštěm. Jakmile koza pochopila význam slova “svoboda” vystrelila úplně opačným směrem. Já jsem stála s druhou překvapena na mezi a volala dezerterku zpět. Ta zvysoka kašlala jak na mě, tak na déšť. Nejdřív se vypravila na průzkum do krmíku, kde prevratila barel s vodou. Pak vyběhla ven z oploceného pozemku a po obecní silnici vyrazila do středu obce.
Já jsem honem strčila druhou kozu do přístřešku a vystartovala za uprchlicí.
Kdyby koza běžela někam kde to zná, na louku, kde ji pasem, nedivila bych se. Ona ale po asfaltce na druhou stranu. V tento okamžik jsem velmi ocenila, ze naše vesnička nemá balikovnu ani jinou infrastrukturu, a tudíž je na obecní komunikaci menší provoz.
I ten stačil.
Auta v obou směrech brzdila, troubila zastavovala. Koza si asi u třetí chalupy uvědomila, ze tady to nezná a vydala se zpět. Opět středem vozovky.
Nevím, jaké mate kdo zkušenosti s lovem koz, ale když nechce a nemá obojek, tak já naši kozu proste nechytím.
Celá akce skončila tak, ze jsem u nás na nájezdu chrastila kovovou miskou plnou pšenice, které koza nikdy neodolá a snažila se nalákat ji zpět. Kousek ode mě uprostřed silnice stála napříč koza. Blokovala provoz v obou směrech a premyslela, jestli si bude dal užívat nadvládu nad dopravní situací nebo pšenici. Zastavila dokonce i traktor s vlečkou.
Po notné chvilce naštěstí zvítězila pšenice.
Díky ní jsem kozu chytila do obojku a auta se mohla rozjet.
Kozu jsem pochválila, ze přišla, i když to ve mně vřelo. Žádný řidič mi nevynadal. Oni jsou tam chapavejsi než ti z města.
Navždy si budu pamatovat, ze koza na podzim prská (to samozřejmě vím), tudíž lehce, v tento kouzelný podzimní čas, ztrácí rozum a vydá se bez zábran i po vozové komunikaci do středu obce. Co kdyby se tam nacházel nějaký sličný kozel?

Tímto jsem se dostala - sice oklikou - k základní pointě knih Lisy Kleypas.

Jenny3
12.08.2021 4 z 5

Druhý díl je rozhodně lepší, celkově je tento díl akčnější a bavil mě víc než první. Lillian je prostě větší poděs než Annabella.

mariva
13.09.2020 4 z 5

Skvělá oddechová četba, vtipné dialogy mezi postavami pobavily, erotické scény byly místy zbytečně dlouhé, ale celkově se kniha četla dobře.

allyska
23.08.2020 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl série, chemie mezi Marcusem a Lillian byla skvělá a jejich škádlení vtipné. Zaujali mě už v minulé knížce, když dámy hrající pasáka, vyrušil Simon s Marcusem. Moc se mi líbila scéna v knihovně, dávám za pravdu, že postelové scény byly jako přes kopírák, ale to neřeším. Hlavně, že knížka byla vtipná.

tatjana1737
27.04.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k napsání komentáře ke knize, kterou už jsem přečetla před nějakou chvílí, a jíž si díky tomu už tolik nepamatuji. O to bude komentář kratší :-).
V úvodu se musím přidat k těm, kteří jsou nespokojení s obálkou. Ústřední dvojice má černé vlasy, kdežto na přebalu jsou dva blonďatí... To je tak těžké zvolit ilustrační obrázek, který by aspoň trochu korespondoval s obsahem či podobou hrdinů?

Celkově se mi příběh líbil, byť byl v mnoha ohledech podobný prvnímu dílu. Za absenci překvapení tedy jedna hvězdička dolů. Erotické scény byly jako přes kopírák (opět orální sex jako předehra, opět došlo k aktu zezadu a opět se zde točilo slovo "poupě", které mne v tomto kontextu nutí si obrazně ublinkávat). Počáteční antagonismus (ve skutečnosti potlačovaná vášnivá přitažlivost) mezi Lillian a Markusem však byla trochu jiného druhu a jiskření mezi nimi bylo znovu výborně napsané. Když se na začátku knihy opět objevil motiv hry na pasáka, zprvu jsem obrátila oči v sloup, že se bude scénář opakovat. Jenže to byl velký omyl, protože pan upjatý hrabě se tentokrát projevil jako malý kluk a ke hře se připojil! Tímhle momentem si mne autorka získala. Výměna urážek, slovní klání mezi hubatou slečnou Bowmanovou a moderním zástupcem staré šlechty, byly naprosto výborné, i když čtenář od začátku věděl, kam budou směrovat. Moc se mi líbila scéna kolem vepřové hlavy a "kolega lepidopterolog". Kleypasová si mne získala právě těmi vtipnými a originálními dialogy, díky nimž se k ní hodlám vracet.

Co se Westcliffa týče, ten naprosto splňuje dívčí představy o upjatém, ve skutečnosti však vášnivém, gentlemanovi. Která by takového nechtěla? Oproti tomu starší slečna Bowmanová, to skutečně nebyla žádná dáma. Jejím pojetím autorka spíše zapadá do hrdinek současných, obávám se, že tehdy by Lillian skutečně zůstala na ocet. A to nejen proto, že se namazala v knihovně a strčila prst do lahve. Celkově mě trochu mrzel i ten uvolněný přístup k předmanželskému sexu (ano, nakonec se přece vezmou, ale i tak...) a neustálé pochyby hrdinů o vzájemné lásce (když už i slepý viděl, že je to mezi nimi "na vážno").

St. Vincent mne svým vývojem upřímně překvapil, po celou dobu šlo o šarmantního zpustlíka, který se najednou vyvrbil v padoucha prvního řádu. Říkala jsem si, proč o takovém zvířeti bude další kniha? (Mezitím jsem ji přečetla taky, takže už vím.) Stejně tak hraběnka Westcliffová, jež se ukázala jako správně zákeřná harpye a mrzí mne, že jí dále nebyla věnována pozornost, protože její chování, trest i další osudy by si zasloužily nějak rozvést. Ale třeba se dočkám ještě v nějaké jiné knížce.

Stejně jako nakonec v prvním díle, i zde mi chyběla větší výpomoc mezi čekankami při shánění ženichů - ač si slíbily přátelskou výpomoc, hrdinka si vždy nakonec ženicha vlastně našla sama. I tak se mi ale kniha líbila a autorku v rámci žánru (až na ty erotické scény, které mne nebraly vůbec) řadím vysoko.

avalonek
06.04.2020 5 z 5

Díky karanténě mi zavřeli knihovnu a já musela sáhnout do svých domácích zásob a zase jsem si to šíleně užila.Prostě dokonalá romance,za kterou jsem ráda,že ji mám doma ve své knihovně.

Maruš.D
21.03.2020 4 z 5

Tak za mě to určitě na pět hvězd nebylo. Možná ani 4, ale lepší než předchozí díl. Ze začátku jsem se bavila. Liliana byla zábavná, její výstřelky vtipné a děj se netáhnul. Najedou, když jsem si myslela, že kniha už bude vrcholit a končit, jsem zjistila, že jsem byla teprve v polovině knihy. Pak se to dlouhou dobu docela vleklo. Nelíbilo se mi, jak si začala něco s Markusem a i se Sebastianem. Nechápala jsem to. Na konci to trošičku dává smysl, ale i přesto bych to klidně vyměnila za jinou zápletku. Konec fajn, ale takový dost uspěchaný. Celkově se kniha nečetla špatně, je vlastně super jako všechny, ale dějově mě tedy docela zklamala.

DUNIKO
09.02.2020 5 z 5

Ach...můj...Bože!!! Nádherné, úžasné, romantické, vtipné, dokonalé...a spoutá dalších superlativu.Jen nevím co s tím Sebastianem???Paní spisovatelka příště umí toto je teprve pátá kniha a pokaždé jsem nadšená a uchvácena.

EvikU.
01.02.2020 4 z 5

Druhý díl mne bavil snad ještě o trochu víc. Není to jen romantika a nic víc. Je to i docela vtipný a napínavý. Tak s chutí do dalšího dílu.

cukrovka
09.12.2019 5 z 5

Vtipné a příjemné romantické čtení. Vzájemná nevraživost mezi Lillian a Westcliffem byla super. Při čtení jsem se rozhodně nenudila.

anishta
11.11.2019 5 z 5

Tak musím říct, že tady jsem se bavila fakt hodně. Lillian a Markus jsou přesně ten pár, který si zamilujete hned a bavíte se každou větou, kterou mezi sebou prohodí.

Petra-1
09.11.2019 4 z 5

Vtipná kniha, hezky se čte. Vtipné dialogy.