Záhadná kráska

Záhadná kráska https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1947/bmid_bow-street-runners-zahadna-kraska-PcR-1947.jpg 4 378 40

Bow Street Runners série

Půvabná mladá dáma se probudí v cizí posteli, v domě neznámého šlechtice. Vzápětí se dozví, že byla vylovena z ledových vod Temže a že se jí ujal šarmantní Grant Morgan, proslulý lev londýnských salonů. Dívka má sice paměť úplně prázdnou, ale když ze slov pána domu vyrozumí, že ji považuje za jednu z nejskandálnějších londýnských krásek, zmocní se jí pochyby. V koutku duše tuší, že si ji spletl s někým jiným… Grant Morgan už ve svém divokém životě poznal řadu žen, ale ta, kterou zachránil před jistou smrtí, mu připadá tak nevinná a zranitelná, že se do ní navzdory všem svým zásadám zamiluje. A právě dosud nepoznaný cit ho přivede k rozhodnutí odhalit tajemství minulosti záhadné krásky, i kdyby to pro něho mělo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Someone to watch over me , 1999

petraj30
11.03.2024 5 z 5

Já jsem maximálně spokojená. Krásný příběh.
Ano, čím dál více zjišťuji, že začínám být náročným čtenářem a na všem hledám sebemenší chybičky, ale u této spisovatelky si to odpustím.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili a i když všechny všechny situace, do kterých se dostávali, by nemusely být tak zdlouhavé, přesto to neztratilo svoje kouzlo.
Moc se mi to líbilo a v budoucnu se ke knize s radostí vrátím

Senza Jenka
22.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Roozzzvláááčnéé. Trochu ploché postavy. Trocha klišé. Mizerný překlad, špatná redakční práce. Jinak slabší průměr.
Líbí se mi, že hlavní hrdina není jen vyložený klaďák, i když některá rozhodnutí a činy ho nijak nešlechtí. Zároveň nesouhlasím s Viktoriiným nesmyslným požadavkem, aby se omluvil Vivian - za co? - za úmysl? Když mu pak v Bow Street sama říká: "Proč si dělat starosti s něčím, co se nestalo?"
Měla bych výhradu k tomu dechu vonícímu skořicí a kávou... Skořicí možná, ale po kávě je pěkně morový dech, brrr. A pak si také neumím představit pózu: "jemnou rukou si podepírala elegantní křivku svého boku". Na to moje obrazotvornost nějak nestačí.

lusitta05
19.06.2023 4 z 5

Veľmi pekná romantika,bavilo ma to.

beruzzka
13.05.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem zase u autorky sáhla po dobré knize! Skvělý romantický příběh s detektivní zápletkou.

haWranka
25.04.2023 4 z 5

Opravdu povedená romantika. Asi jsem i byla při čtení v té správné náladě, ale přišla mi mnohem lepší než napoprvé (před x lety). Je trochu nezvyklé, aby takováto romantická kniha byla spíš z pohledu muže a on byl vlastně hlavní postavou, ale sem to pasovalo pěkně.

rampapa
04.01.2023 5 z 5

Na tuhle sérii jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. Granta jsem si hnedka oblíbila a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Ewe291
19.11.2022 5 z 5

Prijemna oddychovka, laska, napätie .... No co si moze clovek viac priat. Za mna spokojnost. A ta zapletka no bola som prekvapena, cakala som nieco ine a toto ma prekvapilo poriadne

vladka16
02.02.2022 5 z 5

Potřebovala jsem něco milého , vlídného i malinko napětí. A povedlo se, líbilo se mi to. Kouknu na další díly.

Lee7
12.08.2021 4 z 5

Kniha mi zvedla náladu, bavila jsem se a příběh rozklíčování se mi líbí. Hlavní hrdina a detektivní zápletky bych snesla i víc. Těším se na další díly.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Děj je celkem předvídatelný, ale tak to už s červenou knihovnou bývá. Tahle série má zase nový nápad a já nejsem proti. Pár nepatří mezi mé absolutní favority, ale jsou popsáni skvěle. Viktorie jako křehká duše, která je najednou obklopena úplně novou realitou a Grant, který v sobě svádí bitvu zda jí věřit.

Maruš.D
15.04.2021 5 z 5

Tuto sérii naprosto miluji. Příběh Victorie a Morgana jsem četla už několikrát a ráda se k němu zase jednou vrátím.
Příběh má to správně napětí, zápletku, postavy, romantiku, dobrodružství i emoce. Morgan je veliký hromotluk s ještě větším srdcem. Docela se mi líbí, že se nemluvilo tolik o jeho minulosti, a tudíž kniha byla spíše o přítomnosti. Victoria byla krásná duše, která bohužel měla docela smůlu, ale vypořádala se s touto situací jak nejlépe mohla. Už se těším, až si připomenu i ostatní díly z Bow Street Runners.

tittanie
24.07.2020

Docela zajímavá zálepka na to že je to červená knihovna. Kniha se hezky se četla.

DUNIKO
21.06.2020 5 z 5

Nádherné čtení a ti že jsou dvě mi bylo hned jasné.Ja jsem spokojená.

LenkaAK
28.02.2020 5 z 5

Půvabná mladá dáma je vylovena z řeky Temže. K incidentu se nachomýtne chrabrý detektiv z Bow Street a okamžitě v ní pozná známou londýnskou kurtizánu, se kterou má nevyřízené účty. Kráska ovšem ztratila paměť a vzbuzuje v Grantovi více než jen touhu po pomstě. Navíc Vivienino chování neodpovídá její pověsti.
Kouzelná romance, děj je napínavý, objeví se nějaké to násilí na hlavní hrdince, takže hlavní hrdina se může předvést jako charismatický ochránce.
Příběh měl jedinou slabou část, kdy hlavní hrdinka Grantovi vyčítala jeho původní záměry a chování. Tuto kapitolu mohla autorka více propracovat, pak už by se nedalo nic vytknout.

luci2
30.01.2020 4 z 5

Krásná kniha....čtyři hvězdičky dávám proto, ze je dej dost předvídatelný. Ale až tolik mi to nevadilo. Nejvíce se mi líbil závěr a především epilog. Nepřišlo mi, ze by byl Grant na Vivien “Viktorii” zlý, jak jsem tu v komentářích četla. Proste bez zhrzené a uražené pýchy by byl příběh bez šťávy a zápletky. Takže dle mého názoru Grantovo chování bylo přesně takové jaké mělo být. Moc se mi líbila zmíněná vášeň pro knihy a zapojeni knihy do milostné scény nemělo chybu. Při té představě jsem se jen uculovala a hltala každé napsané slůvko. Už teď se moc těším na příběh o siru Cannanovi. Tento příběh doporučuji.

lucie.dc
21.01.2020 2 z 5

Knihy od Lisy mam opravdu rada, je to ma oblibena autorka hned za Medeiros, ale tento dil se opravdu nepovedl, hodne jsem preskakovala a delalo mi potiz to docist, vyznavani citu u hlavniho hrdiny bylo misty az trapne, prislo mi to nedomyslene, jakoby psano ve spechu. Snad bude dalsi dil lepsi

cukrovka
05.11.2019 5 z 5

Příjemná čtivá romantika s detektivní zápletkou. I když vytušíme jak se bude příběh odvíjet, přesto se to hezky čte.

Shanib
26.08.2019 2 z 5

Už jsem četla spousty podobných knížek, a tak je mé hodnocení čím dám přísnější. Navíc mám problém, že od doby, co jsem četla Seznam skandálních snů, tak všechny ostatní příběhy tohoto typu blednou.
Nebylo to špatné, četlo se to hezky a tak...ale věřím, že příští týden si už nebudu pamatovat, o čem to bylo. Nicméně přečtu si druhý díl o Cannonovi, protože mám takové tušení, že by mohl být lepší.

Terez9119
06.12.2018 5 z 5

Paráda! Úplně jiná knížka, než všechny ostatní Lisiny, ale nemohla jsem se odtrhnout. Ačkoli jsem po prvních pár stranách věděla, jak to celé dopadne, moc se mi to líbilo. Trnulo mi celé tělo, jak k ní byl Grant zlý, krutý, naprosto přesvědčený o své vlastní pravdě, bez ohledu na všechny indície. Hlavní hrdinka se moc povedla. Milá, chytrá, zatraceně houževnatá a statečná. Jenom ta anotace je zase totálně mimo, ale o to víc budete překvapeni.

happy19
24.11.2018 5 z 5