Lil30 Lil30 komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Podle anotace jsem se těšila na knihu o životě autorky, ale dostal se mi spíše popis historických událostí, které její život samozřejmě nesmazatelně ovlivnily. Byly na můj vkus dost obšírně popsané. Na druhou stranu jsem si znova oživilla, co vše vedlo k válce a zašla nad tím, jak se všechny mocnosti nechaly oklamat a co si nalhávaly, aby udržely mír za každou cenu.
Je pravda, že jsem se více zaměřila na části týkající se její rodiny a Terezína, které byly zajímavě popsány.
Knihu jsem objevila díky Čtenářské výzvě a nelituji, že jsem si ji přečetla.

03.08.2018 3 z 5

Egomaniak Egomaniak Vi Keeland

Na knihu jsem narazila náhodou ve chvíli, kdy jsem si potřebovala oddychnout od těžších žánrů, a to splnila. K tomu byla i vtipná, ale stejně mi tam něco v příběhu chybělo, takže strháván hvězdičku.

18.06.2018

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Čím více čtu knih s takovým těžkým tématem, tím více si vážím všeho, co mohu mít. Jen mě mrzí, že na mě kniha nezapůsobila tak moc, jako Hana od Mojšnarové, nebo V šedých tónech, i když ta se týkala gulagů. Nebo je to tím, že jsem přečetla více takových knih za sebou? Ale i tak mě jejich utrpení velice zasáhlo a doufám, že se již nikdy nic takového nebude opakovat, nikdy nesmíme zapomenout...

29.05.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvěle zakončena série, obě autorky to prostě umí. Celou sérii jsem přečetla během chvilky, byla napínavá, příběh promyšlený a měla spád. Určitě jsem ji nečetla naposledy. A tak docela by mě zajímalo, jak to je s Eastem a která ho dostala

17.03.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

U více sérií se mi stalo, že po první knize byly další díly slabší, ale u této série to neplatí. Kniha mě bavila stejně, Reed byl úžasný a Easton měl pořád super hlášky. A navíc po tom překvapivém konci se ještě víc těším na další díl.

14.03.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Mrzí mě, že tohle musím napsat, ale tenhle díl mě opravdu zklamal. Cizinka byla skvělá a přečetla jsem ji během chvilky, Vážka už se trochu táhla, ale i tu jsem dočetla, protože druhá půlka byla super. Avšak toto ne. První půlka se ještě dala, ale poté to na mě bylo již moc překombinované, vše stále dokola a pořád jsem kontrolovala, kolik stran zbývá do konce. Mám ji rozečtenou víc jak měsíc a předpokládám, že tak i zůstane. Seriál mě dokázal zaujmout víc.

06.03.2018 1 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Vždycky jsem měla Krásku a Zvíře ráda, proto bylo jasné, že se i do této knihy pustím. Příběh byl poutavý, krásně se četl a líbilo se mi, že jsme mohli na vše nahlédnout i z pohledu Zvířete. Ale co mě zklamalo, byl konec. Zdál se mi moc krátký a uspěchaný. Jinak se mi ale kniha líbila a určitě doporučuji si ji přečíst.

20.02.2018 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Zase jedna z knih, na které nezapomenu. I když byl začátek docela nudný, nedokázala jsem se pak od ní odtrhnout a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Ale ten konec? Nemyslela jsem si, že to nebude nějaký bůhvíjak romantický konec, ale tohle se mi nelíbilo, bylo to moc rychlé a pak takový skok? Jsem tedy zvědavá na druhý díl.

09.02.2018 5 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Krásná kniha, která se četla sama. Začátek byl skvělý a vtipný, tím si mě kniha hned získala. Na druhou stranu to není jen oddychovka, ale upozorňuje na to, co je pořád, bohužel, i po tolika letech od vydání aktuální. Tolik toho Edita chtěla získat, a podle ní i získala, ale ztratila to nejcennější. Zničila sama sebe kvůli vidině štíhlosti a z jejího počínání vzešla taková strašná nemoc...A protože je příběh podle skutečné události, doufám, že to slečna vše zvládla.

31.01.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Úžasný začátek série, kterou jsem si musela po čase znova přečíst a jako předtím jsem ji neodložila, než byla přečtená. Skvěle se četla, líbilo se mi špičkování mezi hlavními hrdiny, prostě jsem se skvěle bavila a určitě se k ní znova vrátím.

02.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a nedočkavě jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla něco víc. Líbilo se mi, jak autorka postupně odkrývala pravdu a takového pachatele bych nečekala. A samozřejmě ten konec! Miluju knížky, kde zírám na konec s otevřenou pusou. Těším se, co dalšího autorka napíše :-)

30.07.2017 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Knihu jsem si vybrala jako oddechovku a to přesně jsem taky dostala. Konec je předvídatelný a příběh ohraný, ale svůj účel splní. Nejsem věková kategorie, pro kterou je kniha určena, ale ve vysledku jsem spokojená. Postavy byly sympatické, až na to nelogické chování, které jsem tak nějak překousla.

02.07.2017 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kdybych nečetla od autorky jiné knihy, jsem si jistá, že tato by byla moje první a také poslední. U knihy jsem se nudila, dělala jsem si časté přestávky a tak často jsem převracela oči, že doufám, že nebudu mít tik. Vanessa se rozhodne na svých 26 let nechovala, tipovala bych jí náct a Aiden, prostě neuvěřitelná postava. Chlap, který dře do úmoru, dobře, ale nevšímá si holek a dobrovolně s nimi nic nemá?? Který chlap tohle dělá, když se mu prakticky nabízí? Proč si až na konci vyznali city, a celá kniha se tak táhla? A z jakého důvodu autorka jeho dokonalou postavu opěvovala na každé stránce, to také nepochopím...

20.02.2023 2 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Začala jsem ji číst v době, kdy byla vydána, ale z nějakého důvodu jsem ji nedočetla. Tentokrát se odložit nedala. Byla opravdu protkána city a přála jsem si, aby oba překonali vše, co jim život nandal. Tento díl pro mě byl z celé série zatím nejlepší.

23.01.2021 5 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Již v anotaci mě zaujala "bandaska na mléko" a těšila jsem se, co bude dál. Například jejich nejdelší konverzace na začátku: "Brie?" "Ach, ano" :-D Četlo se to hezky, ale žádná úžasná kniha to není. Nabíječ byl prostě lepší, to 100%.

23.01.2021 3 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Moc hezká knížka, u které jsem se pobavila. Líbilo se mi, že byla psána z více pohledů, hlavně mě bavil MacGyver a jeho příhody :-) A vůbec mi nevadilo, že měla pomalejší tempo vyprávění.

05.01.2020 4 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Knihu jsem začala číst díky čtenářskému klubu na čbdb a k mému překvapení se mi docela líbila, přestože detektivky sama nevyhledávám. Nejvíce se mi líbila Holčička, která mě jediná překvapila.

25.08.2019 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Začátek byl trochu nudný, než se Alyssa dostala do Ksekolijinde, a než se se všemi setkala. Zach mi lezl na nervy, ale poté jsem pochopila proč. V minulém dílu jsem si Morphea oblíbila a v tomto jsem si ho prostě zamilovala. Předpokládala jsem, že boj s Červenou bude trvat déle, nebo alespoň jej zpracuje autorka do více kapitol. A ten konec? Jen takové malé shrnutí? Škoda, kniha si zasloužila to trošu více rozvést. Jinak se mi příběh moc líbil, pořád se něco dělo a odhalovali jsme další záhady. Jako mě minule překvapila její maminka, tak tentokrát to byl její táta...Ještě mi zbývá Běsnění a budu se muset poté s Říší Divů rozloučit.

04.08.2019 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Musím přiznat, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než první. Akce se rozjela od začátku a pořád se něco dělo. Dozvěděli jsme se více zajímavých věcí z minulosti, stěžejních pro další příběh. No a její maminka mě hodně překvapila...

04.08.2019 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a zpočátku jsem se v Říši Divů nudila, než se objevila nějaká pro mě zajímavější akce, ale jsem ráda, že jsem ji neodložila. Trochu mi vadila Alyssina naivita, ale pro příběh to bylo důležité. A Morpheus, to je kapitola sama o sobě, záhadný a nepředvídatelný. Autorka to moc hezky vymyslela.

04.08.2019 4 z 5