lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Gertrude Landa

Legendy jsou dosti kruté, pohádky mě nenadchly. Rozhodně nečíst s dětmi.

01.09.2017 3 z 5

Svévole Svévole Lena Andersson

Není to nic omračujícího, Ale po mě to byla knížka, která mi ukázala zrcadlo. Jaké to je být zamilovaná a na tom muži závislá.

25.08.2017 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Také jsem čekala ucelené výpovědi vojáků. Trochu zklamání. A ještě občas ujely drobnosti korektorovi. Jelikož ale o tématu ještě nebylo nic napsáno, díky za tento počin.

25.07.2017 3 z 5

Moje nová svoboda Moje nová svoboda Zohre Esmaeli

četla se mi dobře

26.06.2017 4 z 5

Hořká čokoláda Hořká čokoláda Hana Pinknerová

Hanka píše dobře. Její úvahy jsou ze života, mám je ráda.

02.06.2017 5 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Mně se knížka vůbec nelíbila. Myslím, že je hodně slabá. O co krásnější a moudřejší jsou třeba Aforismy Pavla Kosorina.

05.01.2017 1 z 5

Osm múz mého života Osm múz mého života Josef Koutecký

Pan profesor je velmi inspirativní osobností. Jsem ráda, že jsem knížku četla. Tazetalka byla ovšem velmi slabá v oblasti víry. Chtělo to trochu víc znalostí věci.

12.09.2016 5 z 5

Kouř z komína - pohádkový román Kouř z komína - pohádkový román Petr Chudožilov

Ilustrace mě úplně srazily na kole. Nádhera, skvost.

31.08.2016 5 z 5

Mixér Mixér Ludmila Křivancová

To je moje druhá knížka, kterou jsem napsala. Jejím cílem je, aby se čtenáři zamysleli nad životem a někdy taky zasmáli.

16.08.2016 5 z 5

Velmi vzdálený oheň Velmi vzdálený oheň Františka Jirousová

Autorka dobře vystihuje náročné dospívání mladých lidí, jejich hledání a tápání. Jen těch popisují blití a chlastání je tam na mě až moc.....

02.08.2016 3 z 5

Aforismy a verše o lásce a milování Aforismy a verše o lásce a milování Pavel Kosorin

Aforismy Pavla Kosorina prostě miluju. Někdy tnou do živého, jiny povzbudí nebo rozpláčou. Je to taková moje "duševní výživa".

30.06.2016 5 z 5

Svět plný hádanek Svět plný hádanek Zuzana Pospíšilová

Knížka zakoupena, abych mohla s dětmi dělat kvízy. Paní Pospíšilová má můj obdiv. Všechny hádanky jsou psané formou básniček. Moc prima.

01.06.2016 5 z 5

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Dávám 4 hvězdičky. Kniha je poutavě napsaná. Kdo ale čeká politický román, bude zklamán. Autor řeší především mezilidské vztahy. Je to knížka velmi dobrá, ale ne vynikající.

21.03.2016 4 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knížka mnou otřásla. Došlo mi, kam až může zajít lidská svévole. A ten konec mě teda šokoval....

27.01.2016 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je ponurá až příliš. Dávám čtyři hvězdičky, protože se mi moc líbí nádherný barvitý jazyk paní Dubské. Ale opravdu si myslím, že je tam příliš mnoho temných stránek a málo radostí. Po přečtení budu muset sáhnout po něčem optimističtějším.
Přiznám se, že posledních asi 40 stránek jsem už nedočetla, protože mi bylo jasné, že ani další hrdinka nebude šťastná, zase se jí rozpadne manželství a už mě to nebavilo.
Co bych autorce vytkla, byla "přelidněnost!. V tolika postavách jsem se občas ztrácela.

18.01.2016 4 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Kniha je velmi zajímavá.

11.12.2015 5 z 5

Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Piotr Bednarski

Mně se tato knížka velmi líbila a určitě ji budu používat při práci knihovnice v dětském oddělení. hlavní, co z ní na mě čišelo byla naděje v beznaději.
Lída

13.10.2015 5 z 5

Mise zapomnění Mise zapomnění María Dueñas

Knížku jsem si půjčila v knihovně a po přečtení 40 stránek odložila. Neoslovila mě a navíc si myslím, že je špatně přeložená.

07.10.2015 2 z 5

Umění zahálky aneb rozkoš z nicnedělání Umění zahálky aneb rozkoš z nicnedělání Ulrich Schnabel

Kniha je výborná. Už slouho jsem si nevypisovala z knihy tolik moudrých vět. Není o lenosti, ale o umění žít opravdu svůj život, umět ho vychutnávat, přemýšlet nad ním.
Jediné, co mi kazilo dojem byla nedokonalá grafická úprava. Škoda, to mohlo nakladatelství vylepšit.

21.09.2015 5 z 5

Slyšet a odpovídat Slyšet a odpovídat Marie Rút Křížková

Kniha je velmi dobře koncipovaná. Čte se "sama". Marie Rút Křížková je ženou statečnou a velmi zajímavou.

01.09.2015 4 z 5