Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329046/mid_nejkrasnejsi-zidovske-pohadky-a-leg-YAQ-329046.jpg 4 10 6

Půvabná a milá knížka je souborem starých židovských pohádek a legend, krásně převyprávěných pro anglické prostředí spisovatelkou Gertrude Landovou. Její zpracování se v anglosaském světě stalo klasickým a je stále vydáváno. Část tvoří svérázné biblické apokryfy, setkáme se ale i s židovskými variantami známých pohádkových a dobrodružných příběhů, jako je Popelka, Sindibád, příběhy o Alexandru Velikém či o pražském Golemovi.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Portál

Jewish Fairy Tales And Legends , 1919

Maanna
16.01.2022 5 z 5

Výlet do světa pohádek a legend je pro mě vždy příjemným oddechem od každodenní reality. Autorka je podává trochu stroze, ale i tak to je zajímavé čtení, kde se spojují známé prvky s trochou exotiky. Literární skvost to není, ale i když je to knížka celkem krátká, poskytuje celkem pestrý přehled o tom, co židovské pohádky a legendy mohou nabídnout.

Hanisek
04.04.2020 4 z 5

Židovské pohádky a legendy se mi líbí. Jedná se spíše o verzi pro dospělé. V některých pohádka jsem poznávala nám dobře známé pohádky. Knihu beru jako zajímavý pohled na známé příběhy. Je dobré se někdy na věci dívat z jiného úhlu.

lidunka1
01.09.2017 3 z 5

Legendy jsou dosti kruté, pohádky mě nenadchly. Rozhodně nečíst s dětmi.

Iwíček
27.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.

Dixinka
20.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Klasické pohádky, trošku jinak. Má to svůj půvab a donutí čtenáře k přemýšlení.

JakubiRa
06.06.2017 4 z 5

Velmi zajímavé příběhy. Exotické prostředí, ale motivy stejné jako ve všech národních pohádkách. V některých se objevují biblické postavy jako hlavní aktéři dané pohádky, jsou vyobrazeni v úplně jiném světle než v Bibli. Pro doplnění všeoecného přehledu a hloubější vhled do charakteru židovského národa moc pěkné čtení. Nevím, zda by tyto pohádky zaujaly malé děti, ale pro mládež i dospělé k přečtení doporučuji.

Gertrude Landa
německá, 1881 - 1941