Komu zvoní mobil

Komu zvoní mobil https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202457/mid_komu-zvoni-mobil-202457.jpg 4 52 14

Dar humoru Michael Třeštík úplně nezapřel ani ve svých předchozích knihách, ale v této knížce mu dal průchod naplno. Ve zdánlivě bezelstných ,,fejsbukových statusech“ skrývá originální postřehy nebo postoje. S velkým humorem a nadhledem ,,zmapoval“ svůj dosavadní život přehledem vlastních neúspěchů, proher a setkání. Svojí schopností nebrat se vážně přináší zábavnou a hlavně optimistickou výpověď o autenticky živé každodennosti.... celý text

meluzena
10.10.2020 4 z 5

Sláva, FB statusy mohou mít myšlenku, lehkou sebeironii, humor!
Příjemné je prokládání statusů krátkými příběhy, v kterých se autor většinou vyznává z nějakého trapasu, což působí velice lidsky.
Bohužel jsem nejdřív četla knihu "Jen aby řekla moje žena", která vyšla 3 roky po téhle, a řada statusů se v ní opakuje, což vyvolává pocit nastavované kaše :( Za to ovšem nechci ubírat hodnocení téhle útlé knížečce, takže dávám 4*

PaniWiga
22.11.2018 4 z 5

Taková knižní jednohubka. Má silnější i slabší části. Ale jelikož jsou všechny části krátké a rychle se střídají, tak to nevadí. A pár myšlenek bylo vážně trefných. Např. že 300 gramová čokoláda vydrží skoro dvakrát tak dlouho jako ta 100 gramová - to zažívám často.

Analady
25.09.2017 1 z 5

Tato knížka mě bohužel nezaujala.

kuky921
02.05.2017 3 z 5

Občas velmi povedené povídky či hlášky.

elin.m
23.02.2017 5 z 5

Další kniha nevhodná do prostředků hromadné dopravy :D. Každou chvilku se svíjet smíchy pod sedadlem prostě nelze. Opravdu zdařilá oddechovka ze života :).

lidunka1
05.01.2017 1 z 5

Mně se knížka vůbec nelíbila. Myslím, že je hodně slabá. O co krásnější a moudřejší jsou třeba Aforismy Pavla Kosorina.

lencin
01.09.2016 3 z 5

Příjemné a milé oddechové čtení. Povídkové části zdařilejší.

Jaruš7
05.05.2016 5 z 5

Knížka je příjemné čtení, pohledem očima autora začnete převracet zvyklosti pro jejich vyjádření , a budete v úžasu, co z toho vyjde. citát z knihy - Lidské tělo je dost sofistikovaná záležitost. Například z jakéhokoli rostlinného tuku v tu ránu udělá tuk živočišný. To je laboratorně dost obtížné.

gargamelka
20.03.2016 5 z 5

Kniha pro pobavení a zasmání. Naleznete v ní výbor ze statusů z FB, tak i příhody ze života. Doporučuji :-)

Ellissabeth
31.01.2016 2 z 5

Oddechová četba, občas opravdu vtipné hlášky.

Fifinax
12.05.2015 3 z 5

Povídková část byla zdařilejší než část s facebookovými statusy - tam mi Třeštíkův humor připadal laciný a prvoplánový. Ale jinak dobrá oddechovka na večer :)

ivanaga
01.11.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla během tří večerů a užívala jsem si to. Na první pohled lehké čtení, které na druhý pohled překvapí trefnými postřehy ze zdánlivě banálního života dospělejšího jedince. Je psané formou facebookových statusů, které jsou občas proložené vypointovaným životním příběhem. Tato kombinace je velmi rafinovaná, neboť umožňuje čtenáři příjemně si rytmizovat čtení.

Autor sám, známý svým lehce sebeironizujícím pohledem, nazývá svoje statusy pitomostmi a zkouší, zda tato krátká sdělení mohou být nosná pro větší literární celek. Nakonec svou knihou zdárně dokazuje, že překvapivě ano.

Je to díky tomu, že dokáže do zkratky zhustit celou podstatu, což jiný by okecával na několika stranách. Navíc se trefuje do obecností, které každý zná velmi dobře na vlastní kůži. Po přečtení této knihy ve mě vyvolal myšlenkový ohňostroj, kde jsem dokázala navázat na tento styl a napadaly mě další podobné schválnosti a paradoxy života.

rubicka
27.06.2014 5 z 5

Vtip, nadhled, lehce intelektuální pohled, který je mi blízký. Na nic si nehraje ....Krájet bábovku s rozinkami, to je peklo. Nůž rozinku nepřeřízne, ale protlačí ji bábovkou až dolů. Samej drobek pak.... jednoduše výborné!!

Ivadus
18.04.2014 5 z 5

Tenká knížečka s vtipnými hláškami. Pozvedne náladu, doporučuji.