LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nádhera! Moc se mi líbila. I přesto, že má kniha přes 600 stránek, jsem ji přečetla za chvíli. Utíká to neskutečně. Nemůžu se dočkat českého překladu. Vrhla jsem se na anglické verze druhého a třetího dílu. Nechce se mi čekat na naše vydání v příštím roce. Knihu mohu jen doporučit. Toho sexu tam není zas tolik, čekala jsem, že to bude horší. Že to bude hlavně o něm. Ale v příběhu jde také o vztah Anastasie a Christiana. Proč je Christian takový, jaký je. Co ho vede k tomu ubližovat ženám, trestat je. On totiž má důvod. Dost mi vadí, že je tato kniha prezentovaná jako porno pro mamky, někde jsem to četla. Myslím, že se z toho dělá erotičtější kniha, než je tomu doopravdy.

23.10.2012 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Úžasně vtipná jednohubka! Další kniha se Simonem, Caroline a celou tou jejich bandou:-) Jooo. Jediná chybka je, že to má opravdu mááááálo stránek. Krásně to doplňuje celou sérii a vlastně ji i ukončuje. Dostala mě malá vsuvka na konci příběhu, kdo četl Zrzku, tak ten ví:-) Já už chci další příběh od Alice:-) A poděkování je opravdu pěkné:-D

12.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje. Kniha roku 2015.
Tak tohle jsou věty, které mě ke čtení prostě nepřinutí, ať jsou sebevíc kladné. Ano, knihu si třeba jednou přečtu, ale až za čas. Až utichne to velké haló kolem toho. Protože vím, že to jsou jen reklamní řečičky podporující prodej knihy, která vlastně není tak skvělá. Díky těmto větám má totiž čtenář pocit, že drží v rukou strhující knihu, co ho opravdu dostane. Jaké je pak hořké zklamání, když nedostane to, co čekal? Tohle všechno jsem si myslela, než jsem knihu otevřela. Po knize jsem sáhla hlavně kvůli filmu, na který jsem vážně zvědavá. Viděla jsem trailer k filmu (ke knize též) a řekla jsem si, že by stálo za to nejprve si to přečíst, když pak půjdu do kina.
Příběh je vlastně docela jednoduchý, ale pěkně zpracovaný. Námět není tak nápaditý, jak bych čekala, ale napsáno je to takovým způsobem, který mě nutil číst dál. Šla jsem spát opravdu dost pozdě, knihu jsem nemohla dát z ruky. Kratší kapitoly a střídání postav se mi líbilo. Vraha jsem už po půlce knihy tušila a na jejím konci odhadla správně. Jen jsem už na začátku příběhu chtěla Rachel poslat na protialkoholickou kliniku, při každé další lahvi jsem skoro lezla po stropě, nemusela tam tolik pít. Moc jsem od této knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Pár chybek jsem našla, ale celkový dojem to moc nepokazilo. Jen mě mrzí ta marketingová masáž vůči čtenářům, myslím si, že kniha by si je i tak našla sama.

05.08.2016 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Nádhera! Jsem celá unesená. Byla to krásná fantasy pohádka pro dospělé. Krátké kapitoly a střídání úhlu vyprávění způsobovalo stupňování napětí, jak to celé dopadne. Chytlo mě to sice až tak od půlky knihy, ale pak to byla jízda. Akce, bolest, násilí, krev, dobrodružství, povinnosti versus láska, touha, vášeň, radost a štěstí. Studená válka, špionáž, tajné operace a na druhé straně život obyčejných lidí v té době a touha po něčem „víc“. A najednou se to „něco“ objeví v přísně střeženém vědeckém středisku a zasáhne do života všech postav, aniž by chtěly. Obálka knihy i kresby uvnitř jsou úchvatné, ale mohlo jich být víc. Film jsem ještě neviděla, ale polepším se. Příběh moc chválím a doporučuji:-)

07.04.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá psychojízda! Kam se hrabou Manželé odvedle nebo Dokonalý cizinec. Tato kniha je naprosto famózní. Děje se tam tolik špatného, že se mi chtělo ji několikrát odložit, ale zase jsem věděla, že když přestanu, tak to bude velká chyba. Za zavřenými dvěřmi vám nedovolí spát, musíte ji dočíst až do konce, i když už jsou tři ráno a vy vstáváte brzy do práce. Doporučuji!

Nemám ráda Džordže Kúnyho.

23.06.2017 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Wow! To se četlo úplně samo! Hodně mi to připomínalo styl psaní S. Young, J. Lynn nebo E. Kennedy. Moc moc moc se mi to líbilo. Těším se na dalším díl tentokrát o Dawn:-)

30.07.2018 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Hoši moji, to byla JÍZDA!!! Beru vás všechny, jste fakt skvělí:-). Moc se mi příběh líbil.
Tak jednoduché, žádná velká zápletka, ale tak rychle se to četlo. Chtěla jsem číst pomalu, abych si knížku vychutnala, ale nešlo prostě přestat, nechtěla jsem se s celou bandou ještě loučit. V tomhle případě jsem ráda, že tato série má víc dílů a také, že u nás vůbec vyjdou. Vtipné, romantické a sexy!
Doporučuji! Vzhůru na další díl. Díky Baronete! A Kylie je další moje srdcovka:-)

28.07.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opět skvělá reklama, ta dělá prostě hodně. Nevadilo mi, že autorka nepřišla s novým neotřelým námětem, ten je jednoduchý. Co mi vadí na příběhu, tak to je jeho zpracování. Psala několikrát o tom samém (viz únos), točila se neustále v kruhu a já jako čtenář bohužel s ní. Dějová linka se nikam neposouvala. Postavy byly pro mě neuvěřitelné, neživé. Knihu jsem několikrát odložila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne a jak na tom bude malá Cora. Konec radši ani nekomentuji. Kdyby měla kniha víc stránek než měla, tak už leží v mé knihovně zapomenutá a zanesená prachem navždy už po několika málo stránkách, takto jsem ji aspoň dočetla, ale byl to boj neprohodit ji oknem. Velké zklamání.

07.05.2017 3 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Kniha krásně doplňuje příběh Avery a Cama. Jeho myšlenkové pochody jsem si užívala víc než Avery. A tady jsem si taky víc uvědomila, že opravdu pekl sušenky a vůbec sladké pěčivo. Ale pořád nemůžu překousnout, že má rád vařená vajíčka, to je prostě fakt vtipný :-) Myslím si, že je lepší tuhle knihu číst po delším čase od Počkám na tebe, jinak si tento příběh moc neužijete. Je to opravdu to samé jen z pohledu Cama... Takže já jsem moc spokojená a těším se na další dílko autorky:-)

05.02.2016 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

„Žili jsme si tak, jak jsme chtěli, ne tak, jak od nás jiní čekali. Riskovali jsme, vybírali si nezvyklé cesty, nenechali se cizím míněním nikdy odradit od svých snů a nikdy jsme nedělali nic, co by nás nebavilo.“
„Nenechali jsme zvítězit osud, našli jsme způsob, jak si ho určit sami.“

Nádherný příběh. Mně se líbil úplně stejně jako první. Celou mě pohltil. Zamilovat si Andrewa a Camryn je prostě tak jednoduché, jako dýchat. Sem tam mi ukápla i slzička, ale jindy jsem se smála i nahlas:-). Necháte příběh krásně plynout a ten vás dovede až na poslední stránku.

„Náš příběh je u konce, ale naše cesta ne.“

23.01.2015 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Úžasná. Vtipná. Romantická. Krásně utíká. Čtená jedním dechem. Možná, že autorka mohla ještě pár stránek přidat. Trošku jsem litovala, že už jsem na konci příběhu. Nechtělo se mi opouštět Nicka a Alex, chtěla bych ještě s nimi něco prožít. Zamilovala jsem si je oba od začátku a moc jsem jim fandila, aby jim to vyšlo:-) Ten konec mě opravdu dojal. Doufám, že vydají pokračování s Maggie a hrabětem.

13.06.2013 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

„Někdy si člověk zlomený srdce nedokáže vyléčit sám. Ale může ho dát někomu jinýmu. Pak se pomalu zacelí, protože dotyčný vám pomůže zapomenout na zranění.“

„Vždycky jsem si myslel, že nejhorší věc, která se může člověku stát, je, když mu umře ten, koho miluje. Ale ztratit někoho, kdo ještě žije, je snad ještě horší.“

15.07.2021 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Kniha byla pěkná, mně se moc dobře četla, postavy uvěřitelné a sympatické, jak Leka tak Bitsy. Příběh patří k vrcholům v tomto žánru. Je to romantická pohádka z drsného mafiánského prostředí. Má sice pomalejší rozjezd, ale nenechte se odradit, vytrvejte a budete odměněni. Kdyby autorka ubrala cca 100 stránek na začátku, příběh by dostal větší švih a dynamiku, ale zase chápu, že nám chtěla ukázat celou cestu, kterou si Bitsy a Leka prošli, než si konečně přiznali, že mají být spolu. A taky mohla více využít možnosti, kdy Bitsy Leka sváděla (to jsem se fakt bavila), stačilo přidat víc humoru. Jsem rozhodně všemi deseti pro vydání další knihy od Jen Frederick. Doporučuji!

30.09.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi zajímavý příběh. Dvě dějové linie, ve kterých se lze snadno orientovat. Velké plus za krátké kapitoly, vůbec mi tady nevadily, pěkně posouvaly děj dopředu. Postavy jsem si ale vůbec nemohla oblíbit, ani jedna mi nebyla extra sympatická, přesto jsem chtěla vědět, co se na další stránce stane a jak to celé dopadne. Nechtěla jsem knihu odložit, i když jsem musela. Je to kniha plná neobvyklých zvratů a vzrušujícího napětí. Doporučuji!

28.09.2017 5 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Je to prostě romance ze současnosti, o tom žádná, ale tak pěkně napsaná, četlo se to samo. Příběh mě pohltil. Byla jsem zvědavá, jestli se vůbec někdy dají Richard a Hanna dohromady. Ze začátku mi jen trošku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla brnkačka. Chvílemi mi to připomínalo příběhy od S. Youngové nebo S. Kinsella. Akorát mě překvapil velmi dlouhý epilog, ale jinak doporučuji. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní chtěla. Zapomenout na všední starosti a odpočinout si u romantického příběhu. Doporučuji:-)

19.10.2016 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Tak tohle se Sandře vážně povedlo. Vzrušující thriller, který jsem nemohla dát z ruky, s velmi nečekaně propleteným koncem. Malinko mi vadilo, že tady upřednostnila tu dobrodružnou stránku příběhu, milostná zápletka je tu jen na povrchu, ale i tak se mi kniha moc líbila. Četlo se to jedna radost. Dovolím si ještě říct, že se tady Sandra překonala. Pěkně propracovala současnost s minulostí, ale chtělo to trošku delší epilog. Tuto knihu řadím mezi její nejlepší. Bravo!

12.09.2016 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Oddychovka jako Brno:-) Hrdinky píše paní Jakoubková jako přes kopírák, ale zase mě moc nepřekvapí. Vím, co od knihy chci a to taky dostanu. Tady jsem se ale bavila zatím nejvíc:-D. Radima měla rozčtvrtit, svázat do pytle a hodit do řeky i s tou jeho povedenou matinkou:-) Pěkně se to četlo, žádné velké zvraty a dopadlo to dobře. Za mě spokojenost:-)

22.08.2016 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Romantika lehce okořeněná detektivní zápletkou:-) Jednoduchý příběh, ale zabaví vás na celý den. Prostě se nemůžete odtrhnout, dokud neskončíte na poslední stránce. Tahle série je prostě fakt povedená. Kdo by prostě nemiloval Rajcovní rotu:-D Ale kdybych měla tu moc a mohla volit prezidenta této krásné party, vyhrál by u mě Jase. Jako jeho poradce by mohl být Jax a pak Cam. Pro mě je zatím nejlepší díl Buď se mnou. Jase a Tess prostě vedou a pak hned Zůstaň se mnou. Uvidíme, co všechno se stane v dalších dílech:-)
A všimli jste si malého detailu... Kdo četl Jako led už asi ví...:-D

17.05.2015 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Co dělat, když váš Nabíječ nechá cestování a nastěhuje se vám natrvalo přímo pod nos? Jak mu nenápadně říci, že ráda spíte někdy sama?

Krásné! Popadat se za břicho nebudete, ale úsměv po přečtení nechá 100%. Jistě první díl je asi lepší. Protože jsme v něm objevili Nabíječe a jeho svět bez závazků. Jeho svět plný sexu a humorných situací. A taky tam bylo víc jiskření a komiky mezi Caroline a Simonem. Ale tenhle díl je taky vtipný, sexy a romantický. Tady se nám Simon a Košilka ukazují v normálním světle. Jak řeší běžný život, který se dá taky hezky okořenit. Odkrýváme Simona a jeho minulost. Caroline si zase vyzkouší mít více zodpovědnosti, než měla dosud. Dozvídáme se, jak žije světoběžník Simon a Caroline, která je zvyklá řídit si svůj život po svém a k tomu ještě její skvělé kámošky a kocour Clive.

Za mě pět hvězd. Bavila jsem se. Prostě pěkně namíchaný koktejl!!!:-)

Já bych si chtěla užít ještě chvíli ve společnosti Nabíječe a Caroline - v lednu 2015 vyjde ještě novela, ale v čj asi ne:-(.

13.11.2014 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

To bylo úžasné! Vtipné, sexy, zamilované i s kapkou napětí... neskutečně čtivé, jak to ty holky dělají:-) Je to sázka na jistotu.
Miluju humří kraťasy a basta!:-D

30.01.2023 5 z 5