lesumir lesumir komentáře u knih

Nombeko je skvělá, ale bohužel očekávání dalšího staříka se nekoná.

01.05.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Moc nechápu to hodnocení, je to velmi vtipná a svižná detektivka s nádechem solidního retra.

01.05.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo je klasik.
Sněhulák výbornej!

07.04.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Po Netopýrovi mi nebylo tak jasný, proč je Nesbo brán jako bůh severské krimi, dneska to už chápu a jdu si koupit sněhuláka! :))

10.03.2014 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Hovory s životem.

08.03.2014 5 z 5

Málo u které knižký jsem se takhle pobavil a cítil se pohodově.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Hlava 22 fakt pobavila! Absurdita, kterou Heller drží svůj příběh je topová

08.03.2014 5 z 5

Čtyři dohody četl kde kdo. Ale kdo se doopravdy řídí tím, co Ruiz popisuje? :-)
Za mě velmi jednoduchá sonda do niterní psychologie člověka, která sama o sobě pomoct dlouhodobě nedokáže. Nicméně by si ji měl opravdu přečíst každý a zamyslet se nad svým chováním.

08.03.2014 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Novela par excellente! Rollandův styl psaní nesedne každýmu, bud Petr a Lucie je zabitou nudou nebo neotřelým lýskyplným příběhem. Pro mě dvojka, super čtení!

08.03.2014 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Kouzelné, avšak s odstupem času nechápu, co jsem na tom pár let zpátky tak hltal! Možná představu dokonalé Audrey, když jsem jako první viděl film.

08.03.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První Nesbo. V podstatě i jedna z prvních severských detektivek.
Příběh dobrej, hlavní antihrdina výbornej, ale cítím, že Sněhulák, Nemesis nebo Levhrat budou lepší.
Tohle sbližování čtenáře s Harrym chápu, ale zdlouhavé pasáže zaváněly trochou nudy na dně oblíbeného Jima Beama.
P.S.: Aspon se clovek dozvi spoustu veci o Australii.

08.03.2014 3 z 5

Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Vadim Zeland

Velmi těžká kniha.

23.02.2014 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nejlepší příběh ever!

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Návod na štastný život ve stylu "namaž si chleba".
Chápu, proč pro svojí jednoduchost byla kniha tak prodávana.
Jestli to tak, jak Barbel, popisuje, opravdu je, to je věc druhá...

23.02.2014 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Není důležitý přebal, papír, vlastně ani ty slova, která Exupéry psal, ale to, co si z toho člověk odnese, protoe každý to pochopí jnak. A o tom to celé je. Malý princ je opravdový skvost.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Za noc přečteno. Kniha velmi kouzelná. Coelho způsobem sobě vlastním na příběhu Santiaga ukazuje, že život je i o něčem jiném, než si třeba myslíte.

23.02.2014 5 z 5

Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Eckhart Tolle

Kdybych měl vybrat jednu knihu, která opravdu mění život, je to právě Tolleho Moc přítomného okamžiku!

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tahle kniha je fajn jako nakopávač sebevědomí a na pár dní dodá člověku enegii a třeba radost.
Ale ono to odezní. Není to magic pill, ale ukázka toho, že to jde, ale je potřeba na sobě pracovat.
Na druhou stranu je smutné, kolik je tady zlostných komentářů a tím pádem kolik je tady ztracených lidí odsouzených žit v zajetí svých negativních myšlenek a strachu :-)
Ale kdo chce kam..

23.02.2014 4 z 5