LeserDe LeserDe komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ztráta iluzí, tak bych popsala své pocity po prvním dočtení tohoto románu na střední škole. Do té doby jsem brala válku jako něco abstraktního, takhle kniha mi ji dokázala na pár stranách přiblížit tak, že některé obrazy nebo úvahy z ní už nikdy nevymažu z paměti, a to je dobře.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mistrovská fabulace, tedy alespoň podle mě. Myslím si, že kdyby knihu četl někdo ze zahraničí, nepozná, že jde o fabulaci a to se mi na ní líbilo.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Stokrát jsem si tipla, kdo je vrah, ale stejně jsem to zase neuhodla. I proto se mi tahle kniha opět líbila.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

M. Klevisová opět dokázala přijít s něčím novým. Neopakuje se, i proto byl pro mě její poslední román zážitkem. Pokud jste milovníci detektivek nebo s nimi teprve začínáte, zkuste tuhle knihu. Víc neprozradím, detektivky jsou náchylné na jakékoliv spoilování.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tohle je tak skvělá kniha. Je v ní úplně všechno, příběh příběhů, dalo by se říct a vždycky se k ní ráda vrátím! Kdo nečetl a neví, co by, dejte si ji!

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Je to prostě dobrý román, který obsahuje všechno, co má dobrý román mít. Příběh není tak silný, to je sice pravda, ale ty postavy, jejich úvahy a jazyk? Myslím, že kniha obstojí i před dalšími generacemi.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

knihy M. Klevisové jsou čtivé a tahle nebyla výjimkou. Nenechte se zmást anotací, která nepřichází s ničím zajímavým - zajímavé to ale opravdu je, to poznáte už po deseti stranách! Věřte mi.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

není to nic ohromujícího ani chytrého, ale je to zábavné, a to byl nejspíš i autorův cíl. Napsat něco nenásilně zábavného. Přečetla jsem všechny díly a kdyby vyšel další, přečtu si ho taky.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoduché, ale milé čtení. Proč ne....

25.04.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Knihu s tolika kladnými hodnoceními jsem nemohla vynechat. Navíc je námětem tajemstvím, což mě pokaždé spolehlivě naláká. Propletenec vztahů mezi lidmi taky. Musím říct, že zase takový zážitek pro mě četba nebyla, protože mi text přišel málo inovativní, místy těžkopádný, navíc to období, do kterého je děj zasazen - to je pořád dokola, že? Ale špatné to nebylo a chápu, proč si text zaslouží plný počet hvězd, takže ho dávám taky. Možná, že jsem měla jen moc velká očekávání.

Hordubal Hordubal Karel Čapek

tohle je moje nejoblíbenější kniha K. Čapka. Jak já jsem dokázala v pubertě s tím hlavním hrdinou trpět a později, jak jsem dokázala chápat tu manželku a jak jsem se těšila na to bravurně popsané vyvrcholení! To je prostě lahoda, tohle číst. Všichni nám furt ve školách předhazují válku s mloky, ale tohle je teprve veledílo. Věřte mi. Nejlepší psychologický román, který u nás po Petrolejových lampách kdy vznikl.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tohle je moje bezkonkurenčně nejoblíbenější česká autorka krimi příběhů a tohle je její moje nejoblíbenější kniha. Inovativní, dobře napsaná, ale víc neprozradím, ať si to užijete stejně, jako já.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám raději druhý díl, tohle je jen takové navnazení na pokračování, ale skvělé je to tak jako tak.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mrzela mě jen jedna věc, že kniha není další, tak ráda, bych s těmi postavami žila dál. Skvěle napsané.

30.09.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zatím jediná kniha, kterou jsem od autorky dočetla celou. Krásná, silná, bravurně napsaná.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Oproti ostatním komentářům musím říct, že i teď, s ročním odstupem od chvíle, co jsem knihu četla, se mi konec líbil. Mám ráda otevřené konce, protože mě nutí nad hrdiny a jejich dalšími osudy přemýšlet. Líbil se mi i nelichotivý vhled do lékařského prostředí.

30.09.2023

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělé! Bravurně popsané prostředí a vztahy mezi lidmi, je to hodně o naší krajině, o českosti, i když je to značně idylické, protože když dneska přijedete na "dědinu", zas taková romantika to není. Vypadá to tam spíš jako ve Výměně manželek, to víme, ale to se zas netýká téhle knihy, která není reportážním románem. I tak je to místy pravdivé, nejvíc ze všeho je to ale vlastně docela milé a navzdory místu, kam je děj zasazen i svěží.

28.04.2022

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tady se M. Klevisová odvážila podívat do zahraničí a kniha se jí moc povedla, obstála by i mezi zahraničními autory, o tom nemám pochyb. Napětí jejím knihám sluší.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Pokud chcete vědět, jak přemýšlejí outsideři z říše slečen, neoblíbení jedinci, kteří neumí zapadnout a nezbývá jim nic jiného než se uchylovat k povrchnímu sarkasmu, bude se vám tahle kniha líbit. Mně díky tomu připadala vtipná a moc jsem si ji užila. Není potřeba ve všem hledat hloubku nebo vysokou literaturu, která člověka povznese. I konzumní knihy s jednoduchým příběhem a bez okřídlených myšlenek jsou fajn. V jednoduchosti je krása.

01.05.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ani chvíli jsem se nenudila, odpočinkové čtení.