Lenoulinka Lenoulinka komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Autorku mám docela načtenou, ale tohle bylo asi to nejslabší, co jsem od ní četla. Klidně bych 100 stran oželela, kdy se pořád placali po návštěvách.

10.03.2024 3 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tohle bylo těžko uvěřitelné. Větší množství osob. Občas jsem v tom měla chaos. Chtěla jsem zkusit další českou spisovatelku. Mezi oblíbené si ji zatím řadit nebudu.

10.03.2024 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ze začátku jsem se nudila, že jsem chtěla odložit. Nakonec se to zlomilo, že jsem druhou polovinu zhltla, ani nevím jak. Obsah není pro každého. Rozkvetlou zahradu rozhodně nečekejte. Kdo čte Petru Dvořákovou, tak ji ani nemůže očekávat...

19.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Čím těžší téma, o to víc jsem do čtení ponořená. Hrozná doba to byla, ale takhle poutavě ji zpracovat zaslouží plný počet hvězd. Nedalo se odložit. Petra Klabouchová mě přesvědčila, že po ní zase sáhnu.

19.02.2024 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Milostný příběh nacisty a židovky mě úplně za srdce nechytil. Jsou lepší knihy s touto tématikou.

16.11.2023 2 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Kniha psaná střídáním kapitol ona, on a vrah. Bylo to přehledné a vyhovovalo mi to. Když už jsem si myslela, že znám pachatele, tak mě poslední vyprávění vraha vyvedlo z omylu. Moc jsem od knihy nečekala. Ale byl to parádní thriller.

16.11.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Skupina mladých lidí, která se ztratí v lese a točí se dokola jak v bludném kruhu. 3/4 knihy nezáživné a nudné. Dočetla jsem, abych věděla, jak to dopadlo.

24.09.2023 2 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tohle rozhodně není úplně dobrý výběr knihy pro slabší povahy. Mně čtení nevadilo a některé povídky mám živě v paměti. Asi nejvíc s dětmi "Vrátíš se?"

12.09.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Čtivé a napínavé do poslední chvíle. Kdo mohl zabít manželé Mertonovi? Byly to děti, služka nebo někdo jiný. Všichni chtějí majetek a jsou lháři. Každý může být vrah.

22.08.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Toto bylo na prvotinu pecka. Sympatický detektiv musí dopadnout zvráceného psychopata, který je opravdu lstivý a krutý. Psáno v krátkých kapitolách. Napínavé, že nechcete odložit. Krásná obálka a těším se na další porci napětí.

15.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další skvěle rozluštěný případ po tolika letech. Bylo to napínavé, i když jsem tušila, jak to dopadne. Já jsem si to užila.

05.08.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

První kniha od autorky. Čtivá díky krátkým kapitolám. Od začátku svižná. Chvilkama mi to připadalo přiřazené za vlasy. Mlha to byla hustá...

29.07.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Po dlouhé době další přečtená kniha za krátkou dobu. Byla mi doporučená, že se moc pěkně čte. Na jednu stranu se to četlo opravdu dobře. Na druhou si čtenář nemůže nebo spíš nechce připouštět, že i takové věci se dějí. Bohužel.. Stojí za přečtení.

24.07.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Začátek mi přišel slabší. Od poloviny už to mělo spád. Skoro se divím, že mrtvých nebylo více. Motivů mezi účastníky svatby bylo dost.

01.04.2023 2 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Z knihy jsem si krom její filmové kariéry vzala to, že to byla opravdu výborná herečka, ale bídná matka. O Hanzlíkovi jsem si nemyslela, že by byl až takový pedant. Zajímavé počtení doprovázené spoustou fotografií ze života.

21.02.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Moc pěkný příběh doktora Petra, který se odehrával v Krušných horách. Ve městě už to tak veselé nebylo. Za mě velice čtivá kniha plná alkoholové opojení, která měla po tvrdém pádu šťastný konec.

21.02.2023 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Přestože děj byla zvláštní ponurá atmosféra u hlavních postav, kde se řešilo úmrtí Vidara - hlavu rodiny. Rozuzlení jsem čekala úplně jiné a odhalení vraha mě na samém konci překvapilo. Knihu jsem si docela užila a zkusím Stříbrnou cestu.

08.02.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Po čase jsem se vrátila k této spisovatelce, protože některá její díla byla super. Já tyhle historické knihy moc nemusím, ale dalo se to.

08.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po roce jsem konečně přelouskala celou knihu. Bryndza je můj oblíbený autor a nezklamal. Začátek byl napínavý a plný napětí. Konec byl možná trošku odfláknutý. Jsem spokojená a těším se na další knihu.

08.01.2023 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Vysoké hodnocení a já jsem z knihy zklamaná a po 100 stranách jsem odložila. Vůbec mě to nechytlo. V ději i postavách jsem se ztrácela.

08.07.2021