LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mě se detektivky s Erikou prostě líbí. Je to rebelka, jde hodně lidem na nervy, ale je to i lvice co se pere za své případy. Je to odpočinkové čtení. Místy i akční, ale velice milé e všechny hlavní postavy si tam prostě zamilujete. Bryndzy je pro mě něco jako Pennyová. Pokud mám chuť na vraždu a fajn čtení sáhnu po jejich knihách.

26.03.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kdo si pamatuje, jaká byla jeho první láska, bude prozívat tenhle príbeh spolu s Petrem a Lucií.Velice dojemný príbeh. Co se mi, ale jeste vice libilo, byl propracovany a kvetnaty text.

18.03.2020 4 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

K romantickým knihám jsem v poslední době velice skeptická. Tak nějak je pro mě těžké najít tu správnou romantiku. Ale jelikož jsem chtěla nějakou odpočinkovou knihu, tak jsem sáhla po této. A byla hezká. Na konci moc romantická, ale příběh byl roztomilý, styl psaní se mi líbil a kniha byla opravdu odpočinková.

14.03.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Románový příběh, který se odehrává během 2. světové války. Vlastně jsem vůbec nevěděla co od této knihy čekat. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Plynula velice rychle a byla velice čtivá. Nezpozorovala jsem žádná hluchá místa. Knihy o druhé světové válce čtu teprve krátce a musím říct, že čím dál tím víc zjišťuji jak jsem v této oblasti pozadu. Mě tato kniha přinesla i nové informace. Mě se prostě líbila a má čestné místo v mé knihovně.

10.03.2020 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Tato kniha byla moc krásná. Bylo to velice působivé vyprávění několika generací. Jediné malinké mínus mám a to, že jsem se občas ztrácela. O černoších a jejich kultuře jsem četla jen v knize bílá Masajka a tam byl popsaný příběh jen jednoho kmenu. Velice mě to zaujalo až kam se dostali. Prokletí, otrokářství, svatby, pohřby, láska i nenávist. Vše se nakonec propletlo až k posledním hrdinům, kteří se dostali zpět domů.

08.03.2020 5 z 5

Naboso Naboso Kateřina Jirková Mrázková

Úžasná kniha. Smála jsem se i byla smutná. Přikyvovala jsem, jako matka světa znalá i když mám jen jedno dítě. Paní Jirková je pro mě inspirací. Několik fejetonů jsem si založila, abych si je mohla přečíst kdykoli budu chtít porci humoru nebo pochopení. Není tam romantický princ ani bohatství a štěstí až na půdu. Je tam život, takový jaký je. Se vším co nám dává i bere. Ironický i přemýšlivý. Tmavý i světlý. Je tam přesně to co každý z nás zná a třeba si uvědomí teprve po přečtení. Jste skvělá. Doufám, že vydáte další inspirativní knihu.

08.03.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě se tato kniha líbila. Už jsem jí před lety četla a tehdy mě tolik nenadchla, ale tentokrát ano. Musím souhlasit s názorem, že určité knihy se musí číst v ten pravý moment. Mě se tato jednoduchá detektivka líbila. I hlavní postavy mi jsou velice sympatické. Nápad případu fajn, rozmotání super, akčnost tam na konci taky byla ( chvilku mit o připomínalo Kobru 11 :-D). Odpočinková kniha, kterým já prostě fandím. Nepotřebuji potoky krve a nechutnosti k tomu, aby se mi kniha líbila.

26.02.2020 3 z 5

Děti a emoce Děti a emoce Vojtěch Černý

Jako rodič jsem naprosto nadšená. Kniha mne rozhodně posunula o kus dál. Je to rádce, kterého mám v knihovně a ke kterému se budu vracet. Rozhodně je skvělý rádce pro rodiče, kteří se chtějí zajímat víc o dětské emoce a chtějí lépe poznat své dítě. Pomocí her a meditací se přiblížíte k vašemu dítěti a ukážete mu, že mu na něm záleží. Tím, že tam jsou i příběhy se o knihu taktéž můžete podělit se svým potomkem.

18.02.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kdo četl jako první Hanu nasadí na Alenu Mornštajnovou vysokou laťku. Mě se tato kniha líbila, dala bych jí š hvězdičky, ale obdivuji jak krásně srozumitelně dokáže autorka popsat určitou dobu. Zde je socialistické Československo. Umí skvěle popisovat charaktery a celkově příběh je krásně propracovaný a ještě se něco dozvíme o naší zemi. Já bych její knihy rozhodně dala do povinné četby.

14.02.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Dívky z trajektu už jsem jednou četla a věděla jsem, že se mi tato kniha líbila. I přesto jsem zapomněla jak to skončilo.
Pro mě moc hezká kniha. Odsýpá, má tam i osobní linku jako skoro u všech thrillerů, ale přesto to do sebe perfektně zapadá. Já jsem si čtení užila a těším se na další autorčiny knihy.

07.02.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pěkná kniha. První polovina se mi líbila víc. Zasmála jsem se. U moravské mluvy pobavila. 2 část už byla smutná. Celkově je tato kniha velice autentická a ukazuje život jaký je. Není to žádné romantické a přehnané. Ale podle názvu jsem čekala víc toho veselí. Proto jsem dala nakonec 3 hvězdičky. Určitě patří do knihovny a určitě si jí ještě jednou předčtu.

02.02.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha byla velice čtivá. Byla mi doporučená paní prodavačkou v knihy Dobrovský v Ústí nad Labem. Chtěla jsem romantiku, ale takovou tu hezkou, mladou bez sexu, chlapa se svaly a ženou která ho nechce a nakonec si ho vezme. A toto tahle knížka splnila. Hvězdičku ubírám proto, že je to opravdu čtení pro mladé. Asi nejsem cílová skupina na YA. Určitě si to už nepřečtu, ale zůstal ve mě krásný pocit a schovám si jí kdybych někdy měla holku...

27.01.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak toto se nedalo dočíst. Bylo to nechutné hnedka od začátku. Ať už šlo o zvířata, děti i dospělé. Věřím, že se za války děly různé hrůzy, ale toto bylo až příliš. Nechápu to skvělé hodnocení. Knih už jsem přečetla celkem dost a i když se mi kniha nelíbila, tak jsem jí nikdy nedala jako odpad. Tato kniha neměla být nikdy vydaná, natož ještě zfilmovaná. Zbláznili se všichni nebo co se to proboha děje s tím světem, že někdo toto bere jako skvěle napsané dílo. Mě ani ten styl psaní nepřišel nijak dobrý. Byl květnatý, ale tím to haslo. Opravdu jsem velice znechucená, přišlo mi, jak kdyby to psal nějaký slabomyslný jedinec. Promiňte...

23.01.2020 odpad!

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Mě se tato kniha líbila. První jsem nečetla, ale viděla jsem pořad na NETFLIX. Beru to jako naučnou literaturu, ze které jsem si vzala to co jsem potřebovala. Nejsem ještě zdaleka na konci, ale tato kniha mě bude určitě doprovázet dál. To co jsem udělala podle Marie Kondo vypadá skvěle a je velice funkční. Omáčka kolem mi nevadila. Marie je mi velice sympatická a rozhodně jsem se od ní hodně naučila.

16.01.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Promiňte, ale ja to nedočetla. Mě ta kniha velice nudila. Ani Film jsem nedokoukala. Není to můj styl.

12.01.2020 1 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velice silný příběh. K postavám jsem si vytvořila vztah a právě to bude asi tím začátkem, kdy máme možnost poznat rodinu hlavní hrdinky. Tento příběh je rozhodně nezapomenutelný.

04.01.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem, když kniha vyšla a v té době to pro mě byl naprostý hit. Dnes už si to bohužel nepřečtu.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pro mě tento autor není. Příběh mi přišel zdlouhavý a nezáživný. Knihu jsem poslala dál, ať udělá radost někomu jinému.

03.01.2020 3 z 5

Kaviareň na konci sveta Kaviareň na konci sveta John P. Strelecky

Pro mě to byla první kniha, kterou jsem na toto téma přečetla a mě se velice líbila. Byla jednoduše napsaná a protkaná příběhy, které mě zaujali a donutili přemýšlet.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tato kniha byla velice pěkná. Byl to naprosto jiný pohled než knihy, které jsem do dneška četla. O německé rodině za války jsem ještě nečetla, o jejím osudu a uvědomění si, že bylo skoro jedno zda jste byl Němec, Čech nebo Polák... byl to obyčejný příběh jedné neobyčejné dívky. Po přečtení jsem zůstala velice zadumaná a smutná....