LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Nebylo to špatné, ale ani tak dobré abych to zůstalo v mé knihovně. Posílám dál a doufám, že se příští majitelce bude líbit víc.

18.12.2019 3 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Za mě by tato kniha měla patřit rozhodně do povinné četby. Jsou knihy, které vás ohromí a tak ji dáte 5 hvězdiček. Tady nešlo o to, že bych se z knihy posadila na zadek, ale dostala jsem víc než jsem čekala. Nakoukla jsem do doby o kterou jsem se do dnes nezajímala. Jiří Hanibal umí naprosto srozumitelně a jednoduše popsat co se dělo, proč a kdo v tom hrál roli. Dostat vás do té doby a pozorovat život krále Jiřího z Poděbrad a jeho ženy Johany z Rožmitálu. Skvělá kniha rozhodně si přečtu další.

08.12.2019 5 z 5

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Já tuto knihu nepochopila. Pro mě to nemělo děj. Jsem opravdu v šoku. To už je druhá kniha tenhle rok co mě nepříjemně překvapila. Hvězdička autorce za snahu.

27.11.2019 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi líbila. Horory nečtu, ale tohle podle mne ani horor nebyl. Odpočinkové fajn čtení. Příběh byl rozhodně zajímavý a kniha se četla velice svižně.

22.11.2019 3 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Je to něco malinko jiného než ty knihy, které autorka píše. Osobně mám velice ráda historické romány a dvě časové linky. Tato kniha nebyla nějakým velkým překvapením, ale nakonec jsem se jí rozhodla dát 4 hvězdičky, protože jsem ještě takový příběh nečetla. Láska tu byla velká, ale střídmě popsaná. Knihu o jeptiškách, sochařce, vílách a duších jsem ještě nečetla. Bylo to milé odpočinkové čtení. pro zimní dny s horkou čokoládou jako dělané.

19.11.2019 4 z 5

Jidáš Jidáš Astrid Holleeder

Ohodnotit pravdivý příběh je vždy složité. Po dočtení této knihy jen kroutím hlavou. Takový život bych nikdy nechtěla žít a rozhodně si zaslouží tyto ženy obdiv, za to co prožily, prožívají a ještě prožívat budou.
Každopádně pro mě kniha byla příliš zdlouhavá a opravdu mi trvalo dlouho než jsem jí dočetla. Začátek a konec byly nejzajímavější ten prostředek se hodně opakoval.
Doufám, že mě tu nikdo neukamenuje. Posuzuji tu knihu jako každou jinou a rozhodně to neznamená, že si neuvědomuji závažnost toho všeho.

07.11.2019 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

V sexu ve městě, vypadá tato kniha romantičtěji. Moje představa byla jiná. Knihy jsem začínala číst asi 3x. Vždy jsem jí odložila. Na některé knihy není vždy ta nejlepší doma a tato je jedna z nich. Musím říct, že některé dopisy byly nádherné. Pokud tuto knihu vezmete jako knihu dopisů, které byly psány před 100 let, tak se vám bude líbit. Kor když si představíte jak to pro ty dvojice muselo být těžké. Dělily je války a jen slova mohla obsáhnout vše co ten muž cítil a upřímně mnoho mužů neumí být romantických a popsat to co cítí. Proto se mi ta kniha líbila, byla plná lásky.

05.11.2019 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Nebylo to špatné, kdybych byla mladší asi by mě to nadchlo víc. Příběh zajímavý. Konec mě docela naštval, protože si myslím, že tato kniha mohla skončit i jinak. Ale rozhodně nelituji přečtení.

30.10.2019 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh, který vás donutí se zamyslet. Co by jste dělali vy, na místě jednoho z vyprávějících. Příběh je velice silný. Je to rozhodně zajímavě pojaté, tím, že to vypráví několik lidí. Občas jsem se ztrácela. Byla jsem malinko zklamaná z rozuzlení a konec mi přišel najednou takový rychlí a příliš dramatický a bylo to na mě moc románové. Proto 4 *. Ale jinak je tato kniha moc pěkná a rozhodně má své místo v mé knihovně :-)

20.10.2019 4 z 5

Milenci v Londýně Milenci v Londýně Barbara Cartland

Milá naivní kniha. Četla se velice rychle. Na mě bylo moc drama a moc lásky na konci. Moc rychle ukončené. Ale proč ne.

24.09.2019 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Pro mě je tento příběh 5-hvězdičkový. Smekám klobouk před touto ženou. Sama nevím, zda bych měla tolik síly tohle všechno ustát. Kniha byla psána velie jednoduše, ale pokud se zamyslíme nad tím, že na ní pracovaly 3 ženy, nepočítám zbytek lidí, kteří museli svými znalostmi dopomoct, aby vůbec vyšla, tak mi to nevadilo. Vlastně je to knihy úplně pro všechny, aby pochopily co všechno se dělo a ještě pořád děje.
Kniha mě donutila se více zajímat o Severní Koreu.

19.09.2019 5 z 5

Kdyby to napsal kdokoli jiný, dala bych 3 hvězdičky. Ale tahle kniha není jen příběh o někom, nebo něčem. Tohle je příběh Lauren Graham. Musím říct, že ona byla, je a bude perfektní pro roli v Gilmorových děvčatech. Tato kniha.. to je ona.. líbí se mi, že to je opravdu psané jako kdyby vám to říkala ona sama a nikdo jí nemohl zastavit. Její život mě naprosto zaujal a rozhodně si mě získala. Pro mě to všechno dohromady vytváří skvělý zážitek s této knihy a proto 5 hvězdiček... protože si je Lauren prostě zaslouží.

02.09.2019 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krásná kniha. Příběh malinko kýčovitý, místy předvídatelný, ale krásně napsaný. Autor napsal více příběhů dohromady a přesto to nebylo přeplácané. Pohodové čtení, které rozesmálo i rozesmutnilo. Vše co si od takové knihy přeji.

09.08.2019 4 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

No….. těžké se k tomu vyjádřit. Jako fakt nechutný :-D … pak jsem nevěděla kdo je větší magor:-D … ALE.. bylo to zajímavé téma, napínavé, nečekané události. Kniha se četla rychle. Prostě průměr. Znovu číst nebudu, ale nelituji, že jsem tuto autorku zkusila.

29.07.2019 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Je to odpočinkové čtení na dovolenou. Třeba i na odpoledne na hřišti s dítětem, které na vás neustále mluví. Nemáte o co přijít co ztratit. Začátek knihy mě zaujal víc jak první díl, ale druhá část pro mě byla malinko nudnější. Autorka umí udržet pozornost a člověk si to chce dočíst zkrátka do konce. Pro mě tyto knihy mají rozhodně své místo v mé knihovně. Mám ráda odpočinkové čtení a k příběhům o Benovi a Kate se vždy ráda vrátím.

25.07.2019 3 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Velice pěkný román. Četla jsem už lepší, ale postavy jsem si oblíbila. Děj mě dokázal občas překvapit a bylo tam to romanticke mrazení, které v knihách vídám čím dál tím méně. Pěkné počtení a konec mě donutil si okamžitě otevřít druhý díl, takže nakonec dávám 3 hvězdičky.

19.07.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tento příběh byl pro mě rozhodně něčím novým. V dnešní době, kdy máte na trhu tolik knih je velice těžké si vybrat a trefit se do vašeho vkusu. Mě se tento příběh velice líbil, možná to bylo malinko nereálné, ale na druhou stranu nad příběhem, který autor napíše bychom neměli polemizovat, ale přijmout ho a ohodnotit ho jako celek. Pro mě to bylo nový, zajímavý a čtivý příběh a rozhodně si ho ještě někdy přečtu. Líbí se mi když mohu polemizovat jak to asi skončí, ale i když to teď vím, tak mi to rozhodně tu knihu a požitek z ní nepokazí.

12.07.2019 4 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Velice čtivý příběh. Ještě žádná kniha ve mě nevyvolala pocity jako hrůza a negativita. Přesto, že kniha byla čtivá, zajímavá a příběhem rozhodně pro mě něčím nová SPOILER... přijde mi, že tento příběh nemá konec a to mě děsí - nenávidím otevřené konce, kde může pracovat lidská představivost. Vlastně až na ty dva chudáky manželé byli všichni psychicky labilní. No rozhodně doporučuji...………..

09.07.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Moje první YA Fantasy. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, spíš jsem se bála zklamání. Nakonec jsem příjemně překvapená a určitě si přečtu Nimbus. Na druhou stranu to není něco co bych musela číst vícekrát. nesmrtelnost a jak by to mohlo fungovat je skvělý námět na knihu. Projeví se, že ať už jsou lidé nesmrtelní nebo ne, vždy se najdou jedinci co by to kazili. Pojetí tohoto nesmrtelného života plného smrtek a sekáčů - tento překlad je opravdu velice komický- je zábavné čtení.

04.07.2019 4 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

Po dočtení knihy je mi skoro líto, že dávám jen 3 hvězdičky. Bohužel kniha mě moc nebavila... četla jsem ji docela dlouho a snažila se přijít na to co chce autor touto knihou říct. Plus pro autora je právě konec knihy pak určitě příběh, který jsem ještě nečetla a hezky popsané vztahy. Jsem ráda, že se hlavní hrdina v určitou chvíli rozhodnul a dle mého správně. Kniha po dočtení zanechá velice dobrý dojem. Rozhodně donutí k zamyšlení.

25.06.2019 3 z 5