Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Rozhodně to bylo slabší než Simon. Ale četlo se to rychle. Knížka fajn, ale už se k ní vracet nebudu. Simon je prostě lepší :)

31.12.2021 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Estelle Laure

Bohužel mě kniha zklamala. Moc jsem se na ni těšila, nápad zněl skvěle. Jenže mi to nějak nesedlo. Postavy jsem si neoblíbila, maximálně Želvu a Jack/a. Ale i ti mě v jednu chvíli štvali. Jinak mi všichni nějakým způsobem vadili a byli mi nesympatičtí.
Příběh mě nebavil tolik, jak jsem čekala že bude. Místy mě to sice zaujalo a četbu jsem si užívala, ale nebylo to tak často jak bych chtěla. A pro mě největší mínus, vážná témata co se zde řeší nejsou zpracovaná až tak vážně. Nijak mě to nezasáhlo. To mě zklamalo nejvíc.
A konec mi najednou přišel strašně rychlý. Blue se s tím co se stalo zázračně smířila a už jí to netrápilo. Moc jsem tomu konci nevěřila, nezapadal mi do příběhu a přišel mi takový nelogický.
Takže za mě docela zklamání a určitě už se ke knize nevrátím. Nebojím se říct, že za měsíc už nebudu vědět, o co tam šlo.

19.11.2023 2 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Stejně jako první díl se mi to líbilo. Je to na odlehčení a určitě je to kniha proti špatné náladě :)

09.10.2023 4 z 5

Vůně inkoustu Vůně inkoustu Sam Xabyssus (p)

Druhý díl příběhu Sam a Alison je velice dobře napsaný. Kniha opět obsahuje boží citáty a myšlenky. Krásné čtení :)

02.04.2023 4 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Od téhle knížky jsem vůbec nic nečekala, ani jsem pořádně nevěděla o čem má být.
Ale hrozně jsem si ji užila. Byly tam úžasné myšlenky, některé mě i donutily přemýšlet.
Příběh byl zajímavý, navíc se četl velmi rychle. Vlastně mě překvapilo, že to bylo tak čtivé a že mě příběh tak vtáhl. Opravdu mě to chytlo a zajímalo mě, jak to bude pokračovat.
Byla to moc fajn knížka, možná se k ní někdy vrátím :)

24.01.2023 5 z 5

Takhle knížka mi úplně sedla do nálady. Některé povídky byly naprosto úžasné! Velmi mě překvapilo, jak byly vymyšlené. Ale samozřejmě mi některé nesedly. Slabší se vždy najdou.
Na Vánoce určitě skvělá knížka. Myslím, že vám může krásně naladit vánoční náladu. U mě se to teda nepovedlo, ale letošní Vánoce byly celkově takové zvláštní.
Každopádně jsem udělala hodnocení každé povídky zvlášť, abych si zaznamenala, které se mi líbily nejvíce.

O půlnocích 4/5 ⭐
Betlémská hvězda 3,5/5 ⭐
Dívka, která probudila snílka 1/5 ⭐

27.12.2022 4 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Will Grayson, Will Grayson se mi vcelku líbil. Tohle nemělo úplně nejlepší recenze, takže jsem ani neměla v plánu se do toho pouštět. Jenže když jsem byla v knihovně, tak jsem to zahlédla. Řekla jsem si, že je to krátký, tak to budu mít rychle a aspoň budu vědět, jaký to je.
První musím podotknout, že jsem to četla devět měsíců po dočtení Willa Graysona, takže už jsem se nevyznala v postavách, skoro nic jsem si nepamatovala. Takže jsem se chvíli ztrácela.
Bylo to napsaný tak jako zvláštně. Některé části byly až divný, přehnaný. Nevím, nějak extra jsem si to neužila a souhlasím se všemi, co tvrdí že je to zbytečná kniha. Sice se to četlo velmi rychle, ale žádný velký děj to nemělo a moc mě to nebavilo.
Na konci se mi ale líbily různý myšlenky. To bylo fajn.
Celkově dávám 2 ⭐, protože to bylo čtivý, měla jsem to rychle a za ty pěkné myšlenky. Číst to ale asi nemusíte.

06.12.2022 2 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Od obou autorů už jsem něco četla a jejich knihy se mi moc líbily, takže jsem si chtěla přečíst i toto. V knihovně to mám skoro rok, tak jsem si řekla, že už je na to čas. A bylo to moc fajn! Kluci mi byli sympatičtí a jejich kamarádi byli taky moc fajnoví. Příběh mě bavil, byl čtivý a ubíhal rychle. Jen konec byl takový zvláštní. Čekala jsem ho úplně jiný a překvapil mě. Ale jinak se mi to líbilo.

22.11.2022 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Já nevím, nějak mi to nesedlo...
Styl psaní mě nezaujal, nesedl mi, četlo se to zvláštně a vcelku pomalu. Některé věty jsem ani nechápala.
Ani jsem nepostřehla moment, kdy se do sebe Ben s Nelou zamilovali. Vůbec jsem s nimi ten příběh neprožívala a bylo mi to jedno. Sám o sobě ten příběh zajímavý byl, ale já si ho moc neužívala. Nevyvolal ve mně ty pocity, které měl. A to mě mrzí :(
Podle anotace jsem se na to těšila, ale docela mě to zklamalo. Bohužel dávám jen 1/5 ⭐

02.11.2022 1 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Hrozně ráda čtu LGBT+ knížky. Většina z těch, co jsem už četla, byla o dvou klucích. Což miluju :D Ale o holkách jsem jich ani moc neviděla. Spíš žádnou... Jenže potom jsem našla tuhle. A jsem strašně ráda, že jsem ji objevila, protože byla skvělá.
Velmi oceňuji, že autorka, ještě k tomu česká, napsala knížku o dvou holkách, protože to není tak časté téma.
Styl psaní byl fajn, četlo se mi to dobře a rychle. Také jsem velmi ocenila, že jsme dostali příběh z pohledů obou dívek. To bylo moc fajn. Líbily se mi některé myšlenky a citáty. Pár z nich jsem si vypsala, abych si je mohla připomínat :)
Postavy byly super. Sam byla ze začátku vcelku tajemná a hrozně mě bavilo se postupně dostávat k jejímu příběhu z minulosti.
Občas tam byly zbytečné hádky, které by se daly jednoduše vyřešit hovorem určených postav.
Atmosféra kavárny a všech vůní mě krásně naladila na příběh.
Celkově se mi příběh velmi líbil, užila jsem si ho a odpočinula si u něj. Dostala jsem to, co jsem chtěla, takže já jsem s touto knížkou spokojená.

06.09.2022 5 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Třeťák je knížka, která mě zaujala hned, jak jsem ji viděla. Obálka, anotace, téma transsexuality a taky to, že je to od mladé české autorky. A musím uznat, že mě to moc bavilo. Četlo se to velmi rychle a děj byl skvělý. Ukazuje to, že i přesto, že je 21. století, tak to transgender lidé (a i ostatní z LGBT+ komunity) nemají jednoduché. Což mě osobně dost mrzí a to do té skupiny ani nepatřím. Každopádně postavy byly fajn, hlavně Míša a její rodiče. Radka byla pěkná blbka, dost mě naštvala. Ale naopak Klárka byla moc milá. Jediný co mi docela vadilo, bylo strašně moc drog, hulení, alkoholu a podobných věcí. Chápu, že autorka chtěla ukázat problémy teenagerů, ale za mě toho tam bylo moc. Erika si dávala brko nebo cígo každou chvíli. A taky klub, kde byli všichni buď sjetý, nebo opilí. Vím, že to takhle v realitě je, ale já to moc nemám ráda a nesedlo mi to do letní nálady. Ale jinak je to fakt fajn knížka a jsem ráda, že něco takového vzniklo. Je to rozhodně moc důležitá kniha. Měl by si to přečíst každý, aby společnost pochopila, jak to tito lidé mají těžké.

18.07.2022 4 z 5

Hniloba v kořenech Hniloba v kořenech Theo Addair (p)

Bylo to hrozně čtivý, ale občas jsem se v tom ztrácela. Postavy byly skvělé, příběh mě bavil, ale fakt jsem dostkrát byla zmatená o kom z té minulosti se baví a tak. Jinak Theův styl psaní mám strašně ráda a jsem ráda, že jsem si přečetla už i tuhle knížku. Bylo to skvěle vymyšlené, ale za mě jeho nejslabší kniha. Ale i tak jsem si ji užila :)

29.04.2022 4 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

I druhý díl této série se mi moc líbil. Theův styl psaní je skvělý a čtivý. Postavy jsem si oblíbila. Série nezklamala :)

15.03.2022 4 z 5

Slunečná Slunečná René Decastelo

Rozhodně super kniha pro každého fanouška seriálu. Je skvělé si připomenout různé scény :)

01.01.2022 4 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Trochu mě překvapil konec a Harryho fakt nemusím... Ale jinak to byla celkem pěkná knížka.

01.01.2022 3 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Fajn oddechovka :)

01.01.2022 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Přišlo mi trošku divný, že se zamilovala do kluka, kterýho viděla jen pár vteřin na zastávce z autobusu :/ Ale i tak to byla čtivá kniha a docela mě bavila. Nečekala jsem od ní nic velkého, takže jsem nebyla zklamaná. Byla to fajn knížka, ale už se k ní rozhodně nevrátím.

01.01.2022 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Třetí knížka kterou jsem od autorky četla a nezklamala. Bylo to opravdu příjemné čtení. Strašně se mi to líbilo. Byla rozhodně lepší než Holka mimo rytmus, ale na Simona stejně nemá :D Ale i tak velmi doporučuji :)

01.01.2022 5 z 5