Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka, která si vysoké hodnocení rozhodně zaslouží. Za zasazení do autentické minulosti, originální navazování kapitol, postavy, jejichž jednání navzdory všemu člověk chápe. Za mě čtyři hvězdičky. Ta pátá je za konec, který mě rozsekal.

25.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Další plný počet hvězd pro Dvořákovou. Příjemně čtivá kniha s hlavní postavou, která, navzdory svým prešlapům, získá sympatie čtenářů. Atmosféru dokresluje fascinující prostředí nemocnice.

30.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Mornštajnová má vypravečský talent, její styl psaní mi vždy vynahradí chybějící dějové wow zvraty. Jen zdánlivě obyčejný příběh,...konec mě potěšil.

18.09.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Překvapivě dobrá česká detektivka. Lákavé prostředí vesnice, zajímavé postavy, vztahy mezi lidmi a vyšetřovatelé, kteří opravdu vyšetřují. Příjemná změna od všech těch policistů s poruchami chování a psychosociálními problémy. Doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mornštajnová má vypravečský talent, takže nevadí, že jde "jen" o příběh jedné velké rodiny. Potěší nápad s obsahem, začátek i konec coby rámec knihy a vlastně každá stránka knihy.

29.08.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dobrá volba. Baví mě styl autorky, mnohdy jen naznačí a čtenář se tak stává spoluautorem originálního příběhu. Jako houbař oceňuji spoustu užitečných informací a atmosféru šumavských lesů. Silný příběh, takové já můžu....

29.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výjimečná kniha, kterou jen tak nepustím z hlavy. Silný příběh, uvěřitelné postavy, originální paralela s vránami. Útlá knížka, na kterou je třeba udělat si čas a vychutnat každé slovo.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Originální zápletka i rozuzlení. Líbila se mi i filmová verze. Klasika.

27.07.2020 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Carter nezklamal a překonává laťku, kterou předchozími knihami nasadil. Modus operandi se nemění, popisy násilí se stupňují, závěrečné vysvětlení neponechává žádné nezodpovězené otázky. Pět hvězd dávám málokdy.

23.07.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduchý jazyk, ale ten se ke knížce hodí více než košaté věty plné básnických prostředků. Jednoduchý příběh o ženě, jedné z mnoha a přesto výjimečné. Jakoby Anička svůj příběh čtenáři sama vyprávěla.

07.10.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha, kterou jsem četla před lety a na kterou se nezapomíná. Milostný příběh na pozadí otřesných událostí spojených s druhou světovou válkou. Díky silnému příběhu a výbornému jazyku mimořádný čtenářský zážitek.

05.08.2020 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Nadčasový román s dokonale vykreslenými postavami, sugestivní příběh nezvratně mířící k tragédii. Pět hvězdiček je málo.

První krev První krev Angela Marsons

Po knize Mrtvé vzpomínky, kde jsem měla pocit, ze Angele dochází dech, musím zde dát opět plný počet. Série vražd, motiv i provedení trochu připomíná detektivky Chrise Cartera, takže za mě dobrý. Skvělý nultý díl skvělé série.

23.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Originální a vtipná kniha. Film taky fajn, ale přece jen; když člověk čte tuhle knížku v hlavě se mu odehrává mnohem vtipnější příběh než na plátně.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nezapomenutelné, doporučuji. Silný příběh o zlu v té nejstrašnější podobě.

27.07.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silný příběh, nezapomenutelná kniha i po letech.

27.07.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další Carterova kniha,kterou jsem si nemohla nechat ujít. Mohla bych mít pár výhrad (Garcia je určitě pohledný sympaťák, ale jako detektiv tentokrát nic a závěrečný střet vyznívá jako klišé), ale jako celek jde o nadprůměr. Přečteno za dva dny, takze pět hvězd a těším se na další.

24.01.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mě nenalákala ani tak anotací, jako obálkou a příslibem originální postavy. Theo Cray mě jako profesor bioinformatiky, přírodovědec s nevšedním přístupem bavil. Pálí mu to, ale žádný Superman to není, o čemž svědčí přemíra jeho zranění v průběhu vyšetřování. Závěr jako by ke knize nepatřil, navzdory drobným výhradam knihu hodnotím jako nadprůměrnou.

30.07.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem jednou z těch, co půjdou proti proudu. Po všech těch nadšených ohlasech a díky mnohým doporučením jsem čekala více. Bude to tím, že nemám vztah k době ani místu. Děj nenabízel žádné zvraty, k žádné z postav jsem si nevytvořila vztah. Příběh jakoby zlehka klouzal po povrchu. Čtivé to bylo, poučné také a párkrát jsem u toho usnula. Za tři pozitiva tři hvězdy.

15.02.2021 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři ženy, tři příběhy, tři různé způsoby podání a společné téma nízkého sebevědomí, které ovlivňuje životy. Prvním jsem se trochu prokousávala, ale brzy nabral na obrátkách. Druhý zaujal formou dopisů a postavou chápavého kněze Ambrože. Třetí byl nejsilnější, člověk si uvědomí, jak je zranitelný a vśechno je relativní. Zajímavé pro mě bylo i nahlédnutí do zákulisí obchodu s ukládáním pupečníkové krve.

25.10.2020 5 z 5