Leniik33 Leniik33 komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Milé a inspirativní čtení. Celá trilogie je originálně pojatá a rozhodně se na knížky nebude prášit v knihovně, protože budete mít chuť se k nim vracet.

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Dřív než jsem šla spát, tak jsem si přečetla pár stránek a většinou jsem dokázala přestat číst až nad ránem :) Děj je dokonale vymyšlený a do poslední stránky jsem nevěděla, kdo za tím vším stojí. Knížku přečtete za pár dní :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížku jsem dostala jako dárek. Styl pana Hartla mě oslovil, především jeho osobnost :) Jeho přetékající elán se odráží v jeho dílech. A i tato knížka není výjimkou :) Autor popisuje obyčejné životy obyčejných lidí a v průběhu knížky si oddechnete, že řešíte úplně stejné věci jako hrdinové příběhu. Pohodová a milá knížka.

19.09.2017 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Knížky pana Formánka si buď zamilujete, nebo si k nim cestu nenajdete. Patří mezi mé oblíbené autory a u knížky Dvě slova jako klíč jsem měla možnost být na křtu. O to víc jsem si tuto knížku oblíbila a při každém otevření jsem se mohla kochat podpisem a věnováním od pana Formánka a ilustrátora pana Nesnídala. Příběh má spád a celkově se knížka čte takřka sama. Za mě je to jedno velké doporučení :)

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Chcete se pobavit a zároveň na 240 stranách prožít dobrodružství, tak potom je pro vás tato knížka úplně ideální. Ziburův styl psaní je prostě originální a určitě to nebyla jediná knížka, kterou jsem od něj četla :)

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Velmi zajímavý a inspirativní příběh. Bohužel mi ale nesedl styl, jakým je knížka psaná. Ale určitě stojí za přečtení.

19.09.2017 3 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Jedna z mých oblíbených spisovatelek, bohužel už se od ní nedočkáme žádné další úžasné knížky. Soubor povídek je psán stejným stylem jako Nebe nemá dno, či Zvuk slunečních hodin. S každou povídkou se ocitnete v jiném světě a jejich děj vás natolik pohltí, že byste rádi věděli, jak to bude pokračovat.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Při čtení této knížky má člověk chuť si jít zabalit a vyrazit vstříc dobrodružstvím. Děj vás natolik pohltí, že někdy zapomenete vystoupit z autobusu :)

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Knížka mě doslova nadchla, tak jako v případě 1948 je děj dokonale promyšlený. Žádná hluchá ani nudná místa nečekejte. Během čtení člověk balancuje mezi dvěma názory, zda život prožitý v naprostém štěstí a pohodě je výhra v loterii, nebo katastrofa.

19.09.2017

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zajímavým způsobem pojatá motivační kniha, která potěší v dnešní uspěchané době. Určitě stojí za přečtení.