Leniik33 Leniik33 komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Pokud se vám líbila Vypravěčka, tak potom neuděláte chybu ani s touto knížkou. Opět je příběh podán z pohledu několika postav a může se vám i chvílemi stát, že nebudete vědět, zda se Ruth zachovala správně. Ale na konci příběhu se vám poskládají všechny střípky mozaiky dohromady a aspoň já jsem takový konec nečekala :)

04.06.2018 5 z 5

Ládíík zase nezklamal :) Zábavné, čtivé, poučné... Jedním slovem skvělé :)

04.06.2018 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

K této knížce ani nemůžu najít slova. Prostě si to přečtěte...

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Má první kniha od Amelie. Naprosto geniálně vymyšlený příběh, škoda že knížka nebyla tlustší :)

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

S paní Hofmannovou jsem prožila pár týdnů, než jsem přečetla všechny díly Bílé Masajky. Pokaždé když Corinne život srazil na kolena, dokázala se zvednou, oprášit se a jít prostě dál. Velmi silná osobnost a především poutavé čtení.

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Není nic cenějšího na světě než zdraví. Co dokázal tento člověk naprosto přesahuje veškeré mé chápání. Kniha psaná bez příkras a naprosto dech beroucí příběh. U této knihy si člověk uvědomí, jak krásný a šťastný život má...

18.01.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Knížka, která vás dostane příběhem bez příkras. Nemůžete přestat číst, i když už máte pocit, že se za chvíli rozbrečíte.

19.09.2017 5 z 5

Říše snů / Gam Říše snů / Gam Erich Maria Remarque (p)

Souhlasím s tím, že říše snů se liší od ostatních knih tohoto autora. Knížku jsem přečetla jedním dechem a měla jsem pocit, že i já sama žiju v říši snů. Krásné a milé čtení :)

19.09.2017 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

19.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

K těmto knížkám není potřeba nějakých rozvleklých komentářů. Díky těmto knížkám jsem jako malá začala číst. Takže jedno velké díky paní Rowlingové za její fantastický, kouzelný svět :) Bylo to úžasné dětství :)

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Velmi drsně napsané. O to víc se mi tato knížka líbila, na nic si nehraje a vše je tam popsané narovinu. Sám čtenář se rozhodne, zda to tak přijme, nebo knížku odloží.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bohužel mě tato knížka moc neoslovila. Nesedl mi styl pana Fitgeralda. Příběh je zajímavý, ale knížka není moc čtivá.

19.09.2017 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Milé a pohádkové čtení :)

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Knížku jsem četla v době, kdy jsem hodně běhala a po každé přečtené stránce jsem měla chuť strhnout si boty a jako bosí Ted si to štrádovat lesními cestičkami :) Knížka je poutavá a z pohledu běhání velmi poučná.

Pan Ječmínek I. Pan Ječmínek I. Jack London

Jedná z nejlepších autobiografických knih co jsem četla. Styl Jacka Londna mi sedí a vyprávění o jeho životě vám chvílemi bude připadat až neuvěřitelný. Hlavně ta část, kdy popisuje, kolik toho byl schopný vypít :)

19.09.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell nikdy nezklame. Jeho knížky mám ráda, jsou k zamyšlení a je až fascinující, jak dokáže rozvinou své příběhy. Knížka je psaná jednoduše, ale myšlenka celého příběhu má hloubku.

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Jak se vyrovná se smrtí synů matka a jak jejich malinká sestřička, která měla být jejich náhradou? Zajímavá otázka a ještě zajímavěji to pojal John Irving. Příběh má spád a chvílemi vás až zamrazí, když si uvědomíte, že malé dítě vnímá, že bylo přivedené na svět, jen jaká si náplast na bolavá srdce svých rodičů. Velmi doporučuji :)

Nekonečná pouť Nekonečná pouť Jan Cimický

Tuto knížku jsem četla před několika lety, ale i přesto si velmi podrobně vybavuji, že mě naprosto ohromila. Příběh vás vtáhne do dramat celé rodiny a kolikrát si říkáte, jak to vše mohli zvládnout.

Hluk Hluk Vladimíra Skřivanová-Bošková

Zajímavě pojaté téma, jak může hluk psychicky člověka naprosto zdecimovat. Určitě stojí za přečtení.

19.09.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato knížka mě opravdu dostala svým dějem. Vydržela jsem číst hodiny, děj vás naprosto vtáhne. Určitě to není poslední knížka od této autorky.