Lendie Lendie komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ohromně depresivní kniha a jelikož se jedná o příběh, který se (třeba v jiném pojetí) děje velmi často ve světě, je kniha ještě depresivnejsi. Ne jednou mi ukápla slza a vlastně mě trošku naštval konec jelikož nevím jak vlastně hlavní hrdinka dopadla.
Prvních pár stránek jsem se nemohla nějak začít, ale pak... to vám byl fofr. Knihu jsem přečetla za dva večery a vlastně jsem se dvě noci málem ani nevyspala... Hlavní hrdinky mi bylo po celou dobu líto, její matku jsem nenáviděla a o babče jsem nevěděla co si mám myslet. Někdy mi přišlo, že něco jako soucit k tomu dítěti měla, jen si nevidela do h**y, ale pak kniha vzala náhlý spád, který mě vůbec do té doby nenapadl. Konečně jsem pochopila co myslela lesem a z babi mi bylo šoufl.
Velmi povedená kniha.

24.08.2023 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jsem ráda, že jsem knihu přečetla v době kdy ještě nebyl natočen film, jelikož ten mě velmi silně zklamal. Kniha je nádherná, naprosto oddechová četba, plná lásky, resp. zamilovaných příběhů, které se vzájemně prolínají. Ráda se ke knize vracím. Nevím proč, ale zvláštním kouzelným způsobem mě uklidňuje.

12.08.2023 5 z 5

Tom felton mě jako člověk fascinuje už nějaký ten pátek. Běžně autobiografie nečtu, ale vím jak Tom umí nadchnout už jen tím jak mluví na sociálních sítích a řekla jsem si proc to nezkusit.?. Kniha mě nadchla. Tolikrát jsem se u ní zasmála, ale zároveň ukápla nějaká ta slza. Nechápala jsem, jak chlap může něco tak emotivního napsat. Člověk se ne jednou zamyslel nad tím, jak to vlastně tyhle dětské hvezdy mají v životě těžké a že není co jim tak úplně závidět.

03.07.2023 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Tak co říct... Nejdřív jsem samozřejmě od tohoto autora přečetla poslední aristokratku a s nimi také pokračovala a ty teda byly díl po dílu slabší a slabší. Nakonec jsem se dozvěděla o deníku kastelána a musím říct, že ten mě velmi překvapil. Naprosto mi seděl styl humoru, miluji sarkasmus a ten v této knize rozhodně nechyběl. Pro mě deník kastelána je tisíckrát lepší než aristokratky. Jde o nenáročnou četbu a pro mě příjemnou oddychovku.

15.04.2024 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tato kniha mě doslova chytla za srdce. Je to tak silný příběh, že jsem si i mnohdy pomyslela, že ji prostě nedočtu. Dostala jsem se na emocionální dno jen díky knize. Mnohdy mě totiž donutila přemýšlet nad lidmi jako takovými...jak jsou schopni se změnit, jak mohou tak ubližovat a žít s tím, jak se mohou nechat oblbnout, že nejaká rasa je horší než jiná.?. Ani bych snad nespočetla kolik kapesniků jsem probrečela. Hlavně když se začalo popisovat cokoli spojené s dětmi.
Jsem člověk, který miluje historii a vše s ní spojené a už jsem slyšela tolik příběhů, ale žádný mě tak nepohltil jako tenhle.

03.07.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Již v knihkupectví mě kniha zaujala. Svou obálkou, svým námětem. Kniha člověka díky krátkým kapitolám pohltí a nutí ho, aby četl dál a dál. Často mě přímo štvalo chování Christophera.
Bohužel je ale kniha dost předvídatelná a zhruba po 3/4 knihy jsem začala číst už jen dialogy, protože popisy na mě byly příliš roztahané, dlouhé a nebavily mě, ale možná je to tím, že se zároveň člověk nemůže dočkat až se dozví jak do dopadne. Paradoxně je to vlastně velmi jednoduchá četba.

03.07.2023 4 z 5

Pojď trochu blíž Pojď trochu blíž Rachel Abbott

Knihy R.Abbottove čtu moc ráda..., ale mám pocit, že jsou knihy horší a horší. "Pojď trochu blíž" mě vůbec nepohltilo jako předchozí knihy. Kapitoly s detektivem Tomem jsem vesměs přeskakovala nebo četla mezi řádky, začetla jsem se jen do kapitol, které se týkali "Judith", ty se autorce ještě povedli být napínavé. Za mě asi zatím nejhorší z jejich knih. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. A závěr na mě pusobil dost drasticky a jak když autorce došla fantazie a chtěla vše rychle ukončit. Chápu, že jde o thriller-detektivku, ale lepší konec by se určitě vymyslet dal.

07.01.2022 2 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Po dlouhé době kniha, kterou jsem něco přečetla jedním dechem. Kapitoly byly vždy ukončeny tak, abych nemohla přestat číst. Napínavé a zároveň dojemné. Jen me trošku zklamal konec.

25.04.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Když jsem viděla film, na první dojem me zaujal a v knihkupectví jsem neváhala ani minutu a knihu si koupila a musím říct, ze rozhodně nelituji. Dle mého názoru je to nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Už v úvodu me svým dějem pohltila a už druhý den jsem ji měla doctenou. Každému jedině doporučuji :-)

07.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je to snad jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Vůbec mě nebavila, vůbec jsem se nedokázala začíst a to jsem se o to snažila několikrát. Do teď nechápu proč tato kniha bývala takovým hitem.

09.09.2023 odpad!

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Anglická literatura :-). Co více k ní dodat. Četla jsem ji k maturitě a nehorázně moc mě nadchla.

07.02.2016 4 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Musím říct, že tato kniha mě vytáhla že čtenářské krize a překvapilo mě hodnocení, že jde o nejslabší dílo této autorky. Kniha mě chytla uz od prvních stránek, kdy přišel dopis a pak už jsem nemohla přestat číst. Zpočátku i mě trochu mátlo kdo je kdo, jelikož autorka pojmenovala všechny děti od A., ale po pár stránkách jsem se zorientovala a nedělalo mi problém ani časté střídání krátkých kapitol vyprávěných různými postavami. Naopak každá kapitola končila tak, že jsem prostě musela číst dál a dál.

15.04.2024 5 z 5

Sráz Sráz Lucy Goacher

Zprvu jsem měla z knihy dost smíšené pocity. Po počáteční trpělivosti se z ní ale vyklubal dost dobrý thriller, kdy jsem nevěděla co od koho čekat. Za mě dávám 4* jen kvůli táhlému začátku.

24.01.2024 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

(SPOILER) Kdybych měla knihu ohodnotit jedním slovem byla by to NEPŘEDVÍDATELNOST. Vesměs v 1/3 knihy mi ale bylo jasné, že jde svým způsobem o pomstu, ale jak chytře na to Amy šla mě velmi překvapilo. Vesměs by mě zajímalo kam by to byla schopna až dotáhnout kdyby ji neokradli. Celkově se kniha četla dobře, byla čtivá a napínavá.

12.08.2023 4 z 5

Jak básníci čekají na zázrak Jak básníci čekají na zázrak Ladislav Pecháček

Film jsem ještě bohužel neviděla, ale jestli bude tak skvělý jako kniha tak klobouk dolů. Úžasně napsaná kniha, která mě ne jednou rozesmála.

25.04.2016 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Skvělá oddechovka. Velmi často jsem se u ni zasmála a zápletka byla dle mého názoru také dobrá. Jen mě mrzelo, ze jsem už asi od poloviny knihy tušila jak dopadne. Jinak je to velmi čtivá knížka. Velmi me pobavili hlavně dialogy s její dcerou Grace. Kniha splnila to, co jsem od ni čekala...zasmála jsem se, zlepšila si náladu a svým dějem me vcelku pohltila... Jen bych vytkla časté vulgarismy.

15.02.2016 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, musím konstatovat, že me příliš nezaujala..., ale kousla jsem se a četla a dál a pak už se kniha četla sama. Víceméně ji hodnotím jako průměrnou.

07.02.2016 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Tuto knihu mám doma už cca 2 roky. Vždy jsem jí začala číst a po pár stránkách přestala. Nezaujala mě..., ale když jsem marodila a nic jiného jsem doma neprecteneho neměla, kouzla jsem se a začala číst. Po nudném úvodu mě kniha začala bavit a zacetla jsem se. Ne však na dlouho. Přibližně v polovině knihy mi bylo jasné kdo je únosce a kam asi bude příběh mířit takže jsem četla již mezi řádky (úplně jsem vynechala sálodlouhé myšlenky hlavní hrdinky) a četla jen dialogy. Myslela jsem, že bude mít kniha pokračování když končila větou, že to ještě není konec. Takový průměrný thriller.

07.12.2022 2 z 5

Andělíček Stříbrovlásek Andělíček Stříbrovlásek Sigrid Lüddeck

Dostala jsem jí jako malá když jsem byla nemocná o Vánocích. Je to má srdcovka, kterou již čtu dceři v období Vánoc a ta ji též miluje.

14.02.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Úžasná kniha, která se čte naprosto sama. Co víc říct, než jedním slovem...Úžasná!!!
J.Green me jako vždy nezklamal.

25.04.2016