LadyCharlene LadyCharlene komentáře u knih

Výpadek Výpadek Jimmy Palmiotti (p)

Musím uznat, že první díl se mi líbíl více, byl to jeden celistvý příběh. Na druhou stranu, z těchto epizodek můžeme Harley poznat o něco lépe, poznáváme její osobnost. Nejlepší byla Harley na ComicConu, pak Harley na "dovolené" a konečně jsem se dozvěděla něco z její minulosti. Líbí se mi Harleyina ztreštěnost, nic si z ničeho nedělá, pokud ovšem nekritizujete její pozadí :D
Nemůžu se dočkat až bude přeložen třetí díl.

02.01.2017 4 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Tak já se budu asi trošku vymykat, počátek se mi nelíbí, jakožto nováček v komiksovém světě chci být seznámena se skutečností, ne s variantami vzhledu Harley Quinn, na druhou stranu nejsem absolutní amatér a o Harley jsem si minulost zjistila. Takže zas tak velký problém to nebyl. Dále trošku navážu, jakožto nezkušený komiksář mám v jednotlivých knihách opravdu bordel, musím si půjčit Batmana, abych viděla skutečný zrod Harley Quinn? A pak následuje Sebevražedný oddíl, teprve poté samostatná Harley? Ale líbila se mi její povaha v tomto díle, miluje zvířata, jako já, mám pocit, že je pořád na hraně Harleen a Harley... prostě dělá, co ona považuje za sobě prospěšné a správné, chce se bavit, což ji naplňuje a chce jít za svou představou. Kdo by ji mohl zařadit mezi padouchy, v podstatě je srovnatelná s hrdinkami Jane Austen, Snažící se prosadit, hledající své místo, mající svou osobnost, identitu, kterou si chce zachovat... Já Harley dávám 4 hvězdičky

24.12.2016 4 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Dle mého názoru je zde zjevné, jaké roční období má Neumann nejradši... Ty básničky byly v druhé půlce knihy strašně monotonní, jediným prvkem, kterým je rozdělil alespoň do dvou skupinek byl ten, když někam nacpal "milostné prvky"...

18.11.2016

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Knížku jsem četla před mnoha lety, pamatuji si z ní jen útržky, ale pořád ve mně vyvolávají ty nejkrásnější představy. Už při čtení na mě dýchla tak nádherná atmosféra, deštivý podvečer, než se Mary objevila, ta bezstarostná atmosféra procházky v parku, uspávání dětí, musím si tu knihu znovu přečíst

26.10.2016 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Zámek a klíč je pro mě první zkušenost s pořádným komiksem. Teprve třetí a čtvrtý díl začíná být pořádné drama, o bože, prosím, ať to někdo natočí... Nemůžu se dočkat, až si budu moci půjčit poslední dva díly, příběh zde graduje, ten začátek, pro to nemám ani vyjádření, uchvátil mě, moc se mi líbí detaily v kresbách, ale trošku mě štve zaslepenost Kinsey, bohužel jsem už z její postavy vyrostla a nejhorší je, že ten " nejmoudřejší a nejprozřetelnější" je tady Bóďa

07.10.2016 5 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, ale již první stránka mě velmi potěšila. Kniha byla velmi vtipná, rychle se četla, byla i srozumitelná. Nechápu, jak se někdo mohl v ději ztrácet. Tím, že byla kniha psaná jako drama, se dala velmi snadno vnímat jako film, Hru bych vidět nechtěla, podle mě je podoba hlavních postav jasně daná a změnu rasy jedné z hlavních hrdinek bych asi nedávala, ale určitě pevně doufám, že natočí film. Velmi mě potěšil návrat k Ohnivému poháru, ten díl miluji. Co se týče chování postav, na které si mnozí stěžují, já vám na to říkám : ,,A co byste dělali na jejich místě vy?". Uvědomte si, že Harry nikdy nepoznal rodinnou harmonii, jediným příkladem byli Weasleyovi. Jinak žil ve velmi nefungujícím rodinném zázemí, poté, co se po dobu celého svého studia na čarodějnické škole musel potýkat s mocným černokněžníkem, který jej chtěl zabít a se stálým "bojem" proti Dracu a Snapeovi, se mu divíte, že se choval tak, jak se choval? Postavy vyrostly, dospěly a vy chcete, aby se chovaly stejně jako ve svých nácti? Harry je unavený ustaraný manžel a otec, který chce pro svou rodinu to nejlepší a Albík je prostě teenager potýkající se slávou svého otce, která ho pronásleduje na každém kroku. Vždyť je to psané hned na počátku knihy, je to Potter studující ve Zmijozelu a na koštěti se sotva udrží, pořád ho srovnávají se svým bratrem, otcem, dědečkem. Vás by to jako naštvané teenagery opravdu neštvalo? Ale dost už o psychologii a rodinných vztazích, každý si musíte sám uvědomit a domyslet si... Rozuzlení příběhu bylo úžasné, jasně, nikdo z nás si asi nedokáže představit Voldemorta a Bellu, ale když si to tak vezmu, mohlo to být jako Harley Quinn a Joker, takže já bych tomu i věřila. Takže na závěr, když už chcete analyzovat chování postav, tak se vším všudy a myslete na okolnosti ;)

03.10.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Podle mě je tato kniha až moc přeceňovaná. V některých částech mi připadalo, že jsem malý hloupý žáček, který poslouchá "Velkou Paní Hérečku". Možná je to tím, že neznám autorčinu osobnost, takže nejsem si zcela jistá její ironií, vtipem, nebo vážně myšlenou informací, i když mám pocit, že v této knize není vážně myšleno nic. Byla to taková oddechovka, kterou jsem zfoukla během tří čtyř dní, hloubku myšlenky zde hledat nemusíme, vracet se k ní taky nebudu, jenom mě překvapuje to literární ocenění...

08.09.2016 3 z 5

Excelsior, gentlemani! Excelsior, gentlemani! Leonard Medek

Očekávala jsem kouzelné povídky zahalené do steampunkového hávu, bohužel se mi vesměs dostaly brutální a sexem překypující utahané povídky. Ne, opravdu, proč ti chlapi nacpou sex do všeho? Vždyť krásná fantasy či scifi povídka se obejde i bez "nadržených" zrzek v korzetu, ne? Knihu jsem si zakoupila, alespoň má nádhernou obálku,nicméně musím podotknout, že jsem si našla alespoň pár povídek, které mě tolik nenudily a vcelku se mi i líbily - Igor, Úhel poslechu, Paraboloid profesora Barina, Den, kdy se město zastavilo. Otázka elegance byla zajímavá a mohla být v mém malém seznamu, bohužel, Starý Jack by taktéž nebyl tak špatný, ale mě se prostě násilí konané na ženách nelíbí...Podraz v Lost Hope, no dobře, ale mezidruhové páření neschvaluji. Excelsior, Gentlemani - Excelsioru tam bylo až moc, gentlemanů zase moc málo...

08.08.2016 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jako dítě jsem ten příběh milovala. Nutila jsem babičku číst mi ji pořád dokola. Nicméně, teď jsem si ji přečetla poprvé sama do Čtenářské výzvy a už tolik mě to neuchvátilo. Možná je to tím, že jsem vyrostla a mé názory by se těžko ztotožňovaly s názory faráře z 19. století. Možná už na Broučky nekoukám tak nekriticky jako kdysi, což mě velmi mrzí. Broučci byli mé dětství

11.07.2016 5 z 5

Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Sandra Byrd

Miluji příběhy odehrávající se na tudorském dvoře. Bohužel, hlavní postava mi k srdci nepřilnula, od poloviny knihy mi její chování přijde dost hloupé, když už se prezentuje jako taková začínající feministka. Nicméně se mi kniha četla dobře, bohužel jsem ji četla především kvůli Čtenářské výzvě a neujistila se rokem vydání...

09.06.2016 3 z 5

Víla Fialka Víla Fialka Martina Rašková

Knihu jsem jako malá dostala k Vánocům. Jsem velmi ráda, že mi ji rodiče koupili, Krásný příběh jehož hlavním hrdinou se může stát každé dítě, a to doslova

08.05.2016 5 z 5

Kočičí zaklínání - Irské mýty a pověsti Kočičí zaklínání - Irské mýty a pověsti Michael Scott

Čekala jsem trochu víc. Bylo tom až příliš chmurných konců a zrovna Kočičí zaklínání, na které jsem se tolik těšila, byla pro mně tou nejhorší povídkou. Ale protože miluji irskou krajinu a představy o skřítcích a vílách, dávám tři hvězdičky. Tuto knihu nejspíše lze vystihnout jednou větou: Drsná země, drsná whisky, drsné mýty

28.04.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nechápu, proč je kolem téhle knížky taková kontroverze. Na jedné straně "nadržené pubertální fanynky" na druhé "pseudointelektuálové", kteří jsou tímto dílkem nehorázně znechucení a pobouření. Knihu jsem četla asi, když mi bylo patnáct šestnáct, ale nenašla jsem na ní nic špatného. Styl autorky byl příjemně čtivý, žádné primitivní věty jako u "Odstínů" a že má hlavní upíří protagonista daleko do krvelačné bestie? No a? S upíry to není jako s hobity. Různé zdroje, kde jsou popsány vlastnosti upírů se také v názorech rozcházejí. Podle mě by si spíš autorka zasloužila alespoň nějaké uznání za originalitu. Spíš mě štve, že teprve po Stmívání vznikly všechny ty ostatní napodobeniny.
Romantiku a červenou knihovnu ráda nemám, ale beze studu můžu říct, že Titanic a Stmívání jsou jediné romanťárny, co můžu. Ohledně knižního světa tam patří ještě příběhy Tudorovců a možná se někdy dostanu i k Austenové, už jen z úcty k ní.
Takže závěrem bych asi měla podotknout, že Stmívání je vesměs velmi příjemné počteníčko, zvláště na podzim. A zřejmě je určená pro specifické temperamenty. Mně tedy Bella nepřišla nepříjemná, prostě normální holka

01.02.2016 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Úžasně napsaný filozofický alegorický příběh jednoho neobyčejně obyčejného Racka. Místy až melancholická a velmi poutavá. Člověka donutí přemýšlet nad svými vlastními touhami a rozhodnutími. Autor vyburcuje čtenáře k přemýšlení o smyslu bytí, života, svobody. Děkuji ti Jone Livingstone, dal jsi mi naději

31.01.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Já vím, že Pratchett byl bezesporu génius, ale bohužel mě jeho Zeměplocha zatím nedostala. Nebyla to špatná kniha a určitě dám Pratechettovi ještě někdy šanci, ale zatím dám raději přednost Tolkienovi a Martinovi

18.01.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poprvé jsem celou knihu přečetla k maturitě, jinak mě jednotlivé básně provázely v podstatě celým dětstvím. Byla bych ji ohodnotila pěti hvězdičkami, jen kdyby autor netrestal ve svých básních z 90% jen ženy. Zvlášť v básni Vrba a Lilie, to mi přišlo až absurdní, jak chce Erben do básně za každou cenu nacpat "počin a trest"... Dále velmi známá Svatební košile. Chudák holka netuší, že je její milý po smrti a kvůli spontánně vyřčené modlitbě v záchvatu smutku, je chudinka tažená "zombíkem" na věčnost. Vzhledem k tomu, že byl Erben mimo jiné i právník, jsou ty jeho trestané činy dost povrchní. Zkuste si porovnat třeba Vodníka se Záhořovým ložem.... Chudák holka si jde vyprat a za to ji čeká osud, který by jí určitě nezáviděla žádná dívka/matka, zatímco loupežníkovi a vrahovi ze Záhořova lože autor jen tak odpustí za 100 let modlení. Pokud by Erben trestal muže stejně jako ženy, čekalo by ho lože pořádně rozpálené do běla...

16.01.2016 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Upřímně Hostina pro vrány mi nepřijde jako nejnudnější díl. Největší chybou je ta, že se George až příliš věnuje Brienne, která ale svůj hon na "krásnou mladou pannu s kaštanovými vlasy" nedokáže posunout ani o píď za celých 500 stran... Ačkoli je Cercei pořádná (doplňte si sami) je její dějová linka, zdá se, nejlepší, nejzábavnější, nejdynamičtější. Líbí se mi děje ze Štítu a Dorne. A i když mě v předchozích knihách kapitoly ze Zdi spíše nudily, už pomalu začínám Jona postrádat. A co je to Píseň ledu a ohně bez Ohně?

13.01.2016 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Když jsme měli jít se třídou do kina na Občanský průkaz, řekla jsem si, že nebudu ztrácet čas nad takovou blbostí. Hořce jsem zalitovala, že jsem tento film ihned odsoudila. Po zhlédnutí filmu jsem si přečetla i knihu. A za několik měsíců jsem ji přečetla znovu. Zamilovala jsem se do obou podob tohoto díla. Kniha je vtipná, děj rychle ubíhá a kdo by nechtěl strávit alespoň několik chvil s autorem a jeho přáteli s pivkem v ruce. Je obdivuhodné, jak na jedné stránce Šabach popisuje pohodičku u Mácháče a hned na druhé nepokoje a "fízlácké špiclování nekalých živlů a rozvracečů státu"

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Autor skvěle zobrazil dobu, Čtenář přesně cítí a vnímá Pavlovu "proměnu" a probouzející se cit dvou mladých lidí, kteří se prostě jen narodili do špatné doby. Vynikající dílo plné houstnoucí atmosféry, kterou podtrhuje i zdánlivě všední popis kamrlíku, ve kterém Ester strávila poslední chvilky svého zhasínajícího života.

Ztracené dny Ztracené dny Robert Reger

Emily jsem, jako mladší dívka, zbožňovala. Zobrazovala ztracené dívky, které nezapadají, ale Emily to neřeší, naopak jí to tak vyhovuje, má přece svoje čtyři kočky a fantazii. Knížka byla kouzelná. Prostředí tak skvěle popsané, že si ho dokážete živě představit Nádherné ilustrace, zajímavý děj, překvapivé rozuzlení, upřímně jsem si přála, aby to pokračovalo dál. Určitě si Emily přečtu znovu