ladyba ladyba komentáře u knih

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Robert T. Kiyosaki

Myšlenky nestárnou, události ve světové ekonomice a ekonomice USA ano. A proto bude mít Robert Kiyosaki pořád důvod psát o jednom a tomtéž nové a další knihy. Ovšem, opakování je též matka moudrosti...

22.09.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Výraznější životopisné pojetí knihy přibližuje Kiyosakiho trochu v jiném světle, než dosavadní knihy, ruku v ruce i diametrálně odlišný život jeho se sestry, která se i jako duchovní dopracovala k bratrově strategii a proč... Ale i tato kniha je součástí komerčního byznysu, jaký přináší Rich Dad Company.

21.09.2015 4 z 5

Velká kniha umění slovní sebeobrany Velká kniha umění slovní sebeobrany Matthias Nöllke

Pár dobrých rad, ale spíš pro lidi s nižším sebevědomím, zakřiknuté a plaché.

17.09.2015 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Čím víc Kiyosakiho knih čtu, tím více mi připadají na jedno brdo. Jeho finanční filosofie ovšem má svůj líc i rub. Kdybychom si všichni vzali k srdci jeho dobře míněné a ještě lépe zmarketingované rady, přestala by jeho filosofie úspěchu a skutečné finanční nezávislosti okamžitě fungovat. Pravý kvandrat je totiž jednoznačně závislý na levém kvadrantu, zatímco levý kvadrant nutně nemusí závislý být na tom pravém. Jako opravdový podnikatel z pravého kvadrantu potřebujete, aby alespoň pět set krysích závodníků zůstalo krysími závodníky a učinili z vás onoho kýženého Businessmana. Pokud se rozhodnete pro onen nejkýženější level Investor, odkud byste čerpali nájemníky do svých pronajímaných nemovistí, když bychom všichni byli těmi Investory? Odkud bychom čerpali ty kýžené krysí závodní bezcenné elektronické peníze, když ne právě z levé části kvadrantu? To je zásadní slabina tohoto komerčního přístupu k životu. Nemám nic proti radám týkajícím se finanční odpovědnosti, ale na pravý kvadrant - vysněný svět investorů a velkých podnikatelů dosáhne jen pár vyvolených všemu navzdory.

17.09.2015 4 z 5

ABC investování do realit ABC investování do realit Ken McElroy

Knize nemám co vyčíst, bylo by faj si přečíst podobnou o investování do českých realit.

15.09.2015 4 z 5

Jak se stát skutečným lídrem Jak se stát skutečným lídrem Daniel Goleman

Jde spíš o knižní vydání mnoha článků, a tak chybí jasná jednotící linka. Když si na to zvyknete, tak dobrý.

14.09.2015 4 z 5

Warren Buffett hovoří Warren Buffett hovoří Janet Lowe

O investování a strategiích W. B. jsem se moc nedozvěděla, to od této knihy nečekejte, ale kniha obsahuje pár zajímavých postřehů a vtipné hlášky, takže když budete chtít, pobavíte se.

14.09.2015 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Trochu načteno a přežvejkáno ze zahraniční literatury, ale každopádně kniha donutí k zamyšlení.

14.09.2015 4 z 5

Dotek Midase Dotek Midase Robert T. Kiyosaki

O faktu, že člověk náleží do kvadrantu B, až když vlastní a vede podnik s pěti sty zaměstnanci, píše Kiyosaki běžně ve svých knihách. Jak jeho knihy ale čtu napřeskáčku, už si nevzpomenu v jaké prvně. Dotek Midase je motivační podnikatelská kniha s nemalou reklamou na služby autorů, kterou zas musíte číst s nadhledem malých českých poměrů. Proti investicím do nemovitostí nic nemám, jen si nejsem jistá, že v malých českých poměrech s dlouhodobě regulovaným nájemným, rozsáhlou sítí obecních nemovitostí a nepříliš uctivou nájemní kulturou nájemníků (co není moje, toho si nevážím) bude ten hotovostní tok tak výdělečný jako v USA.

10.09.2015 4 z 5

Investujte do zlata a stříbra Investujte do zlata a stříbra Michael Maloney

Kniha je zajímavým vstupem do fungování zlata v historii lidstva a hlavně v USA, věděli jste třeba že v určitém období tzv americké demokracie ve 20. století nesměli američtí občané vůbec vlastnit zlato? Je to kniha o tom, jak peníze jsou čím dál tím bezcenějšími papírky, zatímco drahé kovy zůstávají alespoň nějakou platební jistotou, ke které se lidstvo uchyluje, když je mu nejhůř. Je to kniha o tom, jak funguje dnešní finanční průmysl a jak úspěšně podvádí lidi - víte třeba, že když si vezmete půjčku v bance, že se podílíte znehodnocení měny? Tím spíš, když si peníze střádáte a posíláte na konto a umožníte ji půjčit jiným dlužníkům? No, není to moc optimistická kniha, co se naší finanční budoucnosti týče, ale je to kniha, kterou by si měl lecko přečíst. Donutí vás přemýšlet o vašich osobních financích trochu jinak.

09.09.2015 4 z 5

Nefér výhoda Nefér výhoda Robert T. Kiyosaki

I Kiyosakiho knihy je třeba číst ve správném pořadí, jak je píše, sice všechno omýlá dokola, ale právě proto, že omýlá, je třeba pak vychytat a nepřehlédnout ty nové potřehy.

08.09.2015 4 z 5

Vedení založené na principech Vedení založené na principech Stephen R. Covey

Covey patří k nejlepším autorům osobního rozvoje, taky není snadno stravitelný. Pochopit tuto knihu ale plně můžete, pokud si napřed přečtete 7 návyků... Coveyho je prostě třeba číst v tom pořadí, v jakém knihy napsal, protože myšlenky rozvíjí kontinuálně a v kontinuitách také dokazuje na předchozí tvorbu.

07.09.2015 5 z 5

Odvaha být bohatá Odvaha být bohatá Suze Orman

Tahle kniha je mimořádná pro amerického čtenáře a finančního laika. Je též poměrně často odkazovná v jiné literatuře osobního rozvoje a finanční gramotnosti. Český čtenář by si zasloužil její český ekvivalent uspůsobený českým poměrům. Na to ale vydavatelé tohoto žánru literatury moc nedají. Dočtu se čtivou formou o tom, jak je dobré přistupovat k financím, jak fungují kreditní karty, finanční a hypotenční trh, důchodový systém, různé formy investování, jak fungují finance a investice v manželství či jaké dělají partneři chyby na příbězích ze života... Jenže nežiju v USA, ale v Čechách, kde trh s nemovitosmi je trochu jiný... Investování trochu jiné i trochu jiný důchodový systém atd... Takže některé postřehy jsou fajn, ale cca tři čtvrtě knihy čtete jen tak, protože je vám k ničemu.

04.09.2015 4 z 5

Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu Zbyněk Bárta

Excelentní excellista ze mě asi nikdy nebude, ale to rozhodně není touhle knihou, spíš mnou samotnout.

01.09.2015 4 z 5

7 kroků efektivního koučování 7 kroků efektivního koučování Sabine Dembkowski

Konečně jsem se něco dozvěděla o koučinku. Poučíte se a publikace se dá i v klidu číst.

01.09.2015 4 z 5

Nejčastější chyby a omyly manažerské praxe Nejčastější chyby a omyly manažerské praxe Jaroslav Štěpaník

Pár dobrých rad, jinak spíš výcuc z amerických manažerských a leadership publikací.

31.08.2015 3 z 5

Leadership s klidnou myslí Leadership s klidnou myslí David Rock

Tohle je zas kniha, kterou by si měl přečíst nejden šéf a manažer.

28.08.2015 4 z 5

Je nejvyšší čas: Co je třeba udělat, abyste dosáhly finanční svobody Je nejvyšší čas: Co je třeba udělat, abyste dosáhly finanční svobody Kim Kiyosaki

Kiosaki strategie z pohledu manželky... plus pár příběhů jiných žen.

28.08.2015 4 z 5

Cesta k vítězství Cesta k vítězství Jack Welch

Tuhle knihu by mělo číst hezkých pár šéfů. Nabízí opravdu zajímavé postřehy a umožňoje vhled do vrcholového vedení společnosti.

27.08.2015 4 z 5

Byznys pro 21. století Byznys pro 21. století Robert T. Kiyosaki

Síťový marketing asi není to, co by se v Čechách příliš chytalo, navíc se rád slučuje s pyramidou. V USA má jiné zázemí, stejně jako samo investování do nemovitostí. MLM, které tak vychvaluje, je jinými považován za přežitek, tak nevím, co si o tom myslet. Čím víc knih od Kiyosakiho čtu, tím víc mi připadají na jedno brdo a pořád takové král promluvil, ale jen naznačil... Moc však neprozradil. Ale četby rozhodně nelituju, některé rady jsou fakt přínosem.

26.08.2015 3 z 5