ladyba ladyba komentáře u knih

Investiční strategie pro třetí tisíciletí Investiční strategie pro třetí tisíciletí Pavel Kohout

Kniha je poučná, dobře se čte a má mimořádné postřehy na české poměry.

30.11.2015 4 z 5

Finanční management Finanční management Petra Růčková

Kniha se velmi dobře čte a i poměrně složité věci se dají dobře čtenářsky strávit.

26.11.2015 4 z 5

Příručka pro uživatele mozku Příručka pro uživatele mozku Pierce Howard

Večery pod lampou to nejsou. Ale je zde spousta postřehů, které třeva víte, ale musíte si je připomenout. Nebo i pár novinek k zamyšlení...

24.11.2015 4 z 5

Posedlost úspěchem Posedlost úspěchem Ivo Toman

Pan Toman má velmi svérázné názory (opakuje se ve svých knihách stejně jako Kiyosaki), ale po mnoha letech, co se plácám jako OSVČ, mi v něčem jsou blízké. Pokud i vaši nejbližší se drží těchto rad, je třeba se jich držet také... ať jsou jakkoliv (a)morální. Přes mrtvoly jít přece nemusíte, ale věřte, mnozí klidně půjdou.

24.11.2015 4 z 5

Úspěšná sebemanipulace Úspěšná sebemanipulace Ivo Toman

Ivo Toman rozhodně není žádný literát, a proto neunavuje mozek ani oči rádoby literárním balastem a bez obalu jde na věc. Ano, nabízí v podstatě totéž, co mnoho jiných motivačních knih ani se inspirátory netají, ale s českým podtextem a nadhledem. Je dobré si přečíst tuhle knížku.

03.11.2015 4 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Trošku svérázný pandán vůči kvantu amerických motivačních knih, ale když budete chtít, upřímně se i zasmějete. Kapitola o debilizaci neúspěšných stojí za to.

02.11.2015 4 z 5

100 zlatých pravidel pro lásku a přátelství 100 zlatých pravidel pro lásku a přátelství Richard Templar

Autor se velmi dobře čte a pokazuje na věci, které by měly být samozřejmé.

29.10.2015 4 z 5

Co máte vědět, než začnete podnikat Co máte vědět, než začnete podnikat Robert T. Kiyosaki

Pořád dokola to samé, opakování je sice matka moudrosti, ale čeho je moc, toho je příliš.

29.10.2015 3 z 5

Paradox úroků Paradox úroků Adam Votruba

Kniha poukazuje na něco, co by rp nás všechny mělo být varováním.

29.10.2015 4 z 5

Akciové investice Akciové investice Daniel Gladiš

Poměrně útlá brožurka, trochu zdravice Warrena Buffeta, ale přece jen titul, co už vyžaduje určitě zasvěcení do problematiky. Přímé investování do akcií není pro každého.

27.10.2015 4 z 5

Jak dobře investovat do bydlení Jak dobře investovat do bydlení Martin Lux

Spíše sociologický pohled, ale stojí za to číst.

26.10.2015 3 z 5

Zajištění na stáří - Jak se co nejlépe připravit na podzim života Zajištění na stáří - Jak se co nejlépe připravit na podzim života Josef Janda

Kniha je z roku 2012, kdy byl aktuální II. pilíř, o něm a jeho výhodách a nevýhodách se autor dost rozepisuje. V tom je kniha neaktuální na úkor penzijního připojištění, ale je zároveň nadčasová v dalších formách finančních produktů... Dobré si přečíst a zorientovat se.

24.10.2015 4 z 5

Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Evžen Korec

Prakticky a jasně, jak na náku investičních nemovitostí u nás a jejich následné pronajímaní. Praxe bude ovšem trochu složitější.

23.10.2015 4 z 5

Jak rychle zbohatnout. Osvědčené rady i špinavé triky podnikatele na odpočinku. Jak rychle zbohatnout. Osvědčené rady i špinavé triky podnikatele na odpočinku. Andrej Prešovský

Trošku bližší federální pohled na rozvoj osobnosti a podnikání, ale stejně se rady drží poměrně důlsedně amerických vzorů, které mj. najdete v doporučené literatuře. Dozvíte se dost o česko-slovenských nešvarech, např. v ne/vyplácení provizí, ale založit si vlastní fimru a vytvořit zrádci konkurenci, to už fakt chce odvahu.

23.10.2015 4 z 5

Průvodce kapitálovým trhem Průvodce kapitálovým trhem kolektiv autorů

Stučně, jasně, výstižně publikace poskytuje základní iformace o produktech kapitálového trhu. Pravda, dneska se o tomtéž v pohodě dočtete na internetu, ale tady bez nádechu komerční reklamy, jak tak naše investice je ze všech investic ta nejspolehlivější investice.

22.10.2015 4 z 5

Začínáme investovat a obchodovat na kapitálových trzích Začínáme investovat a obchodovat na kapitálových trzích David Štýbr

Stručně, jasně přehledně o investování.

21.10.2015 4 z 5

Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Vladimír Procházka

Procházka je oprávněně označován za českého "Kiyosakiho". Na můj vkus až moc myslí v dolarech. Když jsem se pročítala originální "kiyosakiádou", pořád jsem si říkala, kdy nějaký český autor napíše český ekvivalent se všemi nešvary nejen české nájemní kinderstube. Navzdory značnému kiyosakiování, Procházka tuhle očekávanou úlohu nesplnil. Píše o sobě a svém podnikání, jak je rozvíjel v mnoha oborech. V případě nemovitostí pořád se jen píše o ideálním modelu pronajímání nemovitosti s ideálním hotovostní tokem, jako by neexistovali žádní problémoví nájemníci a výpadky z nájmu, které vás mohou dostat až na hracici exekuce. V Americe se lidé často stěhují, nelpí na nemovitostech jako Evropané. Velký nájemní boom nastal i po krachu trhu s nemovitostmi v USA před pár lety. Ale my pořád trpíme socialistickou výchovou a co není naše, toho si nevážíme a máme sklony spíše ničit... nebo si i na úkor opravdového majitele dokonce přivlastnit.

21.10.2015 4 z 5

Jak žít šťastně na dluh Jak žít šťastně na dluh Josef Janda

Stručně a jasně o finačních produktech a úskalích úvěrů pro laiky. Knížka přispěje k posílení finanční gramotnosti, ale ekonoma z vás neudělá. Výhoda je v tom, že je relativně nová, takže pořád aktuální.

16.10.2015 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Je to opravdu příručka pro naprosté laiky, také s odtupem času by si vyžádala aktualizaci.

15.10.2015 3 z 5

Spořit nebo investovat Spořit nebo investovat Josef Janda

Stručně jasně o finačních produktech pro laiky. Někdy mám pocit, že o takovou brožurku by měl leckdo zakopnout a poučit se, jak peníze vlastně fungují a že peníze samy o sobě jsou tím nejdražším produktem čehokoliv - práce, nákupu i prodeje.

15.10.2015 4 z 5