Velká kniha umění slovní sebeobrany

Velká kniha umění slovní sebeobrany https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56039/bmid_velka-kniha-umeni-slovni-sebeobrany-7EB-56039.jpg 3 12 4

Kdo je pohotový a ovládá umění slovní sebeobrany, odchází ze slovních šarvátek a potyček jako vítěz a s jistotou zvládá i obtížnou komunikaci. Pojďte se naučit, jak se v náročných situacích blýsknout přesně zacílenou odpovědí. Dozvíte se, jak si ubránit svou suverenitu ve styku s lidmi, kteří se k vám nechovají s respektem, jak odrazit dotěrné či neférové otázky, jak zvolit správná slova či které techniky je možné natrénovat, aby vaše reakce pak byly co nejtrefnější. Na mnoha příkladech uvidíte a v cvičeních si natrénujete, jak využívat také řeč těla, jak odvrátit nepřiměřenou kritiku, jak být pohotový před publikem či co dělat, když druhý vybuchuje vztekem. Ať už v osobním životě či v práci: ten, kdo se umí suverénně vypořádat s neoprávněnými útoky, má více času a energie pro opravdu důležité věci.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada

Das Trainingsbuch , 2009

Lily101
05.08.2019

Dvakrát půjčenoz knihovny a ani jednou nedočteno, což když se mi stane, tak se jedná o výjimečnou situaci. I přesto si dovolím dojmy z knihy zde uvést, ale hodnotit s ohledem na nedočtení nebudu.

Za mně moc teorie kolem (počátek-řeč těla, už v tolika knihách omílaná pro mě byla utrpením, ale statečně jsem se obsahem prokousala, následovalo množství technik, jak se bránit, leč údajně záleží na konkrétních okolnostech a je zapotřebí vyšší míra obezřetnosti, abyste se někoho nedotkli a tím nepřekročili mez slovní sebeobrany a útoku/arogance, je(n)ž je nežádoucí).

Věřím, že problematika slovní sebeobrany není jednoduchá, ale skákáním od tématu k tématu a hlavně stylu “vymyšlete si svou ‘hlášku’ sami” knize hodně uškodila. Obzvláště, pokud ty univerzální ‘hlášky’ jsou pro Vás hlavním motivem knihu číst. V knize se sice praktické příklady vyskytují, ale vůči textům uvedených nad těmito příklady, mi to přišlo nedostačující.

hu_87
18.05.2019 4 z 5

Ano, tohle je opravdu knížka, která splňuje kritéria pro příručku, jak se slovně bránit.

Samozřejmě, i zde se najdou jisté nedostatky. Přesto si myslím, že tohle je kniha více uplatnitelná v praxi a lituji, že jsem nesáhla rovnou po této.
U sebeobrany od Pohma mi chyběl ucelenější pohled na celou problematiku. Knihu tudíž vnímám jako užitečnější.

bakjo95
18.04.2016 5 z 5

Přečetl jsem asi za týden a tyto zkušenosti se mi budou určitě hodit, a myslím, že každému, kdo si tuto knihu přečte. Doporučuji - 90%

ladyba
17.09.2015 3 z 5

Pár dobrých rad, ale spíš pro lidi s nižším sebevědomím, zakřiknuté a plaché.