Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Děs Děs David Hidden

Napínavý, syrový příběh na hraně thrilleru a gore hororu.

31.08.2023 5 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Každý od této knihy něco čekal, já se před nějakou dobou naučila nečekat nic a nechat se překvapit. V půlce jsem z pracovních důvodů odložila a znova jsem se ke knize vrátila. Jsem ráda, že se s Karolínou nejen známe, děláme obě v dopravě, ale jsme svým způsobem i na stejné vlně. Každý úsměv a zamávání je i pro mě v práci něčím, co dobíjí baterky. Tady chápu a umím obsah ocenit. Tak ať je těch úsměvů víc než chmur.

29.08.2023 5 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

Pro začátek musím uvést, že existují knihy a Knihy.

Blitonův Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road je rozhodně ta s tím velkým K. Autor jako žurnalista má velký talent na práci s textem a investigativu. Myslím, že nikdo z nás si nedokáže ani představit jaké množství materiálu k soudnímu procesu bylo nashromážděno, natož abychom ho detailně procházeli. Nick to udělal za nás a zvládl toho ještě víc, za knihou nestojí jen nastudování podkladů, ale i stovky hodin rozhovorů s mnoha lidmi, kteří s případem souviseli.

Nehodlám spoilovat, ale věřte mi, když říkám že každý, kdo chce alespoň vzdáleně prozkoumat hlubiny internetu a jeho historie, by měl tuhle knihu přečíst/vyposlechnout. Tato kauza měla celosvětový dopad.

07.07.2023 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Druhá kniha ze série je vlastně prequel. Proč ne?
Bohužel nesedla tolik jako první a zatím mi přijde, že čím víc mrtvol, tím lépe. Bohužel ne vždy. Určitě půjdu i do dalších dílů, hlavně kvůli detailům a severu, ale zatím si úplně nejsem jistá, zda sérii dočtu.

06.07.2023 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nádherný mnohovrstevnatý román, který je ve všech formách geniální (kniha, audiokniha i film). Ať už to berete jako historický román nebo jako detektivku, jde o nadčasové dílo, které bude hltat nejedna generace.

21.06.2023 5 z 5

Alan Turing: Enigma Alan Turing: Enigma Andrew Hodges

Psychologický vhled do duše jednoho introverta, který vědecky měnil svět. Bohužel o Enigmě vám tato kniha moc neřekne, spíše jde o životopisný příběh, pohnutky atd.

20.06.2023 3 z 5

Bafni na něj! Bafni na něj! Honza Vojtíšek

Už při zmínce o této knížce jsem věděla, že v mojí knihovně nesmí chybět. Je veselá, hravá, strašidelná a úžasně namalovaná. Zkrátka po všech stránkách geniální dílo, které by každý, kdo má v rodině malé zvídavé permoníky, měl mít po ruce. Sousedky permoník potvrzuje, teď bafe do špajzky i za sprchový závěs. Prý už se nebude bát, když ví, jak na ně. Díky!

20.06.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Miluji létání, s tátou jsem chodila v devadesátkách na pozorovací terasu letiště Ruzyně a z toho, jak cestoval jsem měla dokonce atlas společností podle ocasu letadla. Bohužel s Emirates a Velrybou jsem zatím neměla tu čest. K tomu pravidelně sleduji Letecký Podcast s Rosťou a jeho hosty a tak jsem o kapitánu Heclovi a jeho zážitcích slyšela dříve než vyšla kniha. Navíc tři z mých současných kolegů, kapitána Hecla znají z ČSA, kdy s ním sloužili, ať už jako první důstojník nebo vedoucí kabiny, takže vím ještě o spoustě dalších věcí z té doby.

Samotná kniha je opět skvěle čtivá, stejně jako u Vladimíra Beneše a jeho cest do hlubin mozku. Zodpoví Vám spoustu otázek, třeba i tu, co s mrtvolou na palubě... Samozřejmě je tam i nejedna zmínka o boji a nevraživostech mezi fandy Airbusu a Boeingu. Dojde i na vztahy na pracovišti, kapitán a letušky, jak je to s letenkami pro personál atd.

Kniha otevírá opravdu velké množství různých zajímavých témat. Fandové létání si rozhodně přijdou na své a hluchá místa zde zkrátka a jednoduše nejsou.

Doporučuji všemi deseti!
P.s.: Čte se rychle a je návyková!

14.06.2023 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Popravdě by mě vážně zajímalo, kam Martin Štefko na tyhle nápady chodí, protože tohle je naprosto geniální. Je to tak moc dobrý, že o hodně přeskočil můj top thrillerů, co jsem četla za poslední roky. Doslova mě přibil ke knize až do půl čtvrté ráno. Chladné, promyšlené, syrové, ale i barvité a erotické. Nutno říci, že jsem otrlá jsem dost, ale taky mám hodně dobrou představivost i anatomickou jako bývalý zdravoťák, zkrátka chci říct, že jsem měla co dělat, abych to prodýchala. Tohle je jedna z knih, která rozhodně bude v mysli dlouho a každému, kdo má rád thriller ji mohu jen a jen doporučit.

10.06.2023 5 z 5

Abecedadas Abecedadas Aphronek

Neotřelé a zajímavé zpracování poezie, velmi dovádějící se slovy. Bude se líbit i nelíbit, rozhodně není pro každého, možná ani pro mě. Nicméně jsem velmi ráda, že se mi dostala do rukou.

09.06.2023 3 z 5

Prokletí na básníky Prokletí na básníky Petr Motýl

Ryszard Milczewski a Wincenty Rózański mě padli do noty, zbytek mnou tak nějak nezachycen proplul.

09.06.2023 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) V zásadě se ztotožňuji s názorem Snapeova.

Na první díl to nemá, mám ambivalentní pocity ještě více než u dvojky, trošku se to táhlo. Některé charaktery dostali méně prostoru nebo skončili nečekaně rychle.
Úplně spokojená nejsem.

Závěr na ostrovech - wtf! Jako jo, asi je to nějaké řešení, ale mnou nečekané a pokud mělo sloužit jako rozvětvení pro další knihy, tak ok, jinak nechci tak rychlý konec. Přijde mi, že autorovi docházely nápady a začal tam cpát páté přes deváté.

07.06.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Jak byl první díl skvělý o to více je vidět, že dvojka je rozdílná. Je tu spousta věcí jinak a ne všechno mi sedí. Tempo je jiné, atmosféra je jiná, místo zápisků Smrtek máme myšlenky Nimba a také větší náhled do světa lidí označených písmenem N, tzv. nezvedenců. Je to sice jiné, ale stále dobré, nedokáži autora předvídat, takže mě děj hezky překvapuje.

04.06.2023 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu mi doporučilo nezávazně na sobě hned několik přátel, ale to až potom co jsem v knihkupectví zhltla anotaci jako malinu. Se zpožděním přišlo na četbu a rozhodně to stálo za to. Četbu kombinovanou s poslechem jsem si moc užila a v podstatě jsem knihu hltala od začátku do konce. Příběh mě opravdu nadchnul. Bylo to čtivé, mělo to zápletku, drama i nejedno překvapení. Chci víc takových knih.

01.06.2023 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Akční béčko, bohužel ke konci už mi Jazz lezla krapítek na nervy. Ve srovnání s Marťanem určitě slabší, nicméně oceňuji spád a rychlost s jakou se čte.

31.05.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Až do konce velmi dobré, bohužel konec byl hodně divoký. Je to kniha, která se mi líbí zejména kvůli hromadě technických věcí, které příběh lepí dohromady. Popravdě nejsem přiliš na ujetá na Robinsonovské příběhy a bez té techniky, bych to asi ani nečetla. Hlavní hrdina tohoto sci-fi románu Mark Watney má dokonalé dovednosti a v zásadě se chová dle ideálů fyzicky i psychicky, až to k realitě má daleko, nicméně bavil mě.

30.05.2023 4 z 5

Ozvěna rybího křiku Ozvěna rybího křiku Kamil Princ

Parádní sbírka dle mého gusta. Vše co jsem od ní čekala, splnila na výbornou, ať už je to morbidita, zábava, horor, neotřelost. Pár jsem slyšela i přímo od autora na čtení v Dark Velvetu. Rozhodně se mi hodí do sbírky ;)

29.05.2023 5 z 5

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Ke knize jsem se dostala naprostou náhodou v knihovně, kdy na mě kvůli nevhodnému odložení jiným čtenářem vypadla z police. Otevřela jsem ji a během chvíle jsem se začetla. Bylo jasné, že se mnou půjde domů.
Knížka je srdečná a zábavná. Byla jsem dokonale vtažena do rodinného života rodiny Bernatských a prožívala spolu s nimi spoustu zábavy, ale i těch pár smutných příběhů. Hlášky mě nejednou donutily vybuchnout smíchy. Když jsem zjistila, že je kniha i v audioverzi a interpretem je přímo autor, musela jsem ji v půlce odložit a zbytek jsem doposlechla. Je to asi TOP toho, co mi tenhle rok sedlo, s jistotou si najdu čas na zbylé knihy.

26.05.2023 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Třetí díl série je za mě rozhodně čtivější než druhý a v mnoha věcech asi i zajímavější vývojem, ale na první prostě nemá. Intriky, zrada, vražda, cizí hlasy v hlavě, posedlost, to je oč tu běží.

25.05.2023 4 z 5

Zpod klobouku Zpod klobouku Jiří Sekereš

Krásná a hravá sbírka plná úžasných ilustrací a nejen vtipem oplývajících básniček. Moje TOP 3: Žežulka, Čirá zlomyslnost a Tripod. Rozhodně doporučuji ke zlepšení dne i nálady.

23.05.2023 5 z 5