Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Pohádky o zvířátkách a o prasátkách zvláště Pohádky o zvířátkách a o prasátkách zvláště Ondřej Zajac

To se prostě nedá a to jsem se velmi snažila a zkoušela jsem ji číst několikrát. Nicméně proti gustu...

22.05.2023 odpad!

Nevypínejte Nevypínejte Anna Beata Háblová

Každý má nějaký vkus a tahle sbírka mi vyloženě sedla. Nutno říct, že mi přišla velmi inspirativní a rozhodně se k ní za pár let ráda vrátím.

22.05.2023 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jako u spousty dalších čtenářů se ke mě seriál dostal dřív. Nicméně za mě skvělý čtenářský zážitek, těším se na zbytek série.

20.05.2023

Vlastnou hlavou Vlastnou hlavou Marek Vagovič

Výborná kniha pro otrlé čtenáře. Politické klima díky investigativní žurnalistice je zde nahlíženo do detailů, které jsou vcelku děsivé. Jelikož mám na Slovensku velkou část rodiny, vnímám toto dění možná více než někteří Češi a tato kniha mi pomáhala se v některých věcech ještě více zorientovat. Za knihou je vidět důkladná a náročná práce žurnalistů, jen tak dál.

14.02.2023 5 z 5

Fantasmagorie Fantasmagorie Jiří Fixl

Nelíbí se mi graficky, ani obsahově... Nicméně svůj název obsahově autor dodržel a vybral tak, že knize sedne jak ucho na hrnec.

11.02.2023 odpad!

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Zajímavá kniha zvláště v době, kdy činy Ruska ve vztahu k Evropě a USA sleduje celý svět více než detailně.

11.02.2023 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha, která Vám uteče. Rozhodně je zde znatelné psychologické cílení více na ženy u kterých samozřejmě podprahově zaryje více než u většiny mužů. Je zvláštní sledovat co se postavám honí hlavou v takovémto měřítku, nejsem na to až tak zvyklá.

11.02.2023 3 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Atmosférické, mnohdy popisově detailní, díky tomu jsem to asi dokázala dočíst. Bohužel jsem v text zřejmě neobjevila cílové sdělení. Vracet se ke knize nebudu.

11.02.2023 2 z 5

Kartinky Kartinky Jan Noha

Sbírka má nádherné kresby od Václava Fialy, leč texty jako takové mne bohužel příliš nezaujaly.

11.02.2023 1 z 5

Pokus o dorozumění Pokus o dorozumění Josef Prskavec

Zajímavá, příjemná sbírka ke které jsem se dostala díky knihobudce. Za mě inspirativní materiál.

11.02.2023 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Málokdy mě kniha tak chytne, ať už příběhem, ale i charaktery postav. Jako zabít ptáčka se ale jasně zapsala k těm, které bych si minimálně ještě jednou za život chtěla přečíst. Sice se dnes řeší jiné věci, ale jistá sdělení jsou nadčasová, takže i dnes dokáží chytit za srdce a dokopat člověka k zamyšlení. Od první stránky po tu poslední... Poutavě vyprávěný příběh optikou nezkaženého dítěte, které ještě neinfikoval zkažený svět a naivně nazírá na politické a společenské dění náročné doby. Jsem ráda, že jsem tuto skvělou knihu, díky knižní výzvě zařadila.

10.02.2023 5 z 5

Ze severu na jih, přes východ a západ Ze severu na jih, přes východ a západ Zdenka Holub Převrátilová

Naprosto famózní a nádherně umělecky zpracovaná publikace. Místy trochu horová, jinde zase citlivá. Labyrint, spojovačka i rozdíly ji krásně a hravě doplňují. Navíc s dětmi jde nad jednotlivými obrazy vymýšlet další a další příběhy. Naprosto geniálni dílo!

03.02.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Příjemná a čtivá duchařina, postavy lehce představitelné, tempo příběhu spíše pomalejší... Zkrátka super oddechovka na šedivé odpoledne.

24.01.2023 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Dlouho, dlouho jsem se nemohla začíst, prvních 80 stran jsem do sebe soukala třikrát. Pak se to konečně začalo rozjíždět a nakonec mám vcelku chuť jít i do dalšího dílu. Kdo má nedůvěru, dejte tomu šanci...

24.01.2023 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Každý rok se snažím splnit si nějakou tu klasiku, kterou jsem měla číst na střední škole. Teď bych si teda nejraději dala do zubů, že jsem toto dílo odsunula a dala přednost jiným. Ano, tato kniha si zaslouží plnou pozornost a je krásným i temným románem ze středověku. Děj se odehrává především v Čachticích a přilehlém okolí a popisuje sadistické rozmary zdejší hraběnky. Tento román má spád i vše co byste v něm čekali... Dobro a zlo, lásku a nenávist, atd. Má to říz, má to spád a je to více než dobře čtivé. Text jsem tentokrát i částečně poslouchala, neboť jsem se s ním nebyla ochotná rozloučit, ani při únavě očí. Audiostopáž kterou jsem měla k dispozici namluvila Heda Čechová, což bylo velmi příjemné neboť jako hlasatelku jsem ji měla opravdu ráda.

18.01.2023 5 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Naivita mladé dívky, hrůzy gulagu, drsný sex a přírodní spiritualita... To je oč tu běží. Více dějových linek, což z toho v druhé části knihy dělá hroznej bordel. Útržkovitě by mě to asi bavilo (linka Vorkuta), celkově fakt ne. Bohužel :(

13.01.2023 2 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Moc historických detektivek jsem tedy ještě nečetla, to je pravda, nicméně příběh Nočního motýla se mi velmi líbil. Sympatické je i patnácté století v Zemích Koruny české. Příběh ubíhá svižně a stupňuje se na obrátkách, lidová bázeň před přízrakem, povídačky o vílách, lehké erotično, ale i surovost některých scén... No, myslím, že bych si dala i další kousek.

13.01.2023 4 z 5

Čtivý příběh popisující dobrodružství hobita Bilba Pytlíka z Kraje, putujícího s trpasličí družinou pod vedením Thorina Pavézy až k Osamělé hoře s cílem zprostit života draka Šmaka a obnovit věhlas trpasličího Království pod Horou. Co je čekalo na cestách a jestli se jim to nakonec podařilo, to už ale musíte zjistit sami.

12.01.2023 5 z 5

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Návrat do dětských let...
Příjemné připomenutí jednoho letního dobrodružství, čtyř dětí, psa, lodního vraku a rodinného odkazu.
Svižná a jednoduchá četba.

10.01.2023 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Velmi příjemné, nenásilné, odpočinkové čtení, které Vám vykouzlí úsměv na rtech, obohacené o pár moudrých vět, které by tu jen málokdo čekal. Jde o takovou jednohubku na šedivé odpoledne.

08.01.2023 5 z 5