kytarka kytarka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna je knihovna v které můžeme prožít jiné životy. Velmi zajímavý námět knihy. Myslím si, že by si kniha zasloužila více stránek a vše vykreslit detailněji.

18.02.2022 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Tak tohle byla jízda! Spisovatelku miluji a nikdy mě nezklame. Knihu jsem měla delší dobu doma a šetřila jsem si ji. Jacob má aspergrův syndrom. Knize se s touto poruchou setkáme podrobněji. Příběh nám ukáže aspoň trochu pochopit lidi kteří mají tuto diagnózu. Já jsem byla do příběhu pohlcena od první do poslední stránky.

10.02.2022 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Luca Di Fulvio nikdy nezklame. Četla jsem všechny jeho romány a všechny se mi líbili. V knihách najdete drama, romantiku, historii.
V této knize jak už název napovídá se vydání do Říma. I když jsem tam nikdy nebyla a znám ho jen z obrázků či TV, tak jsem si ho živě představila. Krásný příběh.

05.02.2022 5 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Zajímavý příběh z druhé světové války, který se prolíná se současnosti. Milý příběh, kterému za mě chybělo něco aby kniha více oslovila čtenáře. Dobrý námět, za mě nedotažený do konce.

30.01.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Tohle byl hodně silný příběh. Píše se rok 1918 a právě propukne epidemie španělské chřipky. Ve městech nastává zmatek a lidé umírají. Zůstává hodně sirotků o které se nemá kdo starat.
Kniha byla velmi čtivá, má zajímavý děj. Jen mě nesedla epidemie, nějak mě tohle téma zmáhá tím, že ho částečně prožíváme. Kdyby kniha přišla před koronou, v mých očích by byla větší bestseller.

16.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tak tohle byla zase jiná Třeštíková. Od paní Řádky jsem četla všechny knihy a každá je jiná. Tato její nejnovější kniha má v sobě několik tajemství a je na každém z nás jestli všechny odhalí. Fakt trefná obálka knihy, nějak jsem ji nechápala, teď po přečtení tomu už rozumím. Začtete se a zkuste najít všechna tajemství ;-)

05.01.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Wow, tak tohle bylo něco! Knihu bych si sama od sebe nikdy nevybrala. Slyšela jsem na ni samou chválu. Přečetla jsem si o čem kniha je a řekla si, že tohle se mi bude asi líbit a líbilo! Za mě topka.

26.12.2021 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Tak tuhle knihu jsem zhltla velice rychle. Od Pauly de mi líbila kniha Dívka ve vlaku, ta byla super Do vody byla hodně slabá a tato je skvělá, vyrovná se za mě Dívce ve vlaku.
Děj je hodně propletený, přeskakuje se tady do budoucnosti, minulosti, přítomnosti. A musím říct, že ten zmatek se mi na tom líbil. Super čtení na dlouhé večery.

09.12.2021 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Knihu jsem několikrát rozečetla a odložila. Teď po několikátém pokusu ji mám konečně přečtenou a rozhodně nelituji.
Mia s Pearl se přistěhují do městečka Shaker Hights. Městečko, které má svůj řád a pravidla. Mia je skvělá fotografka a Pearl je obyčejná puberťačka. Celý život se stěhují jen s tašku osobních věcí, rozhodnou se, že tady již zůstanou.
Myslím si, že seriál bídě taky fajn, po celou dobu čtení se mi promítal obraz, tak že se na něj musím brzy podívat.

04.12.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Patrik Hartl opět nezklamal. Příběh nadějného, ostravského kadeřníka je velmi čtivý. Aleš, který si vybudoval úspěšnou síť kadeřnictví, zažije šílený obrat v životě, který je pro muže nepředstavitelný. Dobře napsaný životní příběh, který se velmi dobře a nenásilně čte.

14.11.2021 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Jako tohle je pecka! Tato kniha má spád a napětí. Celou dobu jsem netušila kdo by mohl být za vraždami, které se za podivných okolností, dějí v odlehlém hotelu vysoko v horách. Hotelu, který je zbudován z bývalého sanatoria. Luxusní čtení na podzimní večery.

12.10.2021 5 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Boží kniha, boží příběh. Přesně tohle jsem potřebovala. Pokud mate čtecí krizi tohle vás vtáhne. Velmi dobře se kniha čte, vytáhla mě do děje a nechtěla jsem přestat číst.

05.10.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tohle bylo hodně zajímavé a napínavé čtení. Příběh rodiny kde hlavní roli hraje tchyně, kterou ne každý má rád.

23.09.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Moje první kniha od této spisovatelky a jsem nadšená! Dlouho jsem nečetla, tak dobrý thriller. Jako hlavní postava je zde Lucy, která je spisovatelka. Velmi dobrý námět, doporučuji přečíst.

14.09.2021 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Na knihu jsem narazila náhodou, četla jsem na ní pochvalnou recenzi. Vypadá nenápadně, z kolekce harlequin. Nenechte se odradit, protože tohle je fakt pecka. Hledání staré apoteky v Londýně ně fakt bavilo.

14.08.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Za mě rozhodně patří k nejslabším knihám od autora. Těšila jsem se na hlavní hrdinku Slovan, která je jiná než jinde v knihách s podobnou tématikou.

06.08.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha se mi moc líbila. Celou dobu co jsem jí četla, tak se mi v hlavě promítal film. Tohle chci vidět na filmovém plátně!

18.06.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Velmi čtivá a napínavá kniha. Rozhodně patří mezi ty lepší od této spisovatelky. Hodnotila bych ji jako relaxační.

31.05.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mě tohle nejslabší kniha paní Mornštajnové. Není špatná, není blbě napsaná. Jen příběh mi moc nesedl, nechytil mě za srdce, tak jako ostatní. Je to moc smutný a krutý příběh. Je to něco co se opravdu mohlo stát a teď by jsme byli všichni úplně jinde…

23.05.2021 3 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Kniha by se určitě dala stylově přirovnat k S. Kingovi. Mě tento styl moc nebaví, tak z knihy nejsem moc nadšená. Nicméně se velmi dobře četla a domnívám se, že je dobře napsaná. Jen ten děj není moc pro mě.

17.01.2021 4 z 5