Kuffenbach Kuffenbach komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po zhnusení tzv. severskými detektivkami, je toto balzám na mou čtenářskou duši.

Pokud hrajete počítačové hry, víte, že některé vypadají skvěle, ale jaksi hratelnost nic moc. Jiné vypadají jako Quasimodo, ale ta hratelnost!

Tato kniha je druhý případ - nehledejte květnatého Shakespeara, nebo Homéra, naleznete "pouze" úderného a skvělého Cartera! Těším se na další díly.

11.09.2020 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Má Bible, můj průvodce životem, má láska. Přečteno mnohokrát, stále funguje. Žádná kniha mě neovlivnila víc, nedala mi víc. Co by udělal na mém místě Anjin-san? Ani nevím, kolikrát už jsem se ptal.

Dómo, Clavell-sama!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tento hype mě tedy dlouho míjel, ale byl jsem před půl rokem v místní knihovně a nějakým omylem jsem byl Zaklet. Ten polský pisálek má šmrnc, pravím s odstupem. Jsem překvapen, poněvadž jsem se bavil.

11.05.2023 5 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Už to bude drahně let, co jsem na půl ucha poslouchal češtinářku, jak nám ignorantům cosi čte. Najednou slyším "a dvěma ranami má prostřelený bok"... cože? COŽE???

No, změnilo mi to život. A on to všechno napsal do 18 let. S Villonem tvoří dvojici mých osobních bohů. Nejradši mám Starou skříň (imho v tom období psal své top básně).

16.08.2021 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

4.5 hvězdy.

Petrolejové lampy zhasly, aby Štěpka mohla zářit (aspoň doufám, po tom všem), ale než se tak stane, dozvíte se, jak je dnes žití jiné, snad jednodušší...

Ale pozor, zdá se, že tak trochu cítím slabou vůni petroleje.

09.09.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Co to jako mělo být?

10.07.2020 odpad!

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Ten pocit, když zaujatě posloucháte vogonskou poezii, opodál zhasla vaše rodná planeta, a vy jste vysmátý, protože zabalený v ručníku s výšivkou XLII.

22.05.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Vcelku jsem byl překvapen. Do červené knihovny to sklouzlo jen na několika místech (spíše v novější části průběhu), na druhou stranu mě to zas až tak nedojalo - přece jen jsem muž a taky jsem už něco zažil ;-). Čte se to celkem dobře, atmosféra válečné Francie zajímavá.

10.05.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Rozpačitost. Přiznávám, první díl mě nadchnul, ale tady vlastně není nic nového. Několik WTF momentů(negativních a trapných), mysticismus (omg!), naprosto zbytečný a potíže plodící Garcia... Zklamání.
Tři hvězdy jen za to, že se mi to četlo svižně. K dalšímu dílu mířím velmi opatrně.

15.09.2020 3 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

U pisálků me zajímá, zda "umí psát". Je to značně subjektivní věc a schopnost ji poznat jsem brousil mnoho let, na mnoha knihách.

Páral psát umí, jako jeden z mála českých autorů. A tato kniha není výjimka.

07.07.2020 5 z 5

Plavovlasý cyklón Plavovlasý cyklón Jenő Rejtő

Příjemné čtení, povzbuzovač dobré nálady. Často jsem pozvedl pobaveně koutek úst, já - starý bručoun! Považte.

14.08.2018 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tak není to úplný průser, jak jsem tak nějak prorokoval u minulého dílu, ale... Od půlky jsem už jen čekal, až to nějak skončí. Celá ta zápletka byla over-the-top a ne moc uvěřitelná, a vůbec mě to nebavilo. Zdá se, že exkrement dorazil do ventilačního systému, jak se říká. Craven vyčerpal svůj potenciál - to se stává, když to sekáte jak Baťa cvičky. Další díl asi už vynechám.

04.08.2023 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Takže asi takto: je to Eko agitka, o tom není pochyb. Na druhou stranu je nejasné, na které straně barikády nám autor vlastně stojí. Na třetí stranu se to čte skvěle. Na čtvrtou stranu jsem v tom stylu psaní našel Kulhánka v kombinaci s Páralem, a to můžu. Na pátou stranu tudíž následuje 5 hvězd a titul Překvapení roku. Našincům a jiným hovadům doporučuji!

11.07.2023 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Není to hloupé, děj to má, nečekejte Jméno růže. Solidní detektivka.

11.05.2023 4 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

A mě se to líbilo, žádná kniha-tlustoprdka, takže poměr zábava / čas velmi dobrý.

Amerika před Velkou válkou podaná parádně, spousta odkazů na různé události se mihne jen tak mimochodem, což přidává na sugestivnosti. A to je to, co hledám. Bod navíc za překlad, povedl se. Spousta těžkých slov. Parazol třeba.

03.09.2020 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

V celé sérii tato kniha vybočuje. Naštěstí směrem nahoru. Finsko je krásná země, ale to snad už víme všichni, ne?

22.08.2019 5 z 5

A znovu láska A znovu láska Jan Skácel

Mistr píše mistrovské básně. Nečeká potlesk, obdiv, slávu. Snad jen trochu soucítění a zamyšlení.

Bravo!

22.05.2018 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Naprosto vynikající záležitost, které dávám přednost před DC, Marvelem, i Čtyřlístkem(považte!).
Máte-li možnost, Slovácké divadlo a jejich RŠ je skvělá volba, plantážníci.

21.05.2018 5 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Od Hassela jsem četl asi vše, tak to tady shrnu.

Neznám lepšího autora knih o válce. I když tam třeba nebyl, po čertech dobře to popsal. Navíc mnohdy vtipně. Pokud jste byli na vojně, víte, že vše je možné, zvlášť cylindr, nebo Drobečkův "sloní pesar".

Silný zážitek, každá ze Svenových knih. Jsou o přátelství, ale hlavně o tom, co je ta válka vlastně zač.

Sayonara Sayonara James Albert Michener

Pokud máte rádi Japonsko... Pokud máte rádi lásku... Pokud máte rádi krásné, smutné příběhy... Pokud máte rádi dobré knihy...

Čtěte.