Kudík Kudík komentáře u knih

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Zatím se podle mě jedná o nejpovedenější titul od autorky. Nechybí vtip, celkem originální slovní přestřelky, sympatické postavy i mimo Blaire a Ronana... Velké mínus je, že při čtení dostáváte chuť na sladké. Na konci jsem si říkala, že na tom něco bude, když šlápnete do psího lejna, což nosí samo o sobě štěstí (i když to nas...štve :) ), ale navíc ještě ozdobeného květinou. Hodně sladký a čtivý příběh s neodpovídající obálkou. 4,5*

25.10.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

(SPOILER) Možná jsem udělala chybu a měla jsem vydržet do vydání 4. dílu, protože co díl, to zábavná vsuvka ... nejdříve kempování, poté děti a nyní kachny, kozel a beran a ťuk ťuk... tvrdý povrch :)
Jsem teď zvědavá co bude následovat u Chrise, protože jeho cestování jistě také něčím originálním pobaví.
Ohledně malířky jsem měla podezření, ale když o tom nebyla z počátku žádná zmínka, tak jsem si říkala, jak to bude uvedeno a odhaleno. A identitou "baletky" jsem si byla téměř jistá. Co mě překvapilo bylo, že se Pinkie Leroo prozradila tak brzy Edgaru Moffatovi, mimořádnému garbologovi, protože mi přišlo zvláštní, že by Elliot uvedl informace a plné jméno Kate jen tak, při anonymním chatování, a dále jsem čekala co se vyloupne z Daniela. A on ho v závěru jen nabral beran. :)

22.08.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

(SPOILER) Opravdu velice dobře čtivé, místy i vtipné, i když scénu s Bessie a celým kempováním nic nepřekonalo. :) Připomnělo mi to i pár vlastních zkušeností ze stanování. :) Za mě byly nejlepší postavy Tristan, Alan a Molly (zde hlavně hlášky a akce s (ex)manželem). Ohledně hlavních mám pár výhrad, např. Jaye ani za zlaté prase, do Milesova klubu nikdy..., ale Jim, to byla jiná kapitola. Co udělá stres už s tak velkým neurotikem. A Emily jsem tu její fúrii odpustila, protože osobně bych u jistých situací jednala ještě hůř, jen chudák kytice.
Každopádně mi přišlo hodně pokulhávající to vyšetřování s únikem zpráv do Gazette. To opravdu není jedním z prvních postupů ověřit (pracovní) historii svých zaměstnanců, než se to odhalí z drbů? Další věcí je, když vyšetřovatel nevyšetřuje, ale balí kolegyně a "náhodou" se s Emily vyfotí v kompromitující situaci? Tady ryba smrděla od vrchu, takže bych šla jako ohař po stopě a zamyslela se i nad firemním právníkem, který tyhle nýmandy ze soukromé vyšetřovací agentury dohodil. A rozuzlení spočívá v amatérském sledování a odkupu ntb, který pachatelé nezničili, ale dali nevyčištěný do zastavárny? Tohle byly chvilky jak z béčkového hororu, a za to strhávám *, protože mi to přišlo nedomyšlené a nedotažené.

21.08.2022 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Pohodové romantické čtení s docela originální a zajímavou zápletkou při seznámení ústřední dvojice Libby a Killiana. Ona celá skupina Kill John měla něco do sebe, a to vč. Brenny a Scottieho. Jeden člen mi přišel trošku jako "kříženec" Bena s Mallem ze série Stage Dive. :) Zatím má série 4 díly, ale předpokládám, že se svého šťastného konce dočká i Whip. Kdo má rád celkem velkou dávku romantiky z "rockového" prostředí s přiměřeným množstvím vtipu, ten si přijde na své.

01.09.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tak to zase bylo....., bezmála stejně dobré jako první díl. Sice jsem měla trochu problém s pár jízlivostmi u Emmy, protože takhle se nejka přece nechová, ale Rev vše zdatně zachránil. A to doslova. U Emmy byla velkým plusem Texy. Z poděkování autorky až mrazí, že se setkala a vyslechla si příběhy o týrání dětí, kyberšikaně, sexismu atd. Naopak se mi líbila propagace Jiu-jitsu, a to v průběhu celé knihy, jako pomůcky na vyrovnání se s traumatem a jak se dá snadno zvrhnout v muchlování. :)

16.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

(SPOILER) Tomu říkám opět pohlazení na duši. Krásné, nijak komplikované čtení, kde objevujete a cestujete společně s Lucy a Alexem. Já se dozvěděla zajímavosti z Islandu, např. o jejich jménech a příjmeních, i když mi některá dělala trošku problémy. Dále se mi líbil popis polární záře, vodopádu, gejzírů, zážitek na ledovci... Alexe jsem si oblíbila již v "Cukrárně...." a naštěstí jej autorka ponechala totožného. U Lucy to bylo trošku horší, ale zase jsem se při některých akcích s její partičkou z Islandu zasmála. Jsem ráda a i věřím na druhé šance (třetí už ne). :)

21.10.2020 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Bianca Brannenová jako Drobek nebo také malá Texasanka, která měla neuvěřitelně skvěle trhlou o dvanáct let starší sestru Connie, bezvadného švagra Richarda, a o bratranci Boogiem ani nemluvě, byla skvělá, ale ..... Zapatu mám ráda, její knihy v rytmu slow burn romance vyhledávám, s hrdiny se bavím, avšak v tomto případě mi to přišlo současně úžasně vtipné (různé akce se sestrou, porno v úterý atd. :) ), ale také hodně opakované myšlenky a na můj vkus i trpělivost moc slow bez větší akce. Přesto díky Zacovi, který si zůstal ze "Srdcem proti zdi" podobný a věcem kolem Lenivé pekařky to bylo stále nadprůměrné čtení. Kdo mi zde dal hodně zabrat byl Trevor. Kde je ten, co měl rozpory s Vanessou a Aidenem?

A technická poznámka ke knize u sekce "O autorce", kde je s ohledem na její věnování a poděkování jasné, že její milovaný čtyřnohý Dorian zemřel a vyznívá to, že je to vloženo automaticky bez přečtení a korekce.

16.11.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Autorka píše celkem nápaditě a zde od ní máme opět romantický příběh s pozadím ze sportovního prostředí. Nova a Ronan, i s jeho až posedlostí Star Wars, kteří jsou ústřední dvojicí a mají osobitý způsob seznámení. Oba dva si prošli svým a každý zažil jistou životní ztrátu a zklamání. Naštěstí mají přátele v podání Tucka (který mě v druhém díle překvapil, protože jsem z něj zde měla naprosto jiný dojem), její mladší sestry Sabine, vlezlé sousedky Lois, Skeetera a Sonii (jejichž interakce mě nesmírně bavili), svěřenci Caleba, Tobyho, Bruna a Mila...., vč. domácích mazlíčku Sparkyho a Doga. Opravdu jsem si u této partičky dobře bavila. Bydlet v Blue Belle je z části očistec a z části ztřeštěná maloměstská komedie. 4,5*

28.08.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Super obálka, skvělá hrdinka Lily, parádní tým ragbistů a jejich Haka v čele s Alexem a Jackem = v kostce má 4. kniha od autorky. Shodou náhod byl v mé předminulé knize také Ben, a v hodně podobné pozici. Ohledně jeho postavy jsem čekala trošku víc, např. vysvětlení proč ta změna, a to Ben nyní a Ben před více než rokem, anebo jisté klišé v podobě nadřízené či nedodržení smlouvy. V závěru jsem ráda, že na má očekávání nedošlo. Zatím jedna z nejlepších knih od autorky. Nejvíce si cením originálního sportovního prostředí a hned jsem také zkoukla pár pokřiků a sestřihů na YouTube. :) Lepší 4,5*.

14.02.2023 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Zajímavá kniha, i když na to co se v knize dělo i nedělo byla překvapivě dlouhá a přesto čtivá, aneb jak se z architektky Josie stala chůva Dauphine, která byla přímo zlatíčko. Ono těch zajímavých a zábavných postav zde bylo vícero, např. celý personál na jachtě, kde asi nejvíce perlili Evan a Rod, dále kamarádka Meredith, a i maminky měly své světlé chvilky. Popisy krás míst více zastínily popisy jídel, ale to nijak nevadilo. Líbilo se mi používání francouzštiny, i když sama znám jen pár slovíček. No a u večeře a mušlí jsem se smála spolu s Josie a Xavierem, protože je to pravda. :) Ideální záležitost k vodě a za mě 4,5*.

06.08.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

(SPOILER) Jedná se o mojí teprve druhou knihu od této autorky a cca pátou s hlavní hrdinkou, která je poznamenána ohněm, ať již z požáru nebo autonehody. Vždy si říkám, jak moc popáleniny bolí, a poté co je horší, zda tato bolest, či posměch, zírání a v tomto případě přezdívka "Topinka", srabácký odchod přítele, anebo počínající demence babičky? Grace mi přišla skvělá, zato Westa autorka vykreslila jako drsňáka, ale v závěru byl trošku moc sladký. Přesto.... parádní čtení.

"Nikdo z nás není dokonalý. Protože nakonec jsme všichni jen fénixové, kteří se zvednou ze svého popela a s konečky křídel zakalenými ohněm letí k neznámému cíli."

06.01.2022 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

(SPOILER) Zajímavý příběh, kde se autorka inspirovala skutečnou přírodní katastrofou, od které právě uběhne 10 let.
"Bez varování, bez jediného náznaku, že se něco takového chystá, došlo 22. března 2014 nedaleko města Oso ve státě Washington k sesuvu celého horského svahu. Utržená masa půdy s sebou strhla pětačtyřicet domů a tragédie si vyžádala třiačtyřicet lidských životů."
Hlavní postava tohoto fiktivního příběhu je Annie Marlowová, která při této katastrofě přijde o svojí rodinu. Cca rok a půl trvá, než je schopná opět začít fungovat, protože původně měla být s rodinou a trpí tzv. syndromem přeživších. Dá na radu své sestřenice a vrátí se do míst svého dětství, kde s rodiči a bratrem trávila část prázdnin, do pronajaté letní chatky. Zde se seznámí se svojí nájemnicí a kramářkou Mellie, která trpí jistou obsesí a není zrovna jednoduché se s ní spřátelit. Dále s malířem a zachráncem všech možných zvířecích tvorů Sethem Keatonem, který byl až na jisté "škobrtnutí" a řešení vztahových záležitostí dokonalý. Nalezne zde pár dalších nových přátel a hlavně zasloužený klid a šanci na nový začátek.

11.02.2024 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

(SPOILER) Kniha má velmi slibnou anotaci, začátek a % hodnocení, navíc se mi líbí zápletky ohledně dohodnutých manželství, ale zde to bylo ..... v kostce Rose a Jack v jejich manželství jako pozvolna se potápějící lodi, kdy největším ledovcem je Jack, ale přesto jej Rose na dveře vpustí. :)
První třetina, kdy se poznávají a oťukávají, Rose má specifické hovory s Jackem, který pouze mlčí a mračí se, protože to nepobírá, to bylo parádní. Navíc otevírání Kavárny na Růžku, Jackova výpomoc a podpora ve zdraví i nemoci, to vše bylo super, ale závěrečné vysvětlení ohledně vydírání exsnoubencem Joshuou, to mi prostě nesedělo. Přiznám se, čekala jsem něco víc propracovaného a promyšleného. Také mě napadlo, že za zrušením zásnub je sestřenka Jodi, a to by mi asi dávalo větší význam, i když zvolená varianta nebyla nejhorší, ale přesto mi to přišlo zvláštní a od renomovaného právníka silně naivní. 3,5*

10.01.2024 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Nečekala jsem, že to bude tak příjemný a relativně málo násilný příběh z mafiánského prostředí. Cassio (31) ztratil svojí manželku Gaiu, naštěstí zůstaly v pořádku děti, bezmála tříletý Daniel a půlroční Simona. Protože potřebuje manželku (hlavně jako chůvu) a sňatky jsou v této grupě domluvené, smíří se s vidinou čerstvě osmnáctileté Giulie. Musím říct, že některé tradice, i když dodržované po staletí, mi přijdou na dnešní dobu za zenitem. Giuliin příchod do její nové domácnosti, i když byla tak mladá, měl blahodárné účinky jak na obě dvě děti, personál a hlavně Lulu, která za to, od koho a komu byla darována, nemohla. A Cassio, i když muž dvou tváří a vyššího věkového rozdílu, měl na mafiánského nižšího bosse jistý charakter. Autorka píše velmi čtivě a určitě si ráda přečtu něco z její další tvorby.

06.01.2024 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Jednoduché a příjemné čtení s osvěžujícím truhlářem Hudsonem Strongem a sešněrovanou právničkou Rebeccou Madisonovou, která s postupujícím počtem stran trochu povolí a promění se v Becs. Bavila jsem se nad tím, jak je dokonalá právnička s důrazem na neprůstřelnost smluv, ale zrovna v tomto případě jí to až tak nevyšlo. Ještě lepší je poznávání rodin, a to jak Hudson plynule zapadne a okouzlí její rodinu a Becca žasne nad tou jeho, která je náramně bezprostřední a jeho sestry DD, PP a CC naprosto úžasné, hlavně v případě porozchodové terapie. Líbí se mi narážky a pocta romantickým filmům a komediím v podání Samotář v Seattlu, Dokonalá partie, Pomáda, Návrh.... :)
Pravda, Rebecca sice není úplně pozitivní hrdinka a občas máte chuť jí vzít kabelkou, aby se jí rozsvítilo, ale přesto někdy svojí reakcí překvapí, jako mě tato kniha. 4,5*

06.11.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Thrillerem bych tuto knihu zrovna neoznačila (možná jen počtem zavražděných žen), označení detektivní román sedí již lépe. Agentka FBI Laurel Snowová byla neuvěřitelná, a to v dobrém slova smyslu. Přímočará, přátelská (aniž si to uvědomovala), se zajímavou rodinou, např. strýc Carl hrobník, matka Deidre bylinkářka, která mi jako jedna z mála postav hodně napověděla svým panickým atakem a vzpomínkami při něm. Koníček, který Lauren pomáhal soustředit se byl ještě zajímavější, než že studovala vysokou školu od 11let. Autorka skrz postavy zdárně mlžila, sem tam něco naznačila, ale vzápětí zase ubrala nebo nastrčila jiného podezřelého, takže člověk sbíral střípky a chabé stopy. Kdo mi nevýslovně lezl na nervy byla Abigail, a proto jsem i na základě posledních slov "pachatele" zvědavá, jak to s ní bude dál a na co Lauren s pomocí bručivého Hucka, chlupatého Aenease, skvělé Kate (+3V) a Waltera, protože věřím že zůstanou tým, přijdou. 4,5*.

23.10.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

(SPOILER) Od autorky jsem prozatím přečetla vše, co u nás dosud vyšlo a hodnotit tuto knihu pár slovy by bylo jako "hezky roztomilé, ale....". Slow burn styl mi vyhovuje a nijak mi nevadilo, že cca prvních 40% knihy je mezi Ruby a Aaronem pouze v rámci korespondence (dopisy, emaily, chat...). Spíše naopak, byl to zajímavý a pozvolný způsob seznamování se s hlavními postavami a jejich zázemím. Já si i díky těmto dialogům říkala, jací asi oba dva jsou, ale právě ta realita v druhé polovině knihy byla tak jiná. Ruby až moc uslzená a introvertní, no a Aaron, který byl v vzezření poloboha (oproti obálce s hnědými kukadly!!!), se nějak moc často červenal a nepůsobil tak sebejistě, i když měl mezi 20-30ti děvčaty. :) Sice knihu hodnotím jako nejslabší autorčinu, ale i tak jsem se u ní dobře bavila a sem tam i zasmála. Konec mohl dostat ještě pár stránek a upřímně závidím těm, kteří ještě nečetli "S láskou, Lukov", kde je příběh mladší sestry Ruby, v podání Jasmine.

31.05.2023 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Elara, která se nevidí jako lékařka a snad budoucí astronaut Noah jsou ústřední dvojicí, ale já se nějak o to víc těším na následující díl s hercem a automechaničkou.
Noah byl sice férový chlap, ale co ten rozchod (resp. jeho provedení) s Annie? Těch kiksů tam bylo vícero, ale nechci spoilerovat. Jsem opět ráda, že se zde mihnou i postavy z předchozích částí a z nových mě nejvíc bavila Rebecca. Možná, kdyby se dostala na scestí, tak se také dočká vlastního dílu. :)

25.12.2022 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

(SPOILER) Zajímavé, že mi zde hodně k jistým dvěma postavám napověděla rozbitá žárovka v lampičce u Raleye ve srubu. Ohledně slavné čtveřice hrdinů jsem si od začátku myslela své, hlavně to, že než mít Jaye Burgesse za přítele, tak být raději jako Delno a chovat tři nevycválané a zablešené psy. ;) Jinak se občas Britt i Raley chovali silně nebezpečně a nerozvážně a moc mi neseděla ta scéna, kdy byla Britt i s autem vytlačena ze silnice, ale Raley ji se svým pickupem dohnal (cca za 30vteřin) a pachatelé do toho mizeli v dáli... To si ostřílení zabijáci nepočkají a neověří, aby jim zamýšlená oběť nevyplavala, anebo si nevšimnou, že je dojelo auto? Mimo toto je kniha parádní s pár zvraty, překvápky a lidskými pochybeními, i když např. někde zapomenout zbraň je vážně na bednu a u policisty/hasiče celkem nečekané.

09.09.2022 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Začátek je vtipný, veselý a hravý, ale pak to nabere grády. Přiznám se, že takový zvrat jsem nečekala. Ve výsledku mi bylo více líto Sloan, než-li Kristen, protože jsou věci, které jsou konečné a věci pozměněné, ale nadále fungující. Kristen mi dávala občas zabrat, tou dvojí signalizací a tvrdohlavostí, ale Josh byl doslova poklad. Příjemné překvapení pro mě bylo povolání hasičů Joshe a Brandona. Líbila se mi poznámka autorky v samotném závěru a vysvětlení "šťastného konce". Ráda si přečtu další díly, hlavně se Sloane.

02.08.2022 5 z 5