Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala ke čtení, ale stálo to za to. Neuvěřitelné, jak před relativně krátkou dobou ještě lidi žili. Jak si neumíme vážit toho, co máme. Hezky napsané a už se těším na objevování míst z knihy a zejména na šikmý kostel.

14.03.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Mě blízký humor, skvělá kniha!

14.10.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Napsáno 1949?? Neuvěřitelné, silné. Kniha mě zasáhla svým přesahem do dnešních dní. Resp. připomínala léta nedávná, ve kterých jsme žili pod jednou vládou a bohužel se prolíná i do dnešních dní a připomíná některé jejich fragmenty. Doufejme, že půjde jen o minulost a přítomnost a budoucnost bude jiná ;) Opět děkuji P. za tip na čtení!

11.11.2018 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Po dlouhé době opět Nesbo a tentokrát bez Harry Hole. Skvěle napsaná detektivka, kde i přes to, že je hlavní postava vrah, tak jí člověk snad i rozumí a přeje, aby to dotáhla do vítězného konce a začala nový, lepší život. Svižné, patřičně seversky ponuré,...

17.03.2021 5 z 5

Třetí kniha od Murakamiho, třetí osobitý příběh. Tajuplný, niterný děj s otevřeným koncem. Kniha nad kterou přemýšlíte i po jejím dočtení. Hledáte sami sebe v náznacích chování postav i v otevřenosti citů. Těším se na dalšího Murakamiho.

28.08.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ač je kniha spíše pro dospívající, oslovila mě. Vážné téma, osud dvou mladých - nevyléčitelně nemocných. Možná i tím, že kniha vyvolala spoustu osobních vzpomínek, bylo úžasné ji číst.

22.02.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry je bůh! :-D Opět přežil, co by jiní nedali ;)
Kniha byla opět čtivá, napínavá, rychlá, pro mě vrah překvapením, ale jako vždy jsem si to užila :)

24.03.2020 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Úžasný exkurz do doby přelomu 19. a 20.století. Zatím nejzajímavější životopisná kniha. Zřejmě díky pohledu na tehdejší dobu – jak lidé žili, počátky fotografie, automobilismu, námluvy děvčat, do kolonky povolání si ženy psaly „vdaná“. Od Agathy Christie jsem nečetla zatím jedinou detektivku. Možná to někdy napravím. Každopádně její životopis mohu jen doporučit, velmi čtivé, dobrodružné i poučné.

24.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivé, fajn zápletka, jen snad takové ty záchrany hlavních hrdinů na poslední chvíli a ještě opakovaně .... ;)

11.01.2023 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Poutavé čtení, kde se v kapitolách prolínají různé děje, které míří do stejného bodu, resp. ke společným poutům různých lidí.

11.12.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silné téma, čtivé i přesto, že se jedná o hrůzy pracovních táborů a zacházení s lidmi.

03.01.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha měla poměrně spád a překvapil mě konec, nečekala jsem takové rozuzlení.

10.10.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi čtivý příběh, poutavě napsaný příběh jedné rozvětvené rodiny a jejího osudu.

03.12.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvěle napsaný cestopis. Vtipně, s nadsázkou, sebeironicky i sebekriticky,...styl Ladislavova vyprávění je mi velmi blízký. Nejen, že jsem získala povědomí o místní kultuře a lidech, ale také jsem výborně pobavila :)

04.04.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nezatížena seriálem nebo recenzemi - zajímavé čtení. Tentokrát dystopický román, velmi čtivý, protože se teprve v průběhu čtení dostáváme k tomu, jak to všechno vzniklo, jak se hlavní postava dostala tam, kde teď je. To mě stále pohánělo kupředu. A po přečtení si nezbývá přát nic jiného, než že je to psáno proto, aby se nic z toho v budoucnu nestalo - jak říká sama autorka.

05.03.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi čtivé, pěkně napsané. I když se snad člověk nechce dozvídat více o osudech postav, protože tuší, co se bude dít, nejde přestat a najednou je konec. Ale pouze knihy a jednoho příběhu. Myšlenky čtenáře se stále k tomuto těžkému a smutnému tématu vrací.

19.04.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Začneš číst a nemůžeš přestat - jak to všechno skončí?? Parádní, čtivá kniha...těžko říct, kde leží pravda..

28.02.2024 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Napínavá a příjemně napsaná detektivka.

16.12.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Svižné, čtivé, znepokojivé..Delaney opět nezklamal!

20.11.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

I přes strašné téma, velmi čtivá kniha. Na začátku jsem se lehce ztrácela, ale propojení dvou příběhů a jedné paralely je zajímavý nápad.

28.03.2021 4 z 5