kormoran78 kormoran78 komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Výborně napsané, výborně vymyšlené, čtivé, zábavné. Lahůdka pro milovníky napětí. Jsem docela zvědavý na chystané filmové zpracování.

07.01.2015 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Předně musím říct, že jsem čekal nějaké zajímavé příběhy plné napětí a aspoň nějaké akce. Buď jsem z anotace neodhadl správně, o co vlastně půjde nebo jsem se nechal až nadmíru ovlivnit démonickou obálkou. Buď jak buď, jde vesměs o vyprávění policisty, který pracuje ve skupině zabývající se nadpřirozenými jevy. Samo o sobě to zní lákavě, bohužel se musím přiznat, že vyprávění o případech, které řešil, bylo dost, abych tak řekl "na jedno brdo" :-) Moc napětí to nepřineslo, ale musím se přiznat, že párkrát jsem se zaposlouchal do ruchů v domě, zda se neprojevují příznaky posedlosti démonem. Jestli jsem se třeba tím,že knihu čtu nestal cílem zlých duchů s cílem posednout mě. Ve vyprávění je totiž vloženo i něco "teorie", takže se dozvíte něco o démonech, o fázích posednutí, o historii vymítání atp. Na konci jsou dokonce uvedeny modlitby, které je možno používat. Zajímavé čtení, ale očekával jsem trochu víc.

05.01.2015 3 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Já jsem z toho světa, který vytvořila Vilma Kadlečková, nadšený a opravdu se těším na to, kam vlastně celá sága směřuje. Trochu si odpočinu a vrhnu se na třetí díl :-)

13.10.2014 5 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Pro fanoušky Doktora příjemný zážitek, pro skalní sci-fisty spíše halucinace. Ztřeštěná oddychová sci-fi, která se lehce louská. Jedinou výtku mám k občas zvláštnímu stylu vyjadřování Doktora a Clary. Některé dialogy a výrazy mi přišly hrozně krkolomné (takhle by si Doctor a Clara nepovídali - možná). Snad to bylo překladem, možná mám málo fantazie :-) Jinak super oddychovka, jsem rád, že JOTA knižního Doctora Who a jeho modrou budku importovala do Česka a doufám, že se brzy dočkám i dalších dílů.

18.09.2014 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Přes počáteční nedůvěru, se kterou jsem k této knize přistupoval jsem svůj postoj změnil a první díl plánované pentalogie si mě získal svými postavami, svým námětem, svými překvapivými zvraty a těším se, až se do světa/vesmíru Mycelia vrátím dalšími díly.

03.09.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Opět standardně dobrá Kingovka, která využívá postavu Dannyho Torrance z dnes již klasického Osvícení. Je to čtivé a napínavé a to je asi vše, co k tomu lze dodat :-)

22.04.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Pro mě osobně mírné zklamání, čekal jsem trochu více tajemství, bohužel jsem pachatele vzhledem k "indicíím" tušil téměř od samého počátku. Žádné zásadní překvapení mě na konci nečekalo. Na druhou stranu musím přiznat, že příběh se dobře čte a určitě sáhnu i po další knize stejné autorky.

29.11.2013 3 z 5

Rej stínů – Povídky k poctě Raye Bradburyho Rej stínů – Povídky k poctě Raye Bradburyho * antologie

Měl bych říct, že mám rád Raye Bradburyho a jeho dílo. A musím říct, že tento výběr povídek, kterým se obdivovatelé a přátelé Raye Bradburyho pokusili vzdát mu čest a dík za to, že mnohé z nich inspiroval a přivedl na spisovatelskou dráhu, se opravdu vydařil a téměř z každé povídky je cítit ono tajemné kouzlo jeho světů.

13.11.2013 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Velmi čtivý thriller o zákulisních hrách s masami. Důstojné pokračování příběhu [game], naopak bych řekl, že bylo o něco napínavější. Opět nechybí několik tajemství, zvraty a spiknutí celosvětových rozměrů.

11.10.2013 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Ačkoli jsem k této knize vzhledem k tématu přistupoval s jistou skepsí, vyloupl se z této knihy jeden z nejzajímavějších postapokalyptických románů, který se mi kdy dostal do rukou. Příběh je velmi zajímavý, chytlavý, několikrát jsem pocítil lítost, když zemřela některá postava. Jsem opravdu velmi zvědavý na pokračování a doufám, že autor udrží tempo i napětí.

08.10.2013 5 z 5

Pochoutka Pochoutka Muriel Barbery

Četl jsem po výborné knize S elegancí ježka. Toto dílko mne bohužel zklamalo, několikrát jsem měl chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit. Oceňuji ale jazyk a styl, jakým je napsána, díky košatým popisům chuťových a vizuálních požitků hlavní postavy příběhu jsem několikrát měl chuť jít vybrakovat ledničku :-)

27.09.2013 2 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Velmi poutavé vyprávění o dospívání, přátelství, lásce, nevšedním mileneckém trojúhelníku, naději a smrti. Jedna z mála knih, u kterých mě při čtení mrazilo v zádech.

20.05.2013 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Mnohem napínavější a zajímavější příběh, než předchozí díl. Bonusem je několik překvapení v závěru.

05.05.2013 4 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Velmi čtivě napsaný příběh, jehož rozuzlení mne sice příliš nepřekvapilo, ale přesto ve mně vzbudilo nepříjemný svíravý pocit. Líbila se mi i speciální slova, jimiž knihomolná hrdinka prokládá své vypravování :-)

05.03.2013 4 z 5

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Vynikající výběr povídek, které jsou nápadité a vážně špičkově napsané. Kniha se čte jedním dechem a díky ní se mi ráno opravdu těžce vstávalo :-)

08.02.2013 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Lákavá anotace, zajímavý nápad a zdá se, že dobře míněný pokus o doplnění chybějícího místa v Agathině životopise, ale nakonec jsem z toho tak nadšený nebyl...

24.02.2018 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Myslím, že mě první literární setkání s D. Mitchellem. Bavily mě jeho popisy a osudy jednotlivých "zdrojů", ale vlastně nešlo o nic originálního. Takový čtivý mix Neila Gaimana, paní Peregrinové, Zloděje duší od Barkera a podobných mezisvětových příběhů. V hospodě nad sklenkou tomatového džusu tomu trochu došel dech (a jak dlouho vydrží člověk bez kyslíku? ;-) ) Příjemná jednohubka.

23.11.2016 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Těšil jsem se na něco jako Dům hedvábí, ale bohužel jsem se nedočkal. Konec mě navíc celkem nepříjemně překvapil a trochu zklamal. Nechci nic prozrazovat, ale do světa Sherlocka Holmese tohle dílo dle mého názoru tak nějak nepatří...

20.07.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Ač se v příběhu nevyskytne ani jediný duch, upír, zákeřný mimozemšťan či démon, přesto je to kniha, která po Vás chňapne jak Pennywise a nepustí, dokud ji nedočtete. Jak už se ukázalo dříve, King je prostě univerzální spisovatel a opět se vrací do formy. Už se těším na další pokračování příběhu Billa Hodgese. Vrátí se pan Mercedes nebo se objeví nějaký nový záporný psychouš? :-D

05.01.2015 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Moje první setkání s tímto autorem. Dle recenzí jsem očekával něco víc napínavého a dramatického, ale nakonec to bylo spíš průměrně napínavé. Pořád jsem očekával nějakou gradaci, která dorazila vlastně až v závěru, kdy se všechno dvakrát přetočilo. Nemůžu říct, že to byla nuda a ztráta času, ale žádné překvapení se nekonalo a brzo na tuto knihu zapomenu.

21.11.2014 3 z 5