kopeceli Online kopeceli komentáře u knih

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Je dobře, že máme investigativní novináře, kteří se nebojí nebo bojí, ale poradí si s tím.

21.02.2021 4 z 5

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Krásné, dojemné. Nádherné fotky a dramatické příběhy. Šumavu mám moc ráda.

20.02.2021 5 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Kniha má spád. Vyšetřování trvalo 12h., čtení taky. Nemůžu si pomoct, ale je to typ knihy, které autor chrlí na objednávku. A už dřív než v půlce mi začalo vadit, že neustále mluví o případu, který se stal dříve, zřejmě v jiné knize ale já jsem ji nečetla. A za celou knihu nevysvětlí, co se stalo.

20.02.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dočetla jsem v 1:15 h. Nemohla jsem jinak, kniha nešla odložit. Nebudu opisovat komentáře přede mnou, řeknu to stručně: nejlepší, co jsem zatím letos četla.

18.02.2021 5 z 5

Generation P Generation P Viktor Pelevin

Opravdu jsem se snažila knihu přečíst, vím, že v Rusku byla hitem a Pelevin je oceňovaný autor. Ale já jsem ji nepochopila, mnohdy jsem nerozuměla ani obsahu, ani smyslu, ani pořádně větám. Dočetla jsem, ale bylo to utrpení a netuším, o čem ta kniha byla.

17.02.2021

Ostravice Ostravice Zdeněk Vavřík

Kniha začíná příběhy z doby, kdy vládl panství baron, postupuje přes zbojníky až k dělníkům a komunistické straně. Popisuje život obyčejných pracujících lidí, popisuje jej nejprve stylem jako když se vypráví pohádky, později nadšeně s vizí do budoucnosti. Čte se dobře.

17.02.2021 3 z 5

Manikúra a pedikúra Manikúra a pedikúra Rosie Watson

Kniha pro řemeslo pedikúra, manikúra nepoužitelná. Je určená pro domácí použití, ovšem není moc srozumitelná.

17.02.2021 2 z 5

Praktická pedikúra Praktická pedikúra Diana Dürichová

Druhá současná učebnice pedikúry u nás. Zpracování je ucelené, velmi kvalitní, věnuje se zatím jako jediná podrobně i přístrojové pedikúře. Každá pedikérka by ji měla mít.

17.02.2021

Manikúra a pedikúra Manikúra a pedikúra Patricia Herrera

Výborná, obsáhlá kniha, učebnice mokré pedikúry jako základu profese, včetně potřebných zákonů a vyhlášek, ochrany zdraví pedikérky. stejně je tomu s manikúru. Kdo má zájem o toto řemeslo, knihu bude potřebovat.

Smyčka smrti Smyčka smrti Aleksandra Borisovna Marinina

Mě tahle kniha bavila. Znám ruské reálie, proto ji nečtu jako "výpověď doby", ale jako obyčejnou oddychovou detektivku. A tam se mi líbila, po letech jsem ji ráda přečetla znovu.

Zcizený sen Zcizený sen Aleksandra Borisovna Marinina

Výborná detektivka, kde téměř do konce nelze odhadnout, co je příčinou, kdo je vrah a proč.

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Na Svojanov mě vodil v dětství táta, protože tam vyrostl. Na cestě k hradu jsme sbírali české granáty. A četl nám právě z téhle knížky...

15.02.2021 5 z 5

Povídky a pohádky Povídky a pohádky Konstantin Dimitrijevič Ušinskij

Autor hlavně pohádek nejen pro malé čtenáře. Pohádky mají přesah do života, možná tak autor vyjadřoval své myšlenky, které nebyly v souladu se státní mocí. Je laskavý a čtivý, i když reálie jsou pevně ruské.

Ruční pletení Ruční pletení Ludmila Pešková

Výborná, názorná kniha, kterou využijí začátečnice i pokročilé pletařky. Vzory jsou dobře, srozumitelně popsané. Je to taková česká bible pletení.

Pletení Pletení Jaroslava Dovcová

Výborná kniha, která pracuje s materiály dostupnými na našem trhu. Pro začínající pletařky nepostradatelná.

Milá sedmi loupežníků Milá sedmi loupežníků Viktor Dyk

Dyka mám ráda vždycky. A Milá sedmi loupežníků patří k tomu nejlepšímu, co napsal. Ráda se k těm veršům vracím, brzy je budu umět zpaměti.

14.02.2021 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Prostě krásné...

14.02.2021 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Vtipné, svěží, čtivé. Kdyby ten konec nebyl tak na sílu, dala bych i 5 hvězd.

13.02.2021 4 z 5

Poprvé jsem je četla hned po revoluci a náramně se bavila. Bylo mi jasné, že nejde o skutečnost, protože jsem z "ideologicky nevyhovující" rodiny. Ale skutečných, tragických příběhů z lágrů máme dost a někdy je potřeba se taky zasmát, aby se z toho člověk nezbláznil. Teď po letech se bavím skoro stejně.

09.02.2021 5 z 5

Psoriáza nejen pro praxi Psoriáza nejen pro praxi Nina Benáková

Velmi kvalitně zpracované téma, kniha se i dobře čte. Je srozumitelná, přehledná. Jednotlivé typy lupénky jsou dobře popsané.

07.02.2021 5 z 5