konformita konformita komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ono tu není ani co psát. Prostě HH nezklamal a zase překvapil. A vůbec jsem si nebyla jistá, jestli to po tolika knihách ještě dokáže :-)

08.09.2017 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Začíná mě to nudit. Poslední dobou dávám jen pět hvězdiček. Tim Weaver je prostě velikán. I když je tak mladý. Jeho detektiv, David Raker, mi připomíná honícího psa, co se dá za stopou, neuhne ani o krok a s nasazením vlastního života musí přijít věci na kloub. Sem tam dostane po hubě, ale jako by ho to ještě víc povzbudilo. Takže doporučujiiii

21.08.2017 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Také nesouhlasím s komentáři na zadní straně knihy. Nemůžu ani říct, že byla napínavá. Protože vím, že pan Theorin je pan Spisovatel, něco mi tam chybělo. Snad ten konec.

09.05.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

LIDI, co to s Váma je????? Ta kniha je obrovskááá. Byla jsem z toho celá vedle. Seděla u ní do tří do rána. To dělám jen u těch nejlepších. Skvělá zápletka, neuvěřitelný konec. Aji nějaká ta slza ukápla. Doporučuju všem bez rozdílu!

25.10.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro Bianca5 nedívejte se na ten film!!! Radši si přečtěte něco pěkného. Film je podivná slátanina. Dívali jsme se s manželem a byli velmi zklamaní. Kniha je lahůdka, film kravina.

17.05.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Ještě přidávám velmi čtivý styl. A je ku podivu, jak rychle si postavy, aniž byste nad tím museli přemýšlet, zapamatujete. Ano, a na konci GÓL. Paní Moriarty to umí a opět nezbývá nic jiného, než si ji přečíst "celou" :-)

14.04.2016 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Nikolaus Martin

Naprosto jiný pohled na okupaci. Vždy jsem takové příběhy četla buďto z pohledu vojáka nebo žida. Velmi zajímavé, čtivě napsané. Válka nebyla jen o "válce". I ten běžný život se tak nějak "žil". Moc se mi to líbilo. A hlavně jde o to, že se jedná o vzpomínky člověka, který to všechno zažil. Tím příběh ZÍSKÁVÁ.

08.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Geniálně napsané. Celou dobu si myslíte, že je tak, jak si myslíte. Tahá Vás za nos až do cca 279 stránky, kdy zjistíte, kdo je vrahem. Kniha roku 2015 je podle mě přemrštěné ohodnocení, ale jinak super, přečtěte si.

04.01.2016 5 z 5

Vraždy s monogramom Vraždy s monogramom Sophie Hannah

Hercula Poirota miluju, ale tady rozhodně ne. Je důležitý, nabubřelý více než obvykle. Dlouho mu trvá, než se vyjádří. Z Catchpoola děla furt blbce a ani se mu neomluví. Zápletka na dvě věci. Nezáživné, trápila jsem se. Rozhodně nedoporučuji ke čtení.

29.07.2015 1 z 5

Džungle Džungle Upton Sinclair

Ono to celkem jde, když jsou ještě zdraví. Pak ztratí zdraví, víru atd. Pomůžou jim ovšem nové naděje, a ty jim dá pouze spravedlivý rovnoprávný a svět zachraňující socialismus. Velmi zajímavý příběh, ale nakonec pouze propaganda.

23.12.2014 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nestáli o život, dokud nedostali naději. Jiskra naděje vykřesla jiskru života. Mrzí mě, že hlavní hrdina se osvobození nedočká. Taky mě zaujala skutečnost, že mužům v dostatku se líbí štíhlé ženy, kdežto těm na druhé straně plotu se snívá o ženách plnotučných. Lidé jsou ten nejhorší živočišný druh a tato kniha by měla být povinnou součástí četby na školách.

28.02.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mě se kniha líbila. Pan Nesbo umí skvěle vykreslit napětí, pochyby, myšlenky a sny HH.

10.02.2014 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Nádherná kniha. Skutečný skvost. Do poslední chvíle netušíte, s kým vlastně ta Kamryn skončí. Psáno poutavým stylem.

19.01.2014 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Moje první od paní Chamberlain a bavila mě převelice. Jak se Anna vyrovnala s jižanským přístupem k černochům, její přátelství s Jessem a jejich zmizení a znovuobjevení. Krásné, čtivé, prostě nej.

17.05.2023 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Dlouho jsem se trápila a dočetla jen kvůli jeho Walanderovi.

17.08.2022 2 z 5

Mistr platnéř Mistr platnéř František Niedl

Věděla jsem, že mě pan Niedl nezklame. Kdo četl jeho Útěk do pekel nebo Světla na pobřeží ví, že je to Pan spisovatel. Těšila jsem se večer na čtení, na platnéře Lukáše. Ač je kniha obsáhlá, nevydržela mi dlouho :-(

24.02.2022 5 z 5

Pohádky Pohádky Jindřich Šimon Baar

Kniha psaná starým krásným jazykem. Kupodivu děti nadšené (i když občas nerozuměly), já taky, krásné příběhy.

10.02.2022 5 z 5

Medvídek Lup a jeho kamarádi Medvídek Lup a jeho kamarádi Klára Smolíková

Moc pěkná knížka s krátkými komiksovými příběhy prokládaná zábavnými úkoly pro děti. Užili jsme si ji, líbila se.

20.01.2022 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Ze série se mě zatím líbí nejvíc. Ale musím uznat, že mě už lezou na nervy: statná postava McLeoda, šedý pruh v jeho bujné kštici, pořád omílaný vztah s dcerou a dělení žen na nepřitažlivé a sexy.

04.11.2021 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Toto se mi moc líbilo. Sérii čtu napřeskáčku, podle toho, co seženu a nevadí. Dělá z čínských detektivů a postupů blbce, ale to není můj problém.

17.03.2021 5 z 5