kofina kofina komentáře u knih

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Ta kniha má supr nápad, ale nějak zůstalo jen u toho. Kniha vůbec není rozvinutá, příběh je velice stručný. Jak je spousta knih zbytečně rozvleklá a mohla by být zkrácena o 100 a více stránek, tady bych skoro řekla, že by klidně těch 100 dalších stránek unesla.

11.04.2023 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Já nějak nevím.. Chvílemi jsem byla naprosto vtažená do děje a vzápětí jsem vůbec nechápala, proč čtu dále. Námět je skvělý, to je bezpochyby, ale kniha obsahuje tolik hluchých míst, která nejsou ničím zajímavá, že mi to prostě kazí celkový dojem. Zkrácení by určitě ději prospělo.. A bohužel se musím přidat ke komentářům dalších čtenářů, že s tak nesympatickým hlavním hrdinou (a vlastně většinou postav) jsem se v žádném příběhu dlouho nesetkala.

06.07.2022 3 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Skvělý náhled do života s klinickou depresí. Paradoxně mi přišla méně depresivní než jiné knihy! :)

05.09.2020 5 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Už jen to, že se to odehrává v Jižní Africe a ukazuje to naprosto odlišné prostředí, byl zajímavý čtenářský zážitek.

29.07.2020 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Za mě top. Budu se opakovat, ale prostě Doerr není napínavé čtení, které budete číst v desetiminutovkách v MHD po cestě do práce, protože toužíte vědět, co se stane.
Doerr je vhodnej na večer u krbu pod dekou a s kakaem. Je vhodnej, když se chcete zavřít ve svojí "bublině" a nechat se příběhem přenést jinam. Jen pak si to můžete užít. U Doerra totiž nenajdete žádnou výraznou zápletku, žádné zvraty a šokující momenty. Je spíš takovou poklidnou říčkou, po které plynule poplujete jen, pokud se na tuhle vlnu klidu dostanete taky. Když se naplno soustředíte a vypustíte svět okolo, podaří se Vám vnímat atmosféru každého odstavce, každé věty...
Myslím, že obecně u jeho knih záleží na rozpoložení, v jakém se do nich pustíte.

25.10.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha je napsána nesmírně čtivě, okamžitě mě vtáhla, ale občas je trošku zahlcená faktickými informacemi, které zpomalovaly gradující děj. Kromě toho se zde vypráví o poměrně dost postavách, které se generačně prolínají a pokud nečtete na jeden zátah, tak může být složité se občas zorientovat. Každopádně doporučuji už kvůli tomu, že se jedná o příběh z tak specifického českého prostředí.

10.06.2019 4 z 5

Po "40 dní pěšky do Jeruzaléma" se Vám to může zdát takříkajíc na jedno brdo, Princ Ládík opět někam jde a zažívá u toho zajímavé situace. Není to kniha na jeden zátah, není to čtení napínavé a po cca 100 stranách už ani vždy překvapující. Tohle vše jsem od knihy očekávala a tak mě nemohla zklamat. :) Pokud máte navíc podobný smysl pro humor, bude pro Vás kniha příjemným odpočinkem (i když nahlas se smát to úplně zas nenutí jo). Kromě toho se o obou zemích dozvíte zajímavé informace a krásné ilustrace od Tomski&Polanski to výborně doplňují!

09.12.2017 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tato kniha by měla rozhodně patřit do povinné literatury, skvěle propojuje literaturu a naše dějiny.

01.06.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Nesmíme dopustit, aby pravda zmizela s těmi, kteří to vše prožili."
Nechci předbíhat, ale myslím, že jsem právě dočetla pro mě nejlepší knihu za rok 2016. :)
Ruta umí a pevně doufám, že bude pokračovat!

15.10.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nemám ráda ani označení "detektivka" ani "severské krimi", ale tohle mě naprosto pohltilo, po dlouhé době jsem zažila zas ten pocit nedočkavosti, abych už honem mohla číst dál. :)

01.10.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nedočíst to by bylo skoro až nepřístojné, vzhledem k počtu stran, ale boj to byl těžký :-D Moc neocením takovou vykrádačku a a filozofii na stříbrném podnose, která je plná jakýchsi ohraných motivačních sdělení a hrozně "utajených" hlubokých myšlenek - obávám se, že poslední dobou už je všude nějak přemotivováno. Děs běs, proč je Coelho tak opěvovaný?

19.07.2016 1 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Autor předvedl super práci. Jediný nedostatek knihy vidím v tom, že předkládá všechna fakta a informace tak, jak jsou a běžný člověk západního světa začne mít lehkou frustraci s mírnou depresí, i když má velmi mizernou možnost něco změnit a vlastně momentálně řešení neexistuje. Pokud se celý svět nebude oblékat víceméně jen v lokálně šitých kusech oblečení, jsme všichni součástí celého problému.

26.09.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Mně ten styl psaní prostě neskutečně sedí, takže já toto chválím moc i přes to, že samozřejmě nějaké mouchy kniha má a leccos by se jí dalo vytknout.

29.03.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ani od čtvrté knihy autorky jsem se nemohla odtrhnout. Její knihy jsou vždy napsané příjemně jednoduchým způsobem, vyloženě na odpočinek. Naopak příběhy mají vždycky něco zajímavého, tady je to pohled na dobu za diktatury ve Španělsku. Skvělé čtení!

09.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je hrozný, co si jsou lidi schopný navzájem dělat. :(

13.04.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha s pohlcujícím námětem avšak s občasnými rozvleklejšími a zbytečně nataženými pasážemi. I tak rozhodně stojí za přečtení a navíc je plná spousty krásných přirovnání a myšlenek.

30.01.2019 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Musím říct, že tahle kniha je zase trochu něco "jiného". :) Je zajímavá, námět je takový svěže neokoukaný, ale nemůžu se ubránit dojmu, že tyhle mozaikovité příběhy jsou spíš plácání po hladině, kdy se člověk vlastně nedostane hlouběji a po čase zjistí, že si z knihy ani nic neodnesl. Další díl si určitě přečtu už jen kvůli dalšímu nahlédnutí do prostředí Neapolské periferie, ale rozhodně nemám potřebu pro ni hned běžet do obchodu...:)

06.08.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Zase jeden zajímavý příběh od Cartera, teď už vím, že kdykoliv po něm sáhnu, tak nešlápnu vedle. Jediné, co doporučuji, nečtěte sérii najednou nebo v krátkém období - knihy fungují pořád na stejném principu, scénáři, využívá stejných momentů napětí (kromě Zloby) a v závěru se vždy hlavní postava ocitne v ohrožení života. Každopádně zápletky má bezkonkurenční.

31.05.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ze začátku trochu rozvleklé, ale postupem času chytlavější a napínavější. Hlavního záporáka začnete tušit poměrně brzy, ale v tomto příběhu to rozhodně ničemu nevadilo. Zajímavá je postava Asada, který do příběhu přináší vtipné momenty. :-D

28.05.2018 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Pro případné budoucí čtenáře:
1. Ano, kniha je hodně podobná knize 100 dní štěstí.
2. Pokud se Vám 100 dní štěstí nelíbilo, nebude se Vám líbit zaručeně ani toto.

Mně se velice líbí autorův způsob psaní. Je to opět kniha, kdy v jedné chvíli skoro brečíte, pak vážně rozjímáte nad svým životem a potom se usmíváte nad nějakou hezkou situací nebo myšlenkou. Jako nenáročná oddechovka na cestu kamkoliv ideální! :))

22.10.2017 4 z 5