kofee Online kofee komentáře u knih

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

To je hloubka. Jemná. Krásná. Neodvratná. Život - smrt život -smrt život - smrt. A nekončící láska.

29.04.2024 5 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Já to miluju. Tahle Petra dělá literaturu pro děti, která z dětí nedělá hloupá mrňátka. Přesně ví, která v jejich světě bije. Nebojí se žádných témat a je neotřelá, opravdová a zábavná.

10.02.2024 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Tak realistické, tak nezastírající, tak aktuální. A zároveň plné napětí.

10.02.2024 5 z 5

Zimní bitva Zimní bitva Jean-Claude Mourlevat

Ooo, tento pan Mourlevat. Co kniha to zcela jiné neokoukané, neočtené téma. Vždy ale spousta laskavosti, inspirace a přemýšlení. Grafická stránka nádherně ladí.

15.01.2024 5 z 5

Lampička Lampička Annet Schaap

Překrásný příběh o statečné holčičce s velkým srdcem plným soucitu, empatie, trpělivosti a lásky. Lampička jako světýlko, které prosvítí ostatním cestu i za cenu oběti.
Jaké světlo do ostatních vložila, takové se jí vrátí zpátky.

15.01.2024 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Krása. Magický realismus po mexicku vs. reálie 1.poloviny 20. století. Včelám a včelímu chlapci věčná sláva.

27.12.2023 5 z 5

Jefferson dělá, co může Jefferson dělá, co může Jean-Claude Mourlevat

Tohle je nejvíc inspirativní provegetariánská náborovka. A nenásilně. Krásný nápad, geniální.

26.09.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

O léčení vnitřních zranění skrze přijetí, přírodu a práci s půdou. Uvěřitelné a přitom tak pohádkové.

20.07.2023 5 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Malý člověk ve velkých dějinách na konci světa, na konci války. Skrytý, bojující svůj vnitřní boj, ale i vnější, zmítán obojím, přesto schopen najít klid, kotvu, harmonii a lásku. U včel.

20.07.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Mrazivé, niterné, jitřící. Děje se to. O traumatu, jak vzniká a jak se dál chová. O plynutí beznaděje, ale i obrovské duševní síle jít jakkoliv dál.

23.05.2023 5 z 5

Matka světla Matka světla Auður Ava Ólafsdóttir

Kontrast světla a tmy, života a smrti. Jedno přechází přirozeně a pozvolna v druhé, jedno bez druhého nemůže existovat.
Porodní asistentka jako matka světla, průvodkyně dítěte do světla, je ta nejtrefnější, nejkrásnější a nejpoetičtější metafora.
Porod jako sněhová bouře, přerod, malá smrt a transformace.
Islanďané znají krásu světla na pozadí tmy nejlépe. Krásný příběh.

23.05.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Žijeme skutečné životy, a nebo naskakujeme na staré vzorce myšlení a chování, které jsou už dávno mrtvé? Stará schémata znovu ožívají v drásající komunikaci, kdy nikdo moc neposlouchá, ani sebe, co je teď. Nasazujeme masky a předstíráme, abychom si tak hýčkali ty své oběti. Stačilo by, kdyby jeden nabral jiný směr.

13.09.2022 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Famózně vystavěný milostný příběh jen na základě mailové korespondence. Wow. Jean-Claude umí na papír kdeco. Lahůdka.

Jefferson Jefferson Jean-Claude Mourlevat

O lala, to je něco. Parádní myšlenka, jak navést k vegetariánství. Vážné téma neetických velkochovů zabalené jakoby v legraci polidštěných zvířat. Ale ne, zamrazî. Lidský svět očima zvířat žel mrazí.

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Tak poetické, tak vtipné, tak (ne)uvěřitelně krásné vyprávění o jednom švédskem ostrově a jeho obyvatelích. Krásný člověk toto musel napsat. Díky, Astrid, plníte mé srdce.

Řeka, která teče pozpátku Řeka, která teče pozpátku Jean-Claude Mourlevat

Hřejivá Něha, všudypřítomná Laskavost , klidné Dobrodružství a horydolypřenášející Láska, toť tenhle nádherný příběh o dvou cestách, které se nakonec zcela jistě protknou v jednu. Magický realismus pofrancouzsku.

31.05.2022 5 z 5

Vítr se zvedá Vítr se zvedá Timothée de Fombelle

Hranice mezi dobrem a zlem, domovem a vyhnanstvím, svobodou a vězněním jsou zcela jasné a zřetelné. Jsou taky dost pevné. Není možné se splést, co je co, kdo je kdo. A přesně to je tak povznašející a živící duši, která touží po tom, aby láska a pravda zvítězila. Zvláště dnes.

20.04.2022 5 z 5

Černý cukr Černý cukr Miguel Bonnefoy

Dítě jako poklad. Láska jako poklad. Půda jako poklad. Někdy nevíme, že ho máme, i když je tak blízko..

19.06.2021 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Noblesní lahůdka o nevěstinci 20. let očima lékaře lehkých žen. O dvou láskách, té opravdové - oděné v nuzný šat a pak té povrchní, v kůži pozlátka. Taky o opravdovosti a bezpečí 1. republiky a pokroucených pravdách, lži a pomstě v dobách po 48, kdy skutečné charaktery vyplouvají na povrch. A konečně o tom, že za peníze si lze koupit vše, třeba i tu pomstu, jen lásku ne.

13.03.2021 5 z 5

Kniha hněvu Kniha hněvu Theodore Isaac Rubin

Hněv je jako hlad. Lze ho nějak ospravedlňovat? Máme nebo nemáme právo ho mít? Prostě je. Osvobozující.

12.03.2021 5 z 5