kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Úžasná jízda, četl jsem již dříve v EN stejně jako všechny Andyho knihy. Dávám 95%. Kdo chce pokračovat doporučuji sérii Eismond by Brandon Q. Morris.

17.11.2021 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Příjemné a krátké počtení. Připomínalo mi to Hrabala. Dávám 95%.

15.07.2020 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Napínavé, trochu odpudivé, ale nejde přestat číst ;) Dávám 80%.

26.09.2019 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Čekal jsem málo a dostal hodně, dávám 90%.

09.01.2019 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Napínavé čtení, dávám 90%.

14.08.2018 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moc hezká kniha, dlouhý příběh, těším se na navazující příběhy, dávám 95%.

20.09.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha je čtivá, dlouhá a napínavá. Zpočátku mne odrazoval zdlouhavý a nezáživný popis (to je ten a támhleten a támhleto... snad 70 stránek), ale protože měla kniha vysoké hodnocení tak jsem to nevzdal a pak se to rozjelo. Řekl bych, že King nadržoval těm zlým a v městě bylo hodně blbů aby se to tak \"posralo\". V závěru mi trochu zkazil náladu tou drsnou apokalypsou.

24.09.2013 4 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Krátké a plné děje. Dávám 95%.

27.12.2020 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Příjemné a návykové čtení :) Těším se na další díly. Dávám 85%

29.12.2018 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Důstojné zakončení trilogie, dávám 85%.

14.08.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Dobře napsaná kniha ženou o ženách ve válce, podrobnější popisy jak to vidí žena, tématicky podobnou knihu jsem četl loni - Dívka, která spadla z nebe od Mawera, která rozhodně stojí za přečtení, zajména pro odbojnost. Za zmínkuí stojí také skvělá Sofijina volba, z poslední doby Vypravěčka nebo Hana z českých luhů. Dávám 75%.

14.08.2018 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi čtivá a zajímavá kniha. Hlavnímu hrdinovi obdivuhodně přeje štěstí (sem tam pokulhává:), vždy řeší jen jednu věc a čtenář je našponovanej, jak to bude dál. Dobře popsané a představitelné prostředí. Závěr je hodně scifi ;-) Četl jsem v originále, protáhlo se to na týden, ale já rád "dlouhé" příběhy:) Dávám 95%.

03.04.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Asi jsem od knihy čekal víc, určitě ale stojí za přečtení pro scífkáře, dávám 60%.

20.08.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pěkně napsaná kniha z českého přestředí z poválečného období, o utrpení a křivdách, o tom jací někteří jsme a můžeme být v mezních situacích, o změně morálky, o zapomnění, odpuštění a dalším. Podobnou knihu jsem zatím nečetl, dávám 90%.

03.07.2014 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Smutno veselý příběh a vhled do světa kde platí trochu jiná pravidla a je žádaný řád. Dávám 80%. (IMHO: ideální na čtení v AJ)

17.04.2014 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Příběh se silným nábojem se mi líbil, čtenář nemusí být věřící aby si jej užil. Dávám 85%.

(SPOILER... příběh začínající hrůznou tragédií, nevyřešené následky a zloba hlavního hrdiny postupně prochází s pomocí "skutečného" duchovního zážitku ke smíření se s realitou za pomocí průvodců a jejich vysvětlování.)

20.03.2014 4 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Velké překvapení, velmi dobře napsaný román. Bez hluchých míst a neustále zajímavý děj. Dávám 80%.

27.01.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak to byla jízda, přečteno na 2 zátahy, doporučuju jako akční odreagovávačku po "náročnejch" knihách. V tomto žánru dávám 70%.

10.01.2014 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Moje první dospělácká kniha, četl jsem ji v 5-té třídě a moc se mi líbila, zanedlouho jsem přečetl všechny Francisovky co jsme měli doma a stal se ze mne sběratel tohoto autora.

02.07.2012 3 z 5

Kryptonomikon Kryptonomikon Neal Stephenson

Po první třetině knihy skončilo prokousávání se a děj se rozběhl a byla to jízda až do konce. Se vzpomínkou na Focaoultovo kyvadlo jsem se těšil na šifry vzhledem k názvu, no čekal jsem jich víc ;-) Dávám 80%.

27.10.2019 4 z 5