knihovna22 knihovna22 komentáře u knih

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Je to překvapivě čtivá knížka, za to ty tři hvězdičky. Jinak taková naivní jednoduchá pohádka, určitě nebudu vyhledávat další autorčina díla.

17.01.2022 3 z 5

Kawa 9 Kawa 9 Karel Cubeca (p)

Tak to je moje teprve druhá kniha, kterou jsem, jako notorický dočítač, prostě nedala. Utla jsem to konečně na straně 132 . Nepovedená napodobenina Jonase Jonassona. Až do strany 60 jsem nechápala v komentářích to přirovnávání ke Kameňáku - ale pak se ty vtipy začaly valit :-(

12.01.2022 2 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Přes dosavadní vysoké hodnocení - mě to nebavilo. Nevím proč, námět určitě dobrý, ale zpracování nepoutavé.

06.12.2021 2 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Nechápu to vysoké hodnocení. Je to naivní harlequinka okořeněná docela vtipnými erotickými scénkami se zvláštními dialogy. Nejvíc mě dostalo, když Stone použil v monologu se psem slůvko "avšak" - ale to je spíš vina překladu.

02.11.2021 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

To je bezesporu literární umělecké dílo. Taková tenká knížka - a já se v ní brodila skoro 14 dní. Náročné čtení pro intelektuály, s radostí se zase vrhnu na něco čtivějšího.

14.10.2021 3 z 5

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Po Beru to na sebe mě tohle zas až tak nebavilo. Občas mi přišlo, že autorka píše jen proto, aby splnila nějaký vytyčený plán.

13.04.2021 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Nebyla to taková ta kniha, která vás nutí stále číst dál a dál, takové lážo - plážo čtení, chyběla tomu prostě šťáva. Chvílemi jsem měla pocit, že mě z toho věčného dřepění v autě už bolí celé tělo a měla jsem potřebu odložit knihu a jít se radši protáhnout . A musela jsem se pousmát, když jsem se konečně dopracovala k tomu, že Miškovi je 16 let, poměrně dlouho jsem žila v tom, že mu bude tak 6 - 8 let :-)

13.04.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nejslabší, co jsem od S. Lapeny četla. Taková napodobenina Deseti malých černoušků - skupinka lidí odříznutých od civilizace a mezi nimi vrah ... Nevybavenost takového hogo-fogo hotelu pro případ sněhové kalamity je těžko uvěřitelná a chování některých postav prostě postrádá logiku.

12.04.2021 3 z 5

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Nedočteno - a to je co říct ... Nenecháván knihy nedočtené, ale tady jsem se trápila asi 130 stran - a pak si řekla "Proč?" Budu k sobě upřímná - nejsem asi takový intelektuál, abych tohle dala :-)

15.03.2021 1 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Lapena mě prostě baví :-)

01.02.2021 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Lehké oddechové čtení. Pokus napsat humornou knížku často končívá spíš trapností, ale tady jsem ten pocit neměla. Až budu mít splín, klidně se pustím i do další autorčiny knihy :-)

21.01.2021 4 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Stačí asi jedno slovo - naivní.

30.11.2020 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Moje první od Tima Weavera. Zklamání. Přiznávám - měla jsem velká očekávání. Postavy se chovají nelogicky, autor se až trapně snaží jejich chování vysvětlovat. Zbytečně moc překombinováno. A hlavně ten hlavní zlosyn - největší padouch v celém vesmíru - alespoň tak je nám neustále prezentován :-) Takové čenobílé ....

16.11.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

DriftBooks -moc pěkně napsáno a popsáno dětství na h....

29.09.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak jsem z toho v rozpacích... Začátek byl jeden velký zmatek přesycený spoustou metafor. Sice krásných, výstižných, ale bylo jich moooc. Ještě na straně 50 jsem váhala, jestli to nevzdám, ale jelikož jsem dočítač, tak jsem to dala :-). Přeci jen se pak naštěstí začaly objevovat nějaké záblesky děje a rozuzlení hrdinčina naprosto šíleného chování. Nicméně ani traumatizující dětství, nešťastné manželství, na kterém hrdinka tak urputně lpěla, a nemoc její dcery mi nedokázaly její "magoření" zcela odůvodnit / či omluvit? /.

29.09.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Trochu mne zklamalo, že hrdiny jsou vlastně "mladiství" - ale to je můj problém :-) . Takže dávám za pět :-)

16.09.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Po knížce jsem sáhla, protože se mi kdysi dost líbil Dokonalý cizinec. Ale byla jsem zklamaná - nebavilo mě to.

07.09.2020 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jedním slovem - sladkobolné. A Graham na Zemi nejspíš přiletěl z Venuše :-)

05.08.2020 2 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Pokud to takhle v některých domovech důchodců chodí, tak super :-) Ale já znám jinou realitu, bohužel. Pro mě moc naivní.

07.07.2020 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Příjemná oddechovka - taková moderní červená knihovna napsaná chlapem, tudíž psána s nadhledem a humorem. Přečteno za 3 dny, žádné úmorné trápení :-)

29.06.2020 4 z 5