knihovna22 knihovna22 komentáře u knih

Slavnosti krokodýlů Slavnosti krokodýlů Alena Jakoubková

Velmi zmatečné neuvěřitelné vyprávění o nešťastném manželství. "Světácká" jména postav spíš k smíchu.

16.06.2020 2 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

A já se přiznám ... Nebavilo mě to. Dočetla jsem do konce, protože nedokážu odložit nedočtenou knihu, ale bylo to trápení. A jsem ráda, že se můžu pustit do něčeho nového :-)

11.06.2020 2 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Pro mě schůdnější než první díl, přijatelnější "hrdinové". Jako koňáka a pejskaře mi nejvíc straší v hlavě pro mě spíš záporné postavy. Bajza, který si v zimě z hladu peče placky z lišejníku a přitom má k živení 6 koní..., Petr Lobeč, jeho neuvěřitelné potápěčské historky a huskyové uvázaní v tom šíleném bordelu na krátkých řetězech... A pak na ženy náročný množitel psů Petr Broukal. Tak ten se trochu vymyká, protože při ceně za štěně musí být od ostatních postaviček žijících převážně z invalidního či starobního důchodu / i když ten pobírá snad i on, pokud si dobře pamatuji / značně vzdálen. Vygooglila jsem si ho. Tři plemena - 12 fen a 1 chovný pes. To je pro mě množírna, jak vyšitá, i když on je přesvědčen o opaku.

04.06.2020 3 z 5

Po nadšených komentářích jsem asi měla vysoká očekávání - byla jsem spíše zklamaná. Ne z knihy jako takové, ale z těch "hrdinů". Ještě že to zachránily alespoň ty ženy ... Jinak ve mně kniha vzbudila spíše pocit, že co samota, to šílenec, či alkoholik. Nejvíc mě dostal samotář s halucinacemi, kterému otevřela oči až jeho psychiatrička, když ho omráčila sdělením, že jeho problémem je marihuana :-) Bože, do čehos to duši dal ...

06.04.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nechápu to vysoké hodnocení - snad z úcty k tématu ... Jsem přecitlivělá ryba, ale tahle knížka ve mně nevyvolala vůbec žádné emoce. Stroze odvyprávěný děj příběhu, který mohl být v jiném podání strhující. Škoda.

11.03.2020 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Baví mě způsob Coleho psaní, snaha odlehčit napínavý děj vtipem. Čte se opravdu dobře. Ale tohle už na mě bylo až moc morbidní. Některé způsoby sebevražedných vražd fyzicky neproveditelné - viz. přišít si na záda omráčeného člověka ... Někdy je méně více :-)

27.02.2020 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zklamání. Často porovnáváno se Silem, takže Silo mnohem lepší, propracovanější. Autor moc nepopisuje život pod zemí ani vztahy mezi lidmi - dává dle doslovu prostor fantazii. Té je tam na můj vkus ale až moc - moc záhadných zvuků, plynů, příšer a všepohlcující hmota .... Moc zbraní a munice - žádná zbrojovka :-) a moc střílení ....

29.01.2020 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Přečetla jsem s nadšením všechny knížky od Charlotte Linkové - ale toto? Přišlo mi to spíš jako parodie .... Zlouni, kteří každého na potkání trýznivě mučí a pak mu podříznou krk. Na druhé straně bídné, úplně nejnej trpící oběti a štvanci. Všechno zlo a utrpení dokola velmi zdůrazňováno. K "hrdinům" neustále promlouval jejich vnitřní hlas, či intuice ... Na to, že narazí na zkorumpovaného policistu čtenáře autorka taky "nenápadně" připravovala od samého začátku... Za mě tedy opravdu velké zklamání.

16.01.2020 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velmi čtivé. Až na otravně sebelítostivé pasáže s Miou. Deset let po smrti svého dvojčete najednou zjistí, že bez ní nemůže dál žít? A pak je tu nevysvětlená záhada zmizení Tobiasových rodičů. Kam se poděli?

05.11.2019 3 z 5