Štěstí mi uniká mezi prsty

Štěstí mi uniká mezi prsty https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379255/bmid_stesti-mi-unika-mezi-prsty-XaI-379255.jpg 4 183 57

Iris od dětství milovala módu a šití. Nakreslit vlastní model a vdechnout mu jehlou a nití život, to byla její představa štěstí. Rodiče však v jejích ambicích viděli jen rozmar a Iris nakonec rezignovala. Dnes je jí třicet, má nudnou práci v bance a dusí se v prostředí provinčního města. Když ji opustí manžel, zdá se, že se jí zhroutil svět. Ale ona se vzepře osudu a vydá se do Paříže, aby si splnila svůj dětský sen.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Entre mes mains le bonheur se faufile , 2014

4xbabča
14.04.2024 3 z 5

Kniha této autorky byla moje první, kterou jsem od ní četla. Příběh hlavní postavy švadleny Iris nebyl špatný, kniha se i docela dobře četla, ale závěr se mi nelíbil.

Kristy.Seb
22.08.2023 4 z 5

Štěstí je dětský sen, uskutečněných v dospělosti.

Nejkrásnější, co si žena může obléct, je náruč milovaného může.

Ženský půvab řídí svět.

Kniha mě dost překvapila, to co se semlelo ke konci příběhu jsem teda nečekala. Zajímavá kniha.

Ivka14
09.06.2023 2 z 5

Kniha se mi vůbec nelíbila, někdy mi přišlo, že čtu spíš nějaké divadelní drama než román a to převážně díky popisům dějů v závorkách. Dále mi postavy (hlavně Marthe) hrozně uječené.

Mermaida
16.04.2023 3 z 5

Tato autorčina kniha byla pro mě trochu slabší, přestože se četla příjemně a docela odsýpala. Tentokrát mi moc nesedli postavy a děj, který se odehrával kolem šití. Postava Marthe jsem nemohla skoro vystát a druhou postavou, která mi docela "pila krev" byl Pierre. A pak mi vůbec nesedl konec, přišel mi na autorku nezvykle překombinovaný a dramatický.
Bohužel, ale tahle se, dle mého soudu, autorce moc nepovedla. Za mě je to zatím nejslabší její kniha. Já ji četla jako předposlední - jediná, která mi od autorky chybí přečíst, je Hotel pod šťastnou hvězdou.

Janík511
12.03.2023 3 z 5

Jedhohubka s nerealnym dějem, ale na víkend stačilo. Znova číst nemusím.

Gilnien
13.12.2022 3 z 5

Tohle bylo slabší. Čte se to opět dobře, ale výběr postav byl nešťastný. Už v recenzi knihy se dozvídáme, že Iris opustí manžel, ale stane se tak až v druhé půlce knihy a je to zásadní zlom, který vydavatel asi nemusel úplně prozrazovat. Gabriel i Marthe byly tak nesympatické postavy. Jak mohl mít Marthe vůbec někdo rád? Taková egoistická manipulátorka. Příběh nonsence. Tři hvězdičky jsou za čtivost a za to šití.

Kory98
16.06.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a přiznám se, že mě docela bavila. Pravda je, že na romantickou knihu je zápletka trochu zvláštní a možná to donutí knihu odsoudit kvůli tomu, že člověk něco takového vnitřně neschvaluje, ale mě se zase líbí autorčina odvaha.

LusSyNDA
07.06.2022 1 z 5

Mně se to nelíbilo. Ani jedna postava nebyla sympatická. Byl to absolutně nesmyslný příběh... Četlo se to "samo" takže naštěstí byl rychle konec. Poslední kapitola byl už takový nesmysl, že si vlastně po přečtení říkám, podle čeho se kniha jmenuje "Štěstí mi uniká mezi prsty"?? Název se absolutně k příběhu nehodí. Nedoporučuji ke čtení

zimolka
13.02.2022 1 z 5

Knihy od této autorky mám ráda,ale toto mě tedy nenadchlo.To ,jak se chovala Marthy mě zaráželo hned od začátku.

knihovna22
17.01.2022 3 z 5

Je to překvapivě čtivá knížka, za to ty tři hvězdičky. Jinak taková naivní jednoduchá pohádka, určitě nebudu vyhledávat další autorčina díla.

Nikola086
27.12.2021 4 z 5

Prvních 250 stran byla knížka dokonalá, už jsem ji chtěla zařadit mezi nejlepší knihy roku, ale posledních 50 stran... no nemám slov. Netuším, jestli to mínila autorka, nebo šlo o překladatelské chyby, ale jako za těch 50 stran bylo tolik nesrovnalostí a hloupostí, že bohužel musím strhnout minimálně jednu hvězdu.
Myslím si, že závěr nemusel být tolik přitažený za vlasy, protože to nějak pokazilo dojem celé knihy.
Každopádně kdo hledá na čtení nějakou oddechovku, tak doporučuji.

Kaja1
21.10.2021 3 z 5

Neříkejte mi, že všichni, kteří něčeho v životě dosáhli jsou tak zhýralí, že jim nestačí žít normální život s normálními vztahy.

alzbeta4340
22.07.2021 2 z 5

Zvláštní kniha, některé čtenářky jsou podle svých komentářů spokojené, ale mě se čtení nelíbilo. Konec mi vůbec neseděl k ději, jak logikou příběhu, tak atmosférou. Přitom je poznat, že autorka psát umí - jenže se jí povedlo vytvořit za vlasy přitažené drama s dlouhým prologem.

Vendulik
02.07.2021 5 z 5

Kniha jsem mi moc líbíla, ale mám jednu výtku, nelíbíl se mi konec. Více by ke knize seděl tradičnější závěr. Závěrem jsem zklamaná ale celkové kniha působí velice dobře a hodně dobře se četkla.

lenka7348
19.06.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od Agnes Martin-Lugand. Dobře se mi četla, pořád se tam něco dělo, postavy nebyly úplně "na ránu". Některé dialogy byly poměrně zvláštní, až kýčovité, ale to mohlo být i překladem...

Ishir
11.06.2021 5 z 5

Silný příběh v hlavní roli emoce.

Eliwen.84
25.03.2021 4 z 5

Krásný příběh. Pěkně se to čte. Posledních pár stránek mě dostalo. Takový zvrat sem fakt nečekala.

Eliwen.Nika
11.03.2021 5 z 5

Kniha mě uchvátila. Přečetla jsem jí jedním dechem. Konec knihy je úchvatně zpracovaný a propracovaný s nečekanými zvraty.
Módní průmysl mi není moc blízké prostředí. V knize je krásně ukázané pozlátko a zrádnost tohoto prostředí.

zimka.r
08.01.2021 5 z 5

1. Šťastní lidé čtou a pijou kávu
2. Šťastní lidé mají snadný život
3. Lituji, čekají mě
4. Štěstí mi uniká mezi prsty - WAU! Opět krásný příběh. Romantika, ikdyž se zajímavým rozuzlením na konci! Přečteno za dva dny a už teď se těším až otevřou knihovny, abych si mohla půjčit další knížku!

bábuška
11.12.2020 3 z 5

Francouzský moderní román, ničím nepřekvapuje, dobrá polovina knihy popisuje, jak je hlavní hrdinka rozčarovaná manželstvím, zaměstnáním a nakonec se vrhne do víru módní Paříže. Splní si svou touhu, stává se uznávanou návrhářkou, ale zaplatí za toto vysokou cenu. Až poslední třetina knihy byla napínavá, tím i víc čtivá.

Paříž romantika

Agnès Martin-Lugand
francouzská, 1979
2016  68%Šťastní lidé čtou a pijou kávu
2016  84%Šťastní lidé mají snadný život
2017  79%Lituji, čekají mě
2019  79%Kapka štěstí v ranní kávě
2018  76%Štěstí mi uniká mezi prsty

Kniha Štěstí mi uniká mezi prsty je v