knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tohle bylo naprosto skvělý! U knihy jsem se trochu bála délky, ale kdybych měla čas, přečetla bych ji na jedno posezení. Detektivní linka byla super a ta slovanská mytologie? Že bych si o ní přecejen přečetla něco víc? Ani chvilku jsem se nenudila a doslova se musela od čtení odtrhávat :D Doufám, že autorka napíše ještě velkou spoustu knih a já si je budu moct všechny přečíst! :D

23.07.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Čekala jsem vše, ale to že mě to bude tak bavit jsem nečekala ani v nejmenším. To bylo prostě suprové! Čtivé, vtipné a samozřejmě trochu peprné, ale zároveň i jemné a milé. Skvělé počtení a já se těším na další díl :)

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Od Cartera jsem si teď dávala pauzu, ani nevím proč. Ale nečekaně je to dalších 5 hvězd! Protože Chris to prostě umí! Miluju Roberta Huntera a jeho „jen hodně čtu“! :D
Strašně se těším na další díly!

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tuhle knížku jsem podpořila v předprodeji a nedočkavě vyhlížela její vydání.
A konečně jsem se dočkala.
Tohle byla bomba! Vůbec jsem nečekala, že to bude až tak dobrý!
Jo, je to klasický klišoidní příběh, který vás asi nepřekvapí, ale proč ne?
Moc jsem si to užila, ikdyž jsem po celé čtení měla takový ten nostalgický pocit, kdy jsem ještě čítávala na Wattpadu :D
Mohu jedině doporučit, jako fajn oddechovku a moc se těším na autorčiny další knížky :)

06.11.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jaksi mi došla slova.
Tohle bylo tak silné čtení!
Ze začátku mě to ani tolik nebavilo. Zejména Viktorovy kapitoly jsem četla se sebezapřením. Pak se to ale překlopilo do části, kdy jsem prostě bez dechu četla.
Dost jsem přemýšlela, jestli se mi tahle kniha vlastně líbí. Na čtení jsem se ne vždy těšila, občas jsem se k tomu musela dokopávat. Nijak na mě ten příběh nepůsobil a děj byl občas taky nic moc.
Až po dočtení poslední pár kapitol to na mě všechno dopadlo a já jsem prostě zůstala mlčky sedět s otevřenou pusou. Neschopná jediného slova.
Co to sakra bylo?!?
Mistrovsky napsané dílo, u kterého přemýšlíte, jestli to fakt nebyla realita. Protože všechny ty postavy působí tak reálně a jsou zrovna tak uvěřitelné jako třeba Heydrich nebo Mengele. Konec vám vyrazí dech.

04.09.2021 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

To, že mi Alešův styl psaní fakt sedl, jsem věděla už po dočtení knihy Pamatuj na smrt. Od té doby jsem se taky začala těšit na jeho další knihu a ihned po zjištění informace, že vyjde tato, jsem se začala těšit ještě víc!
Miluju to! Ze začátku bylo trochu matoucí množství postav, ale jakmile si člověk zvykne, bude za to množství ještě rád.
Další věc, co se mi líbila byly ty myšlenky... Sakva... Už dlouho jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik myšlenek, které bych si chtěla zapsat. I tu jsem to ale musela regulovat, pár kdybych chtěla opsat všechny myšlenky, musela bych opsat velkou část knihy.
Velmi knihu doporučuji a už se moc těším na další :)

14.06.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Dokázal by Chris napsat něco míň než naprostou dokonalost? Pochybuju! Jako všechny předchozí díly i toto bylo naprosto skvělý! Čtení jsem si neskutečně užila a přečetla to takřka jedním dechem! Doporučuju, doporučuju, doporučuju! Už jsem řekla, že to doporučuju? :D

23.07.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tahle kniha okamžitě obsadila příčku nejlepší knihy od autorky! Zapata to fakt umí. Neskutečně pomalá romantika, kde se sice nic neděje, ale zároveň se toho děje strašně moc. Ty postavy a to zamilování obecně na mě působí mnohem reálněji, než jak je tomu u jiných knížek a sledovat, jak se do sebe zamilovala Vanessa s Aidenem bylo prostě skvělé. U knížky jsem se ani chvilku nenudila a mohu ji s klidným srdcem doporučit všem nadšencům romantiky :)

22.07.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by si podle mě měl přečíst úplně každý, aby si uvědomil, že drogy jsou prostě a jednoduše, s prominutím, svinstvo.
Vidět, jak ta závislost funguje. Že to je jako na kolotoči a i když se snaží něco dělat, prostě to nedopadne...
Vidět, co všechno jsou tito lidé pro jednu dávku udělat je až neuvěřitelné.
Fotky jen podtrhují děj a minimálně mně dost naháněly husí kůži.
Vím, že na některých školách je to jedna z knih k maturitě. U nás třeba ne... a to bych ji tam viděla mnohem radši než třeba Povídky malostranské :D

30.11.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Přesně takhle si představuju romanťárnu.
Jako milé a neskutečně vtipné čtení. Hlavní hrdinové jsou skvělí. JJ a Bruce jsou nejlepší páreček a ty jejich hlášky? Miluju! Sera? Občas otravná, ale i tak skvělá a vtipná. A Ben? Toho snad nejde nemilovat :D
Když jsem knihu začal číst, bála jsem se, že to bude další špatně napsaná červená knihovna. Naštěstí to v tomhle ohledu nebylo až tak špatné.
Knížka jde neskutečně čtivá a jednoduchá a stránky prostě mizí pod rukama ani nevíte jak. A bonus? Pořádně se u toho nasmějete! :)

04.09.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Neskutečně čtivá kniha, která vás neustále drží v napětí.
Co mi ale trochu vadilo bylo to, že to ani nebylo tolik o vyšetřování vraždy (to byla max 1/3 knihy), jako spíš o tom hypnotizování.
I tak to ale bylo moc fajn a mohu ji s klidným srdcem doporučit milovníkům tohoto žánru.

13.08.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen to umí!
Ze začátku jsem ke knížce byla skeptická. Nebavila mě tolik, jako její jiná díla. Bylo tam na mě hodně 18+ scének.
Ale ten příběh? Ačkoliv jsem přemýšlela nad tím, že knize dám jen 4*, nemohla jsem.
Nenechte se proto odradit tak trochu klišé příběhem. Konec vás, pokud máte alespoň kousek citu, minimálně překvapí, možná i vhrne slzy do očí. Ale to je u Colleen už tak trochu zvykem, ne? :D
Určitě stojí alespoň za přečtení!

08.04.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Uf... Ten Carter mě fakt vždycky dostane. Tahle kniha byla trochu jiná než předchozí, protože jsme vraha neodhalovali, ale chytali a sledovali veškeré jeho bizarní hádanky a hrátky s vyšetřovateli. Neskutečně dobře napsaná kniha, která nejde odložit a skvělé postavy - Huntera a hlavně Garciu si prostě nejde nezamilovat.

29.07.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Neskutečně hutná kniha, která však obsahuje zajímavý příběh. Četla jsem podruhé k maturitě a všímala si i jiných. věcí než při prvním čtení

23.07.2023

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Tak tohle bylo něco!
Aleše Novotného jako spisovatele miluju a tohle dílo bylo fakt suprové. Neskutečně skvělá a tísnivá atmosféra a jak je u Aleše zvykem, nechyběla ani neuvěřitelná čtivost! Dnes jsem si knihu koupila a dnes ji taky dočetla.
Skvělé, skvělé, skvělé! Vřele doporučuji! A pokud jste od Aleše ještě nic nečetli - na co proboha čekáte?! ;)

18.06.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Další Shari, další skvělý thriller. Ona mě fakt vždy dokáže dostat! Strašně mě to bavilo a už se těším na další díla!

28.05.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Páni... Když jsem do knihy šla, čekala jsem další krapet peprnější knížku. Ale to co jsem dostala mi naprosto vyrazilo dech. Tohle bylo prostě dokonalé. Kniha, která vás rozbije a pak zase slepí.
Veliké doporučení! Ale možná si připravte kapesníky :)

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Aaaaah! Shari se tímto dílem konečně zařadila mezi mé nejoblíbenější autory. Protože tohle bylo boží! Zbožňuju vyvražďovačky a tohle mi sedlo jak hrnec na pr...
Neskutečné, jak vás autorka donutí myslet si něco, co pak vyvrátí, převrátí a vy nestačíte koukat!

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásný příběh, s krásným pozadím.
Ale asi se mě to prostě nedotklo tak, jak mělo. Od autora se mi mnohem víc líbilo dílo Jedna želva za druhou, které se mnou nějak hnulo. Tohle jen tak klouzalo po povrchu.
John Green ale umí psát... o tom žádná.

19.10.2021 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Když jsem knihu kupovala, měla jsem za to, že bude více zaměřená na romantickou linku, čemuž tak úplně nebylo. Jasně, byla tam, ale rozhodně ne v takové míře, jakou jsem si představovala. I tak se mi to ale líbilo.
Sympatické postavy a nesmírně smutný konec, to je to, co tuhle knížku dělá tak krásnou.
Doporučuju :)

09.10.2021 4 z 5