knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle kniha byla neskutečně krásná (i když je asi fakt ujetý to takhle říct vzhledem k ději…).
Nevídaně silná hlavní hrdinka, která to v životě skutečně nemá lehké.
Takovou bezmoc jsem u knihy dlouho nepociťovala.
Mohu jedině doporučit, ale vězte, že to je skutečně těžké a nepříjemné téma.

12.08.2021 5 z 5

A pak nezbyl žádný A pak nezbyl žádný Agatha Christie

Tak tohle bylo naprosto dokonalý! Ne nadarmo se autorce říká královna zločinu, tenhle příběh neměl chybu. Bylo neskutečně zajímavé, jak jednotlivé postavy začínají blouznit, obviňovat se mezi sebou a přestávají věřit takřka i sami sobě. Ten konec? To bylo tak dobře vymyšlený!

02.08.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já nemám slov. Knize jsem se vyhýbala, neboť jsem na ni slyšela samou chválu a bála jsem se vysokých očekávání. Naprosto zbytečně samozřejmě! Tahle kniha... mě naprosto emočně vyždímala. Předala mi něco, co jsem netušila, že mi kniha může předat.
S klidným srdcem mohu říct, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy.

10.07.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tahle knížka mě fakt dostala! Proč jsme se ve škole neučili o důsledcích války na státy přilehlé Rusku (Litva, Lotyšsko, ...). To bylo opět neskutečné, jak Ruta dokázala vytáhnout část dějin, o které se moc nemluví, a která byla stejně otřesná jako ty další.
Čtení jsem si užila (dá-li se to však o tématu říct) a taky jsem si pobrečela. Tato kniha se bezesporu už teď řadí mezi nejlepší za tento rok a mohu ji všem doporučit! :)

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nemám slov. Tohle bylo něco tak strašně zajímavého a zároveň děsivého, že to rozdýchávám ještě teď. Že se žije v KLDR špatně jsem tak nějak věděla. Tento příběh vás ale srazí do kolen.
Veškeré věci, co se tam dějí a nad kterými jsem se pozastavila, jsem si značila lepíky. A vyplýtvala jsem 3 ty sloupečky, takže si asi dokážete představit, jak to vypadá :)
Knihu mohu jedině doporučit a od autorky si ještě ráda něco přečtu.

31.08.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak tahle kniha mě neskutečně chytla. Kdysi dávno mi máma z knížky předčítala, nesčetněkrát jsem viděla tu pohádku (kterou moc moc doporučuji - je to ta z roku 2015, kdyby někdo chtěl kouknout :), ale ke knize samotné jsem se dostala až teď. A musím říct, že nemám slov.
Jak v sobě může tak tenoučká knížečka skrývat tak velké poselství?
Asi nemá cenu zatajovat, že jsem si spoustu známých pasáží s rukou na srdci odříkávala zpaměti a taky jsem si pěkně poplakala.
Už teď můžu říct, že příběh Malého prince bude asi jedna z mých životních knih a k jeho příběhu se chci ještě mnohokrát vrátit :)

28.12.2021 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tuto knihu je velmi těžké hodnotit. Je to naoko normální deník „normální“ holky, která má starosti, otázky a pohled na svět stejný, jako každý další teenager (když teď ohlédneme od války a schovávání, samozřejmě). To pozadí je ale brutální. Číst ty nevinné zápisky s vědomím, že víte, kde je Anne konec...
Je mi z toho smutno. Fakt, že jo.

Příběh rozhodně stojí za přečtení. Alespoň to pro Anne můžeme udělat.

20.04.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tak tohle byla bomba. Doslova příběh o mně. I ten osobnostní typ máme stejný :D
Knížku jsem přečetla na jeden zátah.
Normálně se mi u ní i chtělo brečet, jak moc jsem se v příběhu viděla :D
Jednoduše boží!

18.06.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

To bylo zase tak skvělý! Hned bych se pustila do dalšího dílu, kdyby byl :D
Tentokrát mi to asi přišlo nejnechutnější, o čem jsem zatím četla a při čtení se párkrát ošila, což se mi ještě nestalo :D Nicméně jsem si to fakt užila. Ten příběh za tím, to rozuzlení - to se fakt povedlo a na konci mi pobíhal mráz po zádech, jako už dlouho ne!
Fakt skvělý a kdo ještě nečetl... na co čekáte?! :)

09.08.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tahle kniha mi ležela v knihovničce vpodstatě od doby, co vyšla. Už několikrát jsem ji rozečetla, ale dočetla až teď :D Proč? Sama nevím. Je to totiž fakt povedená detektivka, u které nejen že honíte vraha, ale i vrah honí hlavní vyšetřovatelku. Eriku jsem si téměř okamžitě oblíbila a strašně mě štvalo, jak se to vyvíjelo :D Konec byl fajn, spousta akce, až napětím téměř zapomenete dýchat.
Fakt jsem si to užila a asi si co nejdřív přečtu další díl, protože s Erikou (a Petersonem :)) se mi ještě nechce loučit.

26.07.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Další kniha do povinné četby, která je v této době o to víc aktuální. A bylo to fakt dobré. Ten děj je hrozný. To co se dělo je otřesné. Ale toto dílo bylo skvělé a otřesné zároveň. Kniha se mi nečetla vůbec jednoduše... jako velký milovník zvířat z hlavy asi nikdy nevymažu obraz koní, kteří se snaží utéct před střelbou zapletení předníma nohama do vlastních orgánů. Na ty chvíle, kdy byl někdo z hlavních protagonistů zabit...
Ale i přesto knihu doporučuji. Měl by si ji přečíst naprosto každý!

28.05.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Uuuf! Shari to umí! Neskutečný psycho thriller, který mě na konci, ostatně jako všechny knížky Lapeny, nechal s ústy dokořán. Včele doporučuji :)

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Páni… už dlouho jsem se u knihy tak nebála! Při čtení jsem měla celou dobu nepříjemný pocit, že mě někdo sleduje :D
Bylo to geniálně vymyšlené, ale ten konec zvláštní. Kdyby se to drželo ,,reality”, neváhala bych dát plný počet, ale ten konec za mě teda ne.
Nemůžu ale knize vzít neuvěřitelnou čtivost a skvělý nápad :)

31.12.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Další skvělý příběh Eriky Fosterové. Tentokrát už víme kdo je vrah dřív, než samotní vyšetřovatelé a jen sledujeme, kdy jim to dojde ve spojení s tím, že se tam dějí jiné nečekané zvraty. A bylo to skvělý! Erika zase odvolána, ale beru to tak, že to má jaksi nastínit její osobnost :D Sparks mě zatím neskutečně vytáčí, naopak zbytek Eričina týmu j super a strašně jsem si je oblíbila

21.08.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě o kousíček slabší než první díl, ale pořád naprosto dokonalá. Hlavní dvojku jsem si strašně oblíbila! Hlavní padouch? Detektivní linka? Neustálé jiskření mezi Laurou a Adamem? Prostě boží!

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Super! Miluju detektivky a tohle bylo rozhodně z těch lepších. Spousta slepých uliček, sympatické postavy a neustálé napětí, které vás neustále nutí číst!

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Tak tohle bylo ještě lepší než Obraz! Boží boží boží příběh, který se mi neskutečně líbil! Vřele doporučuji! :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Uuuuh! Wildea jsem si zamilovala už když jsme se o něm učili ve škole a teď po přečtení Doriana ho miluju ještě víc! Skvělé nadčasové dílo, které bude aktuální snad v každé době. Jestli jste to ještě nečetli, okamžitě to napravte! :D

28.05.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

První, co bych chtěla napsat je to, že to je něco totálně jiného (alespoň podle mě), než co autorka obvykle píše... Ale líbilo se mi to! Fakt hodně!
Neskutečně poutavé čtení a jak už je u autorky zvykem - emocemi nabitý konec, u kterého si dost možná popláčete.
Doporučuji :)

19.07.2021 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Dostal mě ten konec? Naprosto! Čtení jsem si opět užívala a neskutečně se těšila na další díly. Ale ten konec?! Prvotní vztek vystřídal smutek a nakonec i úleva. Přecejen se říká, že se má v nejlepším přestat :) Autorka se díky této sérii zařadila mezi mé oblíbené a těším se na její další knížky :)